Кому на Закарпатті з березня підвищать пенсію і на скільки?

Отже, як розповіла А. Пентек, уряд прийняв рішення здійснити перерахунок пенсій з огляду на інфляцію в країні й на підвищення заробітних плат.
Органи Пенсійного фонду України проводитимуть автоматичну індексацію пенсійної виплати шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який буде застосовано для обчислення пенсії громадянам України.
Формула перерахунку залишається незмінною: вона застосовувалася для осучаснення (це так називають в уряді. - Авт.) пенсій у жовтні 2017 року, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За цією формулою автоматично переглядатимуться пенсії щороку.
Зі слів Анастасії Пентек, для кожного пенсіонера розмір підвищення з 1 березня 2019 року визначатиметься індивідуально, в автоматизованому режимі та встановлюється відповідно до загального розміру пенсії. Починаючи з 2019 року, «показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії щорічно збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік, і 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки», зазначено в Законі.
Так, за даними Держстату, за 2018 рік середня зарплата зросла на 24,5%. Отже, за попередній рік інфляція становить 9,8 відсотка. Тобто, виходячи з цих даних, показник середньої заробітної плати, який враховується у формулі становить 17 відсотків (50% від 24,5% – 12,25%, 50% від 9,8% – це 4,9%, тобто (12,25% + 4,95%)/100 = 0,17).
Перерахунку підлягають всі види пенсій, призначені на умовах Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (за винятком пенсій, призначених за спеціальними законами).
Отже, слід розуміти, що перерахунок пенсій з 1 березня проводиться поетапно:
– 1 етап: індексація заробітку, який враховано при призначенні (перерахунку) пенсій осучаснення. Цей етап стосуються пенсіонерів, пенсію яким призначено на загальних підставах, незалежно від тривалості страхового стажу та які звернулися за призначенням (перерахунком) пенсій до 31.12.2018 р. та яким при обчисленні пенсії враховано заробіток 3764,40 гривні.
– 2 етап: встановлення автоматизованим способом одноразової доплати до пенсії особам, які отримують пенсію відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в розмірі 2410,17 гривень (1497,00 х 1,61). Ця сума визначена, виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2018 р. – 1497 грн.), збільшеного на коефіцієнт індексу споживчих цін 1,61, обчисленого Держстатом за 2015-2016 рр.». Виплата цієї одноразової виплати здійснюватиметься рівними частинами протягом двох місяців – в березні та квітні 2019 року – по 1205,08 гривень.
Право на встановлення одноразової доплати мають пенсіонери, пенсію яким призначено на загальних підставах, які звернулися за призначенням (перерахунком) пенсій до 31.12.2018 р., та за умов:
– повного страхового стажу, який був необхідний на дату призначення пенсії (до 01.10.2011 р. для жінок – 20 років, для чоловіків – 25 років. Після 01.10.2011 р. – відповідно 30 та 35 років);
– загальний розмір пенсії після проведення основного розрахунку відповідно до частини другої статті 42 Закону (першого етапу) не перевищує 1669,20 гривень;
3 етап: відповідно до п. 2 постанови КМУ, у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії (перший етап), не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Зазначена доплата не залежить від наявного страхового стажу, але встановлюється у тому випадку, якщо після перерахунку (першого етапу) загальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, доплат, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, після проведення перерахунку збільшився від 0,01 грн. до 100 гривень.
За попередніми даними, із загальної кількості цивільних пенсіонерів – 264,7 тисячі осіб, перераховано пенсії 242,1 тисячі, або 91 % закарпатців. Додаткова потреба на виплату становить 108 мільйонів 171,58 тисячі гривень.
Середній розмір підвищення становить 346,74 гривень.
До теми
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- Український природний рекорд! На Закарпатті зафіксували найвищу в Європі дуґласію тисолисту
- Працівники Ужанського нацпарку облаштували готелі для бджіл
- Під час виходу з «Азовсталі» потрапив у полон: на Закарпатті зустріли воїна, якого звільнили під час великого обміну полоненими
- Свято Міри в Лазещині і шлях до відродження вівчарства: репортаж з полонин
- Родини ветеранів українсько-російської війни беруть участь у проєкті відновлення ментального здоров’я на Закарпатті
- «Бограч-index» – травень 2025: за місяць продукти подешевшали на 2%
- На Закарпатті проживає 24 621 багатодітна сім’я й 59 жінок області мають звання «Мати-героїня»
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
До цієї новини немає коментарів