Головний тренер ФК «Ужгород» Мирослав Бабяк – про цілі, філософію та завдання команди

Саме із головним тренером клубу з обласного центру ми й поспілкувалися у паузі між турами чемпіонату. Мирослав Бабяк розповів про цілі, завдання та філософію ФК «Ужгород».

На фото: головний тренер ФК "Ужгород" Мирослав Бабяк
- Мирослав Юрійович, розкажіть про ваш клуб. Які його завдання на дальню перспективу та на цей стартовий сезон у аматорському футболі?
- Нашим президентом є Андрій Андріїв, депутат Закарпатської обласної ради. Команда на даний момент займає третє місце в обласному чемпіонаті. Завдання на область – бути в трійці, але ми, звісно, завжди ставимо максимальні завдання. На чемпіонат України серед аматорів ми заявилися вперше, тому ставимося до дебюту реалістично – треба обкатати молодь. У нас всі гравці ужгородські, жодного приїжджого немає. Само собою, це соціальний проект – і велика підмога нашому місцевому футболу. До того ж, є й свої матеріальні переваги. Не треба нікому знімати квартиру, як у інших командах. Поки завдання, як кажуть, «шишки набити», а вже потім будемо вирішувати більш серйозні. Є плани вийти в Другу лігу, але це вже потім – треба ще серйозно попрацювати.

На фото: міський голова Ужгорода Богдан Андріїв (зліва), президент клубу, депутат
Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв (справа).
- Розкажіть, як довго нинішній основний склад працює разом? Тобто, основа будувалася з 2015 року, коли колектив був заснований?
- Ні, у нас зараз зовсім інша команда. Жодного чоловіка нема з того «золотого», як кажуть, складу. Половина вже грає за «Минай» у Другій лізі, десь когось ми знайшли на молодіжних турнірах. Словом, за цей час ФК «Ужгород» оновився, омолодився і я працюю вже з іншими кадрами.
- Говорячи про це сусідство з клубом «Минай», який який грав у плей-офф чемпіонату України серед аматорів, дебютував у Другій лізі, хто вони для вас? Конкуренти, зразок для наслідування чи просто сусіди?
- Скоріше за все, зразок для наслідування. Вони – молодці. І стадіон новий побудували, і дитячо-юнацьку школу засновують – вже і дітки туди пішли. Ми маємо брати з них приклад.

На фото: під час гри
- Ну а як відбувається розвиток футболу в обласному центрі? Ваша команда – це конкретно «обойма» футболістів, чи ви – вершина піраміди, в якій, можливо, є і юнацький, і ветеранський спорт?
- Так, у нас дійсно є ветеранський спорт, команда грає в категорії «40+». Співпрацюємо з обласним СДЮШОР: до нас прийшли пару хлопчиків 2001 року народження. Хочеться, щоб була система футболу, яка б давала результат.
- Дуже давно в самому місті Ужгород не було великого футболу. Єдиний матч великого масштабу – це, напевно, ветеранська зустріч до ювілею першого матчу в історії збірної України з Угорщиною. А так, місто, напевно, вже затужило за футболом. Як у вас з глядацьким інтересом?
- Зараз на стадіоні «Авангард», де відбувався цей історичний поєдинок, іде повна реконструкція основного поля. Його зняли та вкладають дренажну систему. Газон буде нового зразка. Та ще буде поле зі штучним покриттям. Тобто, стадіон повністю переробляють. Та й у нас, до речі, один із найкращих стадіонів – маю на увазі «Автомобіліст».


