Вікторія Кенідра, Медіацентр УжНУ
Правники УжНУ поєднують корисне для здоров’я з корисним для довкілля через плогінг

Плогінг – ідеальне поєднання для досягнення двох важливих цілей: бути здоровим і сильним та робити навколишнє середовище чистішим. Плогінг – вид спорту, який передбачає біг із нахилами та присіданням з метою… збирання сміття. Житель Швеції Ерік Альхстром у 2017 р. звернув увагу на глобальне засмічення планети, тому вирішив започаткувати таку пробіжку.
Ужгородці вирішили не залишатися осторонь і 2 червня в Боздоському парку влаштували ранкове тренування. Організаторами заходу стали юридичний факультет УжНУ, ТОВ «Фітнес Еліт Груп» (Viper Gym), ТОВ «А.М.В. – Карпати»(виробник мінеральної води «КРАЙНА»).
«Аби змінити світ, потрібно починати з себе. У такий спосіб хочемо показати жителям Ужгорода й усій Україні, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять», – зауважили перед початком забігу ініціатори. Зібралося понад п’ять десятків містян, які готові братися до роботи: наділи рукавиці, взяли пакети на сміття й після сигналу побігли прибирати. Найстарший учасник забігу пан Валерій, якому 78 років, сказав, що найкращим способом провести ранок корисно є саме така пробіжка.
На старт!
«Це ініціатива молоді. Те, що у нас ще є студенти, які не байдужі до довкілля і поєднують це із здоровим способом життя, надзвичайно цінно і дає віру, що в здоровому тілі – здоровий дух, а для юристів це особливо важливо», – розповів декан юридичного факультету Ярослав Лазур, який, між іншим, теж долучився до плогінгу.
«Саме в такого роду заході я беру участь уперше, але надалі буду регулярно долучатися, адже розумію, що нам до чистого довкілля ще дуже далеко. Нам потрібно якомога більше таких акцій, аби люди розуміли, що навколишнє середовище є нашим відбитком», – підкреслює студентка ІІІ курсу юридичного факультету Леся Сарахман.
Один із організаторів, магістрант юридичного факультету Василь Дьордь каже: «Такий вид спорту в Україні з’явився нещодавно. Цей захід покликаний привернути увагу всіх свідомих людей, які розуміють, що маємо великі негаразди зі сміттям і треба цьому якось давати раду.
У сучасного суспільства є дві проблеми: брак часу й… бездіяльність. Навіть сьогодні можна було побачити в парку й на набережних спортсменів, які помічають проблеми зі сміттям, але просто пробігають повз нас, Тобто говорять, що є такі недоліки, як забруднена територія, і нічого не роблять, як і багато громадян нашого міста. А плогінг дозволяє робити одразу дві хороші справи, поєднувати корисне з корисним, не витрачаючи багато часу».
Юристи УжНУ передають естафету плогінгу економічному, математичному та стоматологічному факультетам.























До теми
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
- Соціальні майстерні БФ "Карітас–Ужгород" допомагають людям з ментальною інвалідністю
До цієї новини немає коментарів