Цькування дітей однолітками. Кого і за що каратимуть?

Що таке булінг
"Булінг - це цькування дітей однолітками у дитячих колективах. Це агресивна та свідома поведінка однієї дитини щодо іншої. Від випадкової бійки буллінг відрізняється систематичністю й регулярністю", - каже психолог Наталія Носаль. - "Жертвами булінгу найчастіше стають діти, які чимось вирізняються серед інших. До прикладу, скромно одягнуті, відмінники в навчанні, не мають дорогих ґаджетів або є представниками іншої раси. Раніше таких дітей називали "білі ворони".
Як правило, діти, які страждають від булінгу, є закритими психологічно
"Як правило, діти, які страждають від булінгу, є закритими психологічно. Вони якщо і діляться цим, то тільки з батьками. Батьки повинні звертати увагу на дитину, якщо вона боїться йти в школу, у неї немає друзів, має брудні речі, або дитина сама собі завдає пошкодження ", - розповідає заступник міністра юстиції Іванна Смачило.
"Булінг - це не просто поодинокі розборки"
"20% дітей, які цькують інших не розуміють, що роблять. Часто вони вважають, що просто жартують. Але головна проблема, яка дає булінгу розвиватися це приховування проблем від батьків. Навіть просто налагодження відносин між батьками і дітьми змінить обсяги проблеми, додав він", - каже заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.
"Булінг сприймається суспільством не як проблема, з якою треба боротися, а як окремі розборки в школі. Суспільство часто вдає, що не бачить цієї проблеми", - каже керівник проекту "Стоп шкільний терор" Юлія Чудновець.
В Україні стартував проект Міністерства освіти Безпечна школа. Завданням проекту є спроба захистити дітей від шкільного і Кібербулінгу.
Як в Україні борються з проблемою булінгу
Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію "Стоп булінг". Кампанія проводиться в рамках проекту "Я маю право".
У рамках кампанії розробили інформаційні матеріали. З них можна дізнатися, які види буллінгу існують і як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком цього.

Фото: Нацполіція

Фото: Нацполіція
У червні цього року нардепи запропонували штрафувати за буллінг і зареєстрували відповідний законопроект, в якому пропонується ввести окрему статтю про булінг до Кодексу про адміністративні правопорушення.
"Штрафи за буллінг - це меседж для батьків. Не можна дитину спонукати до жорстоких дій і до неприйняття людських цінностей. Це виховуватиме дитячу толерантність. Поліція повинна контролювати вхід в школу, щоб діти не могли пронести нічого небезпечного. Також повинен бути готова людина на місці заступника директора школи, яка відповідатиме за фізичний вплив на дітей, інформаційне та екологічне", - каже один із співавторів законопроекту, голова парламентського комітету з питань освіти і науки Олександр Співаковський.
2 жовтня цей законопроект ухвалили.
Кого і за що штрафуватимуть
Закон визначає механізми протидії булінгу. Освітній омбудсмен буде проводити перевірки щодо булінгу та своєчасного реагування працівників освітніх установ на такі випадки.
Відтепер за моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф від 40 до 850 грн. За неповнолітнього кривдника відповідатимуть батьки. За вчинення дій із особливою жорстокістю щодо неповнолітнього стягуватимуть штраф від 1700 до 3400 грн.
Каратимуть і вчителів. За приховування булінга штрафуватимуть від 850 до 1700 грн. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи з протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їхніх батьків.
Джерело: Gazeta.ua
До теми
- В Ужгородському ліцеї №5 імені Івана Чендея сьогодні підняли Прапор Надії
- На Закарпатті поліція врятувала дітей від експлуатації та затримала матір, яка передавала їх «в оренду»
- На Закарпатті запрацювало модульне містечко для дітей із прифронтових територій
- В Ужгороді відбулася щорічна акція "Писанки у стилі Енді Воргола"
- В Ужгороді розпочав роботу Великодній ярмарок
- Aqua Fest в Ужгороді: інтерактивний STEM-фестиваль про воду зібрав близько 120 учасників
- В Ужгороді поліцейські охорони оперативно розшукали неповнолітню та повернули її додому
- У 94 роки за новими враженнями: у Берегові оформили перший закордонний паспорт для довгожительки
- Ужгородська музична школа №1 дала звітний концерт, на якому зібрали кошти для захисників
- В Ужгороді вшанували пам'ять полеглого Героя – педагога Василя Габруся
- Завтра в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
- В Ужгороді підбили підсумки міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат»
- Aqua Fest – інтерактивна наукова екоподія для молоді відбувається сьогодні в Ужгороді
- Що буде на Aqua Fest в Ужгороді: повна програма інтерактивної наукової екоподії
- У Закарпатській області провели чотириденний тренінг для вчителів
- Ужгородський скансен запрошує на тематичну екскурсію з елементами реконструкції «Свято першої борозни»
- «Не просто пес, а помічник у реабілітації дітей»: на Берегівщині поліцейські повернули загублену собаку господарям
- Закарпатці долучилися до вшанування роковин авіаудару РФ по драмтеатру в Маріуполі
- В Ужгороді розпочала роботу наукова школа «Закарпаття по-закарпатськи»
- В Ужгороді відбувся всеукраїнський форум «Як навчання стає відкритим»

До цієї новини немає коментарів