На фото: реконструйований стадіон "Автомобіліст" у м. Ужгород.
- Ми знаємо, що по всій Україні багато вихованців закарпатського футболу. Багато хто з них грає в зарубіжних чемпіонатах. Чи є філософія на залучення цих футболістів, яких доля розкинула по інших містах?
- На даний момент працюємо з тим составом, що мали і на область. Думаємо, що будемо залучати молодь, тому що в нашому бюджеті немає завищених зарплат. Але загалом наша сфера інтересу – це місцеві футболісти, тому, звісно, стежимо за всіма.
- Напевно, ви стежили за змаганнями Асоціації аматорського футболу минулого сезону. Які ваші враження? Наскільки це сильні змагання і чи можна їх порівнювати з тими часами, коли, скажімо, ви на такому рівні грали за Миронівку або за Хуст?
- Навіть не знаю. Коли я грав – то і «побілок» ще не було. Зараз у роздягальнях всі з «побілками» – у молоді трошки інші поняття. Знаю, що «Рочин» (Соснівка) – дуже солідна команда. Є ще пара команд дуже хорошого рівня. Звичайно, не можна зрівнювати з нашим обласним чемпіонатом – клас набагато вищий. Раді, що вийшли на такий рівень, будемо старатися відповідати його статусу.
.jpg)
На фото: під час гри
- Знаю, що багато років ви виступали на хорошому рівні в Угорщині. Якщо порівнювати український та угорський футбол, у чому нам у них можна повчитися?
- Зараз по всій Угорщині розвинута інфраструктура. В дитячій розвиток вкладають мільйони: повністю нові стадіони, залучають іспанських спеціалістів. «Кішварда», яка хоче співпрацювати з нашою академією, побудувала стадіон, спортзали, академію з «нуля», гуртожитки. Сам футбол, перша п’ятірка чемпіонату, у нас набагато сильніша ніж їхня…
- Але як довго це протримається, якщо в них такі інвестиції, а в нас – нічого?
- Так, про це і хочу сказати: у недалекому майбутньому цей розвиток позначиться. Там у кожному дитячому садочку є штучне покриття 40х20. Нам такого зовсім не вистачає.
- У будь-якому випадку, поява «Миная» та вашої команди – це довгоочікувана подія для всієї області, тому що довго були відрізані від великого футболу.
- У першу чергу, коли ми зустрічались із президентом, він казав, що в нас не було футболу, тому ми почнемо з аматорів. Вболівальники дуже скучали за футболом, і у нас тут тепер, як кажуть, «бум». Думаю, що ми на правильному шляху.
- Які контрольні матчі ви встигли провести в літнє міжсезоння? Хто пішов, хто прийшов?
- Ми зустрілися та почали підготовку 24 липня. Був лише контрольний матч з МФА Мункач. Ми обіграли їх – 6:0. Три голи забив Сергій Машталір, два – Артур Пулкіш, який приїхав із Угорщини і перебував на перегляді, один – Антон Предчук. Новачок перед стартом чемпіонату був лише один – Кемень Габор, який повернувся з угорської «Торби».
Для довідки:
ФК «Ужгород» (Закарпатська обл.)
Рік заснування: 2015
Президент: Андріїв Андрій Євстахійович
Спортивний директор: Свистак Юрій Густавович
Головний тренер: Бабяк Мирослав Юрійович
Тренер: Маркович Олег Мирославович
Стадіон: «Автомобіліст» (Ужгород)
Досягнення:
Чемпіон Закарпатської області 2015 та 2016 років.
Володар Кубка Закарпатської області 2015 та 2016 років.
ФК «Ужгород» в інтернеті:
https://www.facebook.com/ФК-Ужгород-192004771491948/
Джерело: Асоціація аматорського футболу України.
До теми
- В Ужгородській міській раді обговорили нові можливості партнерства з Японією
- Ще 76 переселенців, зареєстрованих в Ужгороді, отримають житлові ваучери
- Стоматологічна допомога безкоштовно: в Ужгороді діє міська програма для військових і їхніх родин
- Ужгородська міськрада та ГО «Голос Ромні» підписали Меморандум про співпрацю
- Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко з робочим візитом перебував в Ужгороді, щоб дати новий старт для «4.5.0. Recovery Center»
- На Закарпатті розпочали основний етап будівництва «4.5.0. Recovery Center»
- Пункти незламності в Закарпатській області впродовж січня стали місцем підтримки для понад 15 300 людей
- На новому автобусному маршруті №26А в Ужгороді їздитимуть комунальні "Електрони"
- За підтримки партнерів із Німеччини в Ужгородському центрі професійно-технічної освіти обладнали сучасний навчальний клас
- Ужгородська міська рада уклала Меморандум з Федерацією нордичної ходьби України
- Ужгородська громада посилює міжвідомчу взаємодію для захисту дітей і сімей
- В Ужгороді відбулася зустріч представників засновників наглядової ради «Агенції регіонального розвитку у Закарпатській області»
- Епідемічна ситуація із захворюваністю на респіраторну групу інфекцій в Ужгороді – контрольована
- 56 ВПО в Ужгороді отримають право на житлові ваучери: рішення затвердив виконком
- Школи та дитсадки Ужгорода продовжують працювати у звичному режимі
- Закарпатська митниця формує системний підхід до професійного розвитку персоналу
- В Ужгороді стартує багатосекторальна програма підтримки дітей і сімей за участі NEEKA та UNICEF
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся з румунськими партнерами
- Із 2 березня почнуть приймати заяви на зарахування дітей у заклади освіти Ужгорода на 2026/2027 навчальний рік
- В Ужгородській міськраді відбулося перше у 2026-му засідання координаційної Ради з питань ВПО

До цієї новини немає коментарів