Яблучний спас за традицією відкриває сезон яблук

Для більшості з нас яблука стають основним фруктовим компонентом харчування впродовж осінньо-зимових місяців. Ми цінуємо їх за різноманітність смаків, ароматів і доступність. Багато лікарів заохочують регулярно вживати два яблука в день – вранці для краси, ввечері для здоров'я.
Страви з яблук покращують роботу травної системи, допомагають при запорах, завдяки харчовим волокнам яблук підтримується стан мікрофлори. Завдяки низькій калорійності (всього 47-52 ккал на 100 г), наявності високого вмісту клітковини – «мітли» організму і детоксикантів – пектинів, органічних кислот, яблука допомагають стати стрункішими і красивішими. Цікавий факт – в яблуках практично не буває токсичних металів.
Проте, користь яблук дещо переоцінюють.
Відносно вітамінів. Яблука містять мало вітамінів. Наприклад, аскорбінової кислоти у 100 г - 4,6-10 мг, в залежності від сорту і терміну зберігання, тоді як у цитрусових до 60 мг, при добовій потребі – 80-100 мг. Тим, хто захоче з їх допомогою поповнити добову норму вітаміну С, доведеться спожити 1 – 1,5 кілограма яблук. Емаль зубів та кишечник за це вам спасибі не скажуть. Яблука також не лідери по вмісту коротину, фолієвої кислоти та інших вітамінів. Тому, щоб забезпечити необхідну їх кількість потрібно їсти не тільки яблука, але і всі інші групи продуктів – злаки, крупи, м'ясо, риба, молочні та ін.
Яблука не є основою харчування при низькому гемоглобіні, як вважає достатньо велика кількість людей. В них не так вже й багато заліза. Порівняємо: 100 грамів яблук містять до 0,12 мг заліза, а така ж кількість персиків чи бананів – до 0,3 мг, в буряку та в гарбузі по 0,8 мг, а в броколі – 0,7 мг заліза при добової потребі дорослої людини в 12-17 мг. Окрім цього з рослинної їжі залізо засвоюється набагато гірше (всього 3-5 відсотків), ніж з тваринної (25-35 відсотків).
Яблука також можуть активізувати вироблення шлункового соку, підвищувати кислотність і збільшувати апетит. Тому нічого дивного, що після одної великої антонівки вам раптом захотілося ще чогось – бутерброду, картоплі чи м'яса. Хто страждає на підвищену кислотність краще використовувати запечені яблука, щоб уникати проблем з шлунком.
Але не дивлячись на те, що яблука далеко не супер-фуд, все ж таки цілющих властивостей у них залишається багато. Вони давно і широко використовуються у здоровому харчуванні, це не тільки корисний але і доступний фрукт. Тому включайте їх в свій раціон. Зараз вони вже дозріли та мають найбільшу кількість корисних речовин. З початком сезону яблук. Зі святом!
До теми
- Закарпатці можуть оформити дозвіл на зберігання та носіння зброї через Дію
- За що можуть анулювати результати НМТ і чи можна буде перескласти?
- Важлива інформація для користувачів платних паркувальних майданчиків в Ужгороді
- Як правильно обрати нотаріуса? Поради від Мін'юсту
- «Освітній канал НМТ» допоможе 11-класникам Закарпаття підготуватися й успішно скласти тестування.
- Що входить до безоплатного пакета послуг для лікування безпліддя та як отримати допомогу на Закарпатті?
- Як родинам зниклих безвісти за особливих обставин вберегтися від шахраїв?
- Ліміти на карткові перекази грошей: що варто знати?
- Туризм в Ужгороді: створення робочих місць у сфері гостинності
- Нові ліміти і банківські перевірки: кому можуть заблокувати картку з 1 лютого?
- Громадська організація «Мегасоціум» запрошує журналістів та всіх бажаючих
- Із 1 січня 2025 року Програма “Доступні ліки” розширилася на 52 препарати
- Мукачівський прикордонний загін здійснює набір на військову службу за контрактом!
- Основні помилки під час налаштування реклами в Google Ads
- “Брудні” історії про клінінгові компанії
- Програма «Доступні ліки»: як отримувати ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою?
- Сніг на дорогах – поради безпеки для водіїв від правоохоронців
- Стартувала друга хвиля програми з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»
- Як отримати лікарняний дистанційно?
- Ветерани можуть не оформлювати автоцивілку на своє авто: умови пільги
До цієї новини немає коментарів