Обсяги депозитів населення у банках у 2018 році перевищили докризовий рівень

Обсяги депозитів населення у банках у 2018 році перевищили докризовий рівень
Минулий рік банківська система завершила поверненням до докризових показників. Довіра до банків продовжувала зміцнюватися, про що свідчить притік вкладів населення. Таку інформацію оприлюднили в Національному банку України.

 

Обсяг депозитного портфелю банків у національній валюті у 2018 році зріс на 10% до 539,7 млрд грн. При формуванні заощаджень українці надавали перевагу вкладам у національній валюті. Обсяг гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за рік збільшився на 14,5% до 268,9 млрд грн, в той час як в іноземній валюті - на 1,6% до 8,6 млрд дол. США. При цьому, у грудні зростання становило 4,3% та 1,8% відповідно.

В результаті, обсяг гривневого депозитного портфелю за підсумками року українців перевищив докризовий рівень, який банківська система мала у 2013 році. Притоку коштів у вклади в національній валюті сприяли високі темпи зростання заробітної плати у 2018 році, більш привабливі процентні ставки за гривневими депозитами, ніж за валютними, а також помірна волатильність курсу гривні протягом року.

Позитивні зміни, а саме притік вкладів населення, фіксують і в закарпатському КОМІНВЕСТБАНКУ.

До слова, наразі КОМІНВЕСТБАНК пропонує своїм клієнтам банківський вклад "Турбота" зі ставками 3,5 % у валюті та 18 % у гривнях. Акція діє з 15 січня до 15 лютого, тож бажаючим оформити депозит варто невідкладно

звернутися до банку!

 

18 січня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів