Школярі показували дорослим, що за бажання можна й зорі досягнути
Дев’ять шкільних команд із Ужгорода, Хуста і Довгого презентували свої проекти локальних змін. Суть у тому, що діти самі визначають поле для роботи й шукають можливість його, так би мовити, переорати й засіяти – тобто реалізувати задум.
Хтось облаштовував спортмайданчик, хтось брався поліпшувати місто для комфорту однолітків з інвалідністю, одні займалися благоустроєм, інші відстоювали для міста велодоріжки, ба навіть узялися за організацією хабу для розвитку молоді в своєму селі.
Кожна презентація вражала все більше! Діти зустрічалися з місцевою владою, пояснювали, чому їхній проект важливий і потрібний, потім доносили цю інформацію до містян та селян, самі заробляли гроші на реалізацію проекту…
Тільки-но уявіть: команда з Довгого не лише змогла домовитися про приміщення для свого «Довге-хабу», а ще й заробила гроші на його облаштування ярмарками, збором макулатури та кінопоказами. Останнє вразило дорослих найбільше: «Ми не хотіли займатися піратством, але хотіли показати людям «Кіборгів», тому зв’язалися з режисером фільму Ахтемом Сеїтаблаєвим і він нам дав дозвіл на показ стрічки», – розповіли школярі.
Вчителька інформатики Довжанської ЗОШ Галина Левко всіляко підтримувала своїх учнів. Розповідає: «Роботу розпочали у квітні, а реалізовували свої проекти діти влітку. Було багато фізичної праці, і навіть перехожі зупинялися, щоб допомогти – хто словом, а хто й ділом чи фінансами. На три проекти (облаштування спортмайданчика, «Довге-хаб» та проект туристичної привабливості. – Авт.), які реалізують наші учні, ми зібрали близько 100 тисяч гривень. Діти зробили це за одне літо! Завдяки постам у Фейсбуку, ярмаркам, збору макулатури… У нашій школі учителював американський волонтер із Корпусу миру, який допоміг зібрати 940 доларів на платформі GoFundMe, – нам допомагали зовсім сторонні люди, а для хабу навіть подарували комп’ютери. Багато робили власноруч, щоб зекономити, допомагали й місцеві активісти… Основна мета – показати дітям, що вони можуть все, щоб вони вірили в свої сили і вміли домовлятися з людьми та переконувати громаду».
Триває проект паралельно у чотирьох областях: Закарпатській, Полтавській, Запорізькій та Миколаївській. Загалом участь беруть 12 міст – це 36 команд із 12 шкіл. Організовує його Центр європейської політики (м. Братіслава), а локальним співорганізатором є ГО «Світ розвитку суспільства».
Оксана Іваць, доцент кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, голова правління ГО «Світ розвитку суспільства» каже: «Робота тривала з 2016 року й завершиться в червні цього. Переможці поїдуть до Словаччини з презентацією своїх напрацювань. Ми навчали дітей самостійно реалізувати проект, підтримували з ними зв’язок, працювали через гугл-класи тощо. Результати надихають. Діти бачать, що вони своїми силами можуть впливати на вирішення проблем на місцях. Нам важить те, щоб учасники проекту виросли з розумінням того, що влади не треба боятися – з нею варто налагоджувати співпрацю, щоб сталися зміни».
А який внесок у розвиток свого міста й країни робиш ти?
Ксенія Шокіна, Медіацентр УжНУ
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді пройде майстер-клас на розкриття креативного мислення
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Як називали дітей у 2024 році, зокрема й на Закарпатті? Мін'юст назвав найпоширеніші та рідковживані імена
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні?
- "Про насильство не мовчать!" — закарпатські патрульні інформували, як діяти у разі домашнього насильства
- Обирайте власне майбутнє — не чекайте, поки хтось обере за вас. Приєднуйтесь до 14-го полку!
- ССО ще ближче: як окремий полк зв’язку змінює правила гри в ефірі
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
- Соціальні майстерні БФ "Карітас–Ужгород" допомагають людям з ментальною інвалідністю
До цієї новини немає коментарів