В УжНУ стартувала Осіння академія НАТО
Протягом 25-26 жовтня спікери та студенти УжНУ, низки інших університетів України матимуть змогу обговорити актуальні загрози та основні принципи регіональної безпеки, зокрема щодо наслідків гібридної агресії Росії в Україні, розробити практичні рекомендації щодо зміцнення східного флангу НАТО шляхом об'єднаних зусиль як членів Альянсу, так і країн-аспірантів. Що важливо, під час пленарних засідань та практичних воркшопів обговорюються конкретні проблеми та практичні рекомендації щодо розвитку регіональної безпеки та досягнення в рамках співробітництва між Україною і НАТО.
Серед спікерів та учасників заходу присутні представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Представництва МЗС України та Генерального Консульства Словаччини в м. Ужгород, Національного інституту стратегічних досліджень та академічних кіл (університети Києва, Одеси, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Острога та Вінниці).
Серед спеціально запрошених іноземних гостей - Аудріус Скаістіс, почесний член Асоціації атлантичного договору Литви (LATA); Відас Урбонавічіус, член Почесної ради Литовського стрілецького союзу; Даніель Шеліговський, експерт Польського інституту міжнародних відносин (PISM) та інші.
На відкритті Осінньої школи проректор з науково-педагогічної діяльності та міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел наголосила: «Тематика школи є надзвичайно актуальною, особливо в контексті викликів гібридної агресії та методів протистояння їй. Важливо, що школа зібрала практиків, які можуть чимало розповісти про співпрацю з Північноатлантичним альянсом, переконана, що ці два дні занять збагатять вас, як з теоретичної, так і практичної сторони. Хочу щоб ви з користю використали кожну хвилину цієї школи».
Радник дирекції Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Світлана Мітряєва зазначила: «Нам дуже приємно бути співорганізатором подібних зустрічей, Національний інститут стратегічних досліджень надає можливість комунікувати з провідними аналітиками в Україні, тому ми активно запрошуємо студентську молодь до співпраці».
Консул Генерального консульства Словаччини в Ужгороді Яна Дворецька привітала учасників школи, та розповіла про шлях Словаччини до Північноатлантичного Альянсу. «Словаччина була однією з перших постсоціалістичних країн, яка приєдналася до програми Мирного партнерства з НАТО, ще в лютому 1994 року. Через десять років, 24 березня 2004 року вона стала повноцінним членом Альянсу. Словаччина поставила перед собою завдання створити збройні сили, які б відповідали стандартам НАТО, створення невеликої, але швидкодіючої, оперативної армії за сучасним зразком» - зазначила пані Яна Дворецька.
Продовжив тему важливості участі у системі колективної безпеки декан факультету історії та міжнародних відносин Іван Вовканич: «Дуже добре, що ми перейшли в Україні від дискусії «чи потрібен нам вступ у НАТО» до реальних кроків в цьому напрямку. Результатом невизначеності держави стало те, що ми зараз маємо окуповані території, військові дії - Крим, Донбас. Тепер ми просуваємося чітко в напрямку до НАТО і це є насправді великим позитивом».
Завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Чехії (1999-2004рр.) Сергій Устич розповів про відносини Україна – НАТО у період 2002 року, коли відбувся Празький саміт Альянсу, який виявився «справжнім політичним блокбастером, на якому вирішувалося питання, чи збереже Україна свою євроатлантичну перспективу, чи опиниться у ситуації зовнішньополітичної ізоляції».
В рамках двохденної школи відбудуться панельні дискусії, воркшопи, де учасники матимуть змогу моделювати політичні виклики та шукати шляхи їх вирішення.
Олексій Шафраньош
Інформаційно-видавничий центр УжНУ
До теми
- Богдан Андріїв привітав з перемогами на всеукраїнському й світовому рівнях ужгородських спортсменів
- В Ужгородській громаді знову болюча втрата - завтра прощатимуться із полеглим Героєм
- Понад 110 дітей вирушили на Міжгірщину в літній табір «Super Star Camp» від ГО «Європейська школа»
- В Ужгороді попрощалися із 39-річним солдатом Сергієм Гвоздецьким
- Каністерапія, руханка і усвідомлене дихання: в Ужгороді пройшов День спільнодії
- В Ужгородському скансені відбулася культурно-мистецька акція «Етнічна палітра Закарпаття»
- Ужгород завтра прощатиметься із полеглим Героєм
- В Ужгороді запровадили автоматизовану систему оплати за проїзд: як платитимуть пасажири
- В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції
- В Ужгороді цьогоріч – 15 двохсотбальників, із них двоє отримали по 200 балів із двох предметів
- Ужгород попрощався із полеглим Героєм, 40-річним солдатом Сергієм Желізкою
- В Ужгороді вручили нагороди рідним полеглих Героїв
- Завтра в Ужгороді прощатимуться із полеглим Героєм
- В Ужгороді відкриють пам'ятну дошку ще одному загиблому Герою
- 27–28 червня Закарпатський музей народної архітектури та побуту запрошує гостей на святкування 55-річчя з дня створення
- Мініатюри та інфобокс з аудіогідами: в ужгородській фортеці відкрили експозицію «Замки Закарпаття»
- В Ужгороді встановили вже 77-му мініскульптуру - інтерактивну
- На об’єкті очищення поверхневих вод ужгородського водоканалу запрацювала сонячна електростанція
- Історію сотень поколінь зберігає та популяризує краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького: сьогодні заклад відзначає ювілей – 80 років
- В Ужгороді відкрили шостий екоострівець для сортування сміття
До цієї новини немає коментарів