Масштабний проект до 1125-річчя Ужгорода – стартував фестиваль "Монологи над Ужем"

Перша з 7 вистав, які в нашому місті представлять актори з кількох країн та міст нашої держави, – "Жертва" у виконанні Матеуша Новака з польського Любліна. «Це драма про сталінські репресії проти інтелігенції в Польщі, адже не лише Україна зазнала таких потрясінь. Історія філософська, драматична і дуже цікава”, – зазначив співорганізатор фестивалю Михайло Носа. Монолог вівся від ув'язненого, який пройшов усі жахіття тюрем середини ХХ століття на основі спогадів Пйотра Возняка «Запльований карлик реакції» в режисурі Станіслава Медзевського.

Після спектаклю актора та глядачів привітав Ужгородський міський голова Богдан Андріїв.
“Я радий вітати гостей із Польщі, Словаччини, Румунії, Грузії, а також українських акторів, які приїхали до нас, на Закарпаття. Переконаний, що цими днями ви зможете ознайомитися з багатолітньою історією нашого міста, його краєвидами, гостинними людьми, які тут проживають. Бажаю акторам повних залів, а глядачам – приємного перегляду”, – сказав Богдан Євстафійович.

Директор Закарпатського театру Василь Марюхнич відзначив, що Матеруш Новак нагадав про часи, коли, як сказано у виставі словами Данте, намагалися відібрати надію і ця трагедія досі болить не лише полякам й українцям. Від творчого колективу в Ужгороді подарував гостю тематичну статуетку-символ фестивалю і вишиванку, зроблену в Хусті, де працює внук одного з театральних діячів нашого краю, Євгена Шерегія, чиє ім'я, разом із його братом, присвоєно облмуздрамтеатру.
Актор Матеуш Новак поділився приємними враженнями від Ужгорода та участі в “Монологах над Ужем”, передрік фестивалю успішне і багаторічне майбутнє.
Уже завтра на сцені обласного театру ляльок “Бавка” відбудеться моновистава «Я – Микола Гумільов!» у виконанні Іване Курасбедіані із Державного академічного російського драматичного театру ім. О.С. Грибоєдова, місто Тбілісі, Грузія.
Крім того, на фестиваль до Ужгорода завітали актори з інших областей України, а також Румунії та Словаччини. Нагадуємо, придбати квитки можна в касах лялькового театру та облмуздрамтеатру, супермаркету "Дастор".
Організатори мистецького подарунка мешканцям і гостям обласного центру Закарпаття – газета «Неділя. Закарпатські новини» та Ужгородська міська рада за підтримки департаменту культури Закарпатської ОДА.
Прес-служба Ужгородської міськради
До теми
- Як навчалися на Закарпатті понад 100 років тому: у музеї імені Тиводара Легоцького відкриють фотовиставку
- Маврикій очима словацького художника: у музеї Бокшая представили нову експозицію
- Закарпатський театр ляльок розпочинає 46-й сезон прем’єрою та готує масштабні культурні проєкти
- «Із Закарпатської Франкіани»: в Ужгороді відкрили виставку до 170-річчя Івана Франка
- Конференція, фольк-перформанс і ярмарок: в Ужгородському скансені покажуть етнічне розмаїття Закарпаття (ПРОГРАМА)
- Закарпаття 100 років тому: у краєзнавчому музеї показують унікальні старовинні світлини
- «35 років творення традицій»: Закарпатський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України відзначив ювілей
- 190 років від дня народження Юлія Фірцака: в Ужгороді відкрили виставку про видатного єпископа та реформатора Закарпаття
- В Ужгородському скансені відкриють виставку «Етнічна палітра Закарпаття»
- 80 років мистецьких традицій: Богдан Андріїв привітав закарпатських художників із ювілеєм
- Завтра – відкриття четвертого сезону театру з Маріуполя в Ужгороді: як готуються до першої вистави
- JAMALA представить в Ужгороді нове шоу в рамках всеукраїнського туру «Рух мій»
- Оригінальні документи та артефакти епохи: в Ужгороді вшанують пам’ять видатного діяча Юлія Фірцака
- Закарпаття презентували на міжнародному фестивалі «Марамуреш – 2026»
- В Ужгороді відбудеться традиційна світанкова «Молитва за Україну»
- Закарпаття серед переможців «Тисячовесни»: 7 культурних проєктів отримали державну підтримку
- В Ужгороді до Дня молоді влаштували караоке та благодійний концерт на набережній
- «Сторінки життя і творчості»: в Ужгороді вийшла нова книга про Федора Манайла
- В Ужгородському замку представлять виставку до Всесвітнього дня фотографії
- Маврикій очима словацького художника: у музеї Бокшая представили нову експозицію
До цієї новини немає коментарів