Закарпатський адвокат консультує, чи треба підписувати протокол за порушення Правил дорожнього руху?
Чи треба підписувати протокол або постанову поліцейського, складену на водія за порушення Правил дорожнього руху - на це питання відповідає закарпатський адвокат Дмитро Костяков.
- В чому різниця між протоколом і постановою?
Є два види документів, які працівник патрульної поліції вправі оформити щодо водія – це постанова або протокол по справі про адміністративне правопорушення. Постановою водія одразу притягують до відповідальності за порушення Правил дорожнього руху. Протоколом лише фіксують факт порушення, а саму постанову, у випадку складання протоколу, виноситиме суд.
Який документ складається щодо водія залежить від виду інкримінованого йому порушення. Наприклад, за вчинення ДТП без потерпілих людей або відмову пройти огляд на стан сп’яніння на водія складається саме протокол. Проте у разі порушення правил проїзду перехрестя, сигналів світлофора, не увімкнене ближнє світло фар у відповідний період або за керування автомобілем без полісу «автоцивілки» – складається саме постанова, в якій зазначається розмір штрафу, який підлягає сплаті протягом 15-ти днів.
- Чому треба ставити підпис у складеному протоколі чи постанові?
У наданій водію після складання поліцейським постанові чи протоколі йому пропонується поставити підпис у відповідній графі, до якої водій, як особа, яку притягають до відповідальності, може занести свої пояснення чи заперечення.
«Сліпе» підписування постанови чи протоколу, без внесення до нього заперечень, призводить до того, що водій не фіксує письмово своєї незгоди з порушенням, яке ставиться йому в вину поліцейським. При подальшому оскарженні постанови чи протоколу у суді, особливо у разі відсутності чи недостатності переконливих доказів на користь водія, це може призвести до того, що суд не прийме до уваги висловлену в суді незгоду водія з протоколом чи постановою саме через відсутність такої незгоди у самій постанові чи протоколі.
- Чому не слід відмовлятися від підписання постанови або протоколу?
З тих же самих причин – відсутність підпису може бути використана проти водія. Важливо розуміти, що відмова підписувати протокол чи постанову та незгода зі змістом таких документів – це різні речі. За відсутності підпису водія, не виключено, що недобросовісний працівник поліції може розписатися сам чи надати пізніше таку постанову або протокол на підпис сторонній особі, яка розпишеться начебто як водій, притягнутий до відповідальності.
- Як правильно підписувати постанову або протокол?
Окрім вище зазначених, існує ще низка нюансів і тонкощів, які інколи навіть досвідчений адвокат не може одразу передбачити на місці оформлення протоколу чи постанови. Тому, якщо водій не упевнений, що він вчинив порушення або ж навпаки, упевнений у правильності своїх дій, підписання ним протоколу чи постанови має бути зроблено шляхом внесення запису «не згоден» у відповідну графу щодо особи порушника та його пояснень з приводу пред’явленого йому порушення.
Також не слід детально описувати причини і обставини з якими водій не згоден. Це може бути використано проти нього в суді, якщо оцінка водієм певних обставин не збігатиметься з вимогами Правил дорожнього руху чи суперечитиме іншим доказам по справі. Тоді як зафіксована незгода водія з порушенням у вигляді фрази "не згоден" не містить деталей і може допомогти адвокату виграти справу саме на користь клієнта, навіть попри інші докази.
До теми
- Епідемія вже близько? Все, що варто знати про кір
- Захист передусім: обираємо ідеальний чохол для Samsung Galaxy S20 FE
- Чому важливо внести відомості про майно до реєстру речових прав
- Як подати заявку на компенсацію за пошкоджене майно?
- Які обстеження безоплатні у сімейного лікаря?
- Перевізникам на замітку: сьогодні, 1 травня, Угорщина запроваджує обмеження для транспорту понад 7,5 т
- Чи потрібно змінювати по батькові дитини, якщо батько змінив ім’я: роз’яснення від Мін’юсту
- Як оформити допомогу на дитину з тяжким захворюванням, якій не встановлено інвалідність?
- Закарпатських студентів запрошують написати статтю на тему транспорту, екології чи інновацій і отримати шанс виграти 20 тис грн
- Укрзалізниця призначила додатковий поїзд із столиці до Ужгорода і у зворотному напрямку
- Закарпатські патрульні нагадують: забруднений номерний знак — порушення правил дорожнього руху
- Як закарпатцям отримати безкоштовні засоби реабілітації?
- Коли пекти паски та фарбувати яйця, щоб усе вдалося: поради до Великодня-2025
- ДПС Закарпаття: актуально для мобілізованих фізичних осіб – підприємців
- Закарпатські податківці запровадили телефонні «гарячі лінії» для інформаційної підтримки для мобілізованих та демобілізованих ФОПів
- Помилки, які можуть коштувати життя: Закарпатський центр екстреної меддопомоги опублікував небезпечні дії, яких варто уникати
- Уряд змінив правила для водіїв мотоциклів та мопедів: що нового?
- Відзавтра на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
- Лише за тиждень в екосистемах Закарпаття додалося 60 пожеж - енергетики нагадують про безпеку під час прибирання
- На три потяги зі столиці до Закарпаття додали додаткові вагони
До цієї новини немає коментарів