Закарпатські митники вже наклали штрафів майже на 20 мільйонів гривень

Закарпатські митники вже наклали штрафів майже на 20 мільйонів гривень
З початку року реально ж стягнуто до бюджету 3 782 675 гривень.

 

Закарпатською митницею ДФС з початку 2018 року складено 2446 протоколів про порушення митних правил за ознаками ст. 470 Митного кодексу України за перевищення встановленого ст.95 МКУ строків доставки товарів до митного органу призначення.

За результатами розгляду справ цієї категорії на правопорушників накладено штрафів на загальну суму майже 20 млн грн, реально стягнуто до бюджету 3 782 675 грн.

Варто зазначити, що митний режим транзиту завершується вивезенням товарів, транспортних засобів, поміщених у цей режим, за межі митної території України. Таке вивезення здійснюється під контролем органу доходів і зборів призначення.

Відповідно до ст.ст. 95, 192 МКУ, до строку перебування транзитних товарів і транспортних засобів на митній території України не включається час дії аварії чи обставин непереборної сили.

У статті 192 МКУ зазначені заходи, що вживаються у разі аварії чи дії обставин непереборної сили під час перевезення товарів. До таки зокрема належить обов’язок термінового повідомлення найближчого органу доходів і зборів про обставини події, місцезнаходження товарів і транспортного засобу.

Порядок визначення особливостей виконання митних формальностей при поміщенні товарів у відповідні митні режими, передбачений Митним кодексом України, та під час перебування товарів у відповідному митному режимі – Порядком виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, який затверджений наказом Міністерства фінансів України 31.05.2012 року № 657 (далі – Порядок).

Якщо факт аварії чи дії обставин непереборної сили має місце на митній території України, особа, відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем (власник товару або уповноважена ним особа, перевізник чи особа, відповідальна за дотримання митного режиму), повинна звернутись до митного органу, в зоні діяльності якого перебувають ці товари, транспортні засоби, із письмовою заявою (п. 5 розділу VIII Порядку), яка повинна містити відомості про:

-    можливість ідентифікувати товари, транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем,

-    час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили.

Таким чином суб’єктам ЗЕД (власники товарів, перевізники, декларанти), які здійснюють операції згідно митного режиму «транзит» та громадяни якими здійснено ввезення транспортних засобів з метою транзиту на підставі ст. 381 Митного кодексу України мають чітко контролювати час перебування товарів та транспортних засобів на митній території України. У разі неможливості виконання вимог закону щодо їх доставляння (вивезення) – терміново звертатися до найближчого митного органу з відповідним зверненнями.

Протоколом про порушення митних правил фіксується факт порушення митних правил перевищення встановленого статтею 95 Митного кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем. Розгляд таких протоколів та прийняття рішення про притягнення осіб до відповідальності, згідно зі ст.. 522 Митного кодексу України належить до компетенції митниці.

Рішення про закриття справи про порушення митних правил та звільнення особи від відповідальності може бути прийнято тільки з урахуванням обставини визначених ст.460 МКУ, тобто наявність факту аварії, обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами.

У всіх інших випадках винні особи притягаються до відповідальності визначеної санкціями ст.470 МКУ у вигляді штрафу в розмірі:

-    десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі перевищення строку  не більше ніж на одну добу;

-    двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі перевищення строку більше ніж на одну добу, але не більше ніж на десять діб;

-    п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення строку більше ніж на десять діб.

ДФС у Закарпатській області

 

23 липня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів