Ужгородський фехтувальник Максим Магула: «Боротимуся в Токіо за медаль паралімпіади»

– Максиме, як почав займатися фехтуванням?
– Після того, як пройшов реабілітацію, я вчився вдома, мабуть вчителі повідомили про мене тренеру, який саме шукав таких спортсменів, зателефонували моїй мамі. Тож наступного дня прийшов у зал «Динамо» подивився, що таке фехтування, мене зацікавило і з того часу почав займатися цим видом спорту. Взагалі на початку ми толком не розуміли, як це фехтувати на фізках, тренувалися на звичайних стільцях, а в 2011 році взяв участь у перших офіційних всеукраїнських змаганнях – кубку України в Євпаторії. Тоді в 15 років гадав, що можу значно краще, а вийшло не зовсім так як сподівався. Але той результат спонукав мене, до того, що почав ще більше працювати над собою, і згодом потрапив до лав збірної України, у складі якої почав проводити навчально-тренувальні збори, постійно потрапляв до вісімки кращих інваспортсменів країни. А в 2014 році зумів виграти свою першу офіційну нагороду – бронзову медаль чемпіонату України з фехтування в шпазі, далі взяв участь у перших міжнародних змаганнях – етапі кубка світу в Канаді.
– В яких дисциплінах фехтуєш, в якому з них тобі більше імпонує займатися?
– Змагаюся в двох видах фехтування – шпазі та рапірі. На даний час у рейтингу кращі показники маю в шпазі. Думаю, що саме в цьому виді маю шанси потрапити на найближчі параліймпійські ігри 2020 до Токіо. Вже скоро здобуватиму рейтингові бали на ліцензію на етапі кубку світу в бразилійському Сан-Пауло. Основні змагання цього року – чемпіонат світу, який відбудеться наприкінці року в Південній Кореї. Саме до ЧС готуємося через внутрішні змагання та етапи кубків світу та Європи.
– Скільки спортсменів займається наразі з тобою в Ужгороді. Чи відчуваєш конкуренцію?
– Зараз у нашій групі займається шестеро чоловік. Нещодавно до нас долучилася юна 13 літня фехтувальниця, яка поступово активно прогресує. А от щодо конкуренції, то дійсно не вистачає спаринг-партнерів, тому змушений цю нестачу компенсувати на офіційних змаганнях.
– Чого прагнеш досягти у цьому спорті?
– Хочеться перемог, як в Україні, так і на міжнародній арені. Зокрема, націлююся на лише взяти участь у параолімпійських іграх, а вибороти медаль паралімпіади.
– Окрім спорту, ти береш активну участь у громадському житті нашого міста. Нещодавноактивно долучився до всесвітнього екологічного флешмобу «Trashtag Challenge й разом із друзями прибирав територію біля озера «Кірпічка». Своїм прикладом ти надихнувінших до таких заходів?
– Цю ініціативу проявила донька тренерки Оксани Рапинець, я охоче долучиввся до акції, а вже зі мною пішли мої друзі. Мені не байдуже моє місто, його стан. Кожна людина має починати з себе, і задавати собі питання: «А що я зробив для свого міста, своєї громади, свого будинку й не залишатися осторонь від проблем, які можна при бажанні дуже просто вирішити». На жаль, багато людей у нашому суспільстві якісь нерішучі, чомусь бояться зробити якісь кроки в плані покращення інфраструктури. Не треба лякатися, слід проявляти свій талант і тоді в нас можуть з’явитися нові лідери, які об’єднають людей для вирішення тих чи інших проблем.
– Своїм прикладом, мотивуєш інших людей з обмеженими фізичними можливостями до кращого й показуєш, що візок – це не вирок, а можна жити повноцінним життям?
– До мене часто телефонують батьки діток, яким також робили подібні операції, тож подовгу з ними спілкуюся, розповідаю як батькам так і діткам, що візок – не перепона, а ти можеш зробити значно більше в житті, змінити як своє так і життя других людей на краще. Звісно, наша країна дещо відстає в рівні інфраструктури для людей з обмеженими фізичними можливостями, але відмічу, що в нас доволі активно все змінюється в кращу сторону, як транспорт, так і облаштування пандусів та інші речі. Перевірив це під час президентських виборів, особисто працював секретарем ДВК, і наша дільниця були цілком пристосована для доступу людей з обмеженими фізичними можливостями.
– Хоч ти ще молодий спортсмен, але на перспективу плануєш працювати тренером у цьому спорті?
– Так, я нині є студентом Ужгородського національного університету факультети здоров’я та фізичного виховання, тож хочу в майбутньому працювати тренером. Але хотів би, що спорт в Україні ще більш активно розвивався, щоб насамперед більше людей прагнули ним займатися і вірили в себе.
Розмову записав Роман СЕНИШИН
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Закарпаття приймало фінал Турніру захисників
- «Закарпатське ведмежа» - відбувся відкритий чемпіонат Ужгорода з кіокушинкай карате
- Ужгородські школярі – бронзові призери всеукраїнських змагань з гандболу
- На Ужгородщині відродили турнір із плавання та параплавання серед осіб з інвалідністю
- Юні ватерполісти з Ужгорода – чемпіони України
- Ужгородські школярі – серед кращих спортивних орієнтувальників України!
- «Uzhgorod Swimming Open» – в обласному центрі відбувся відкритий чемпіонат міста з плавання
- В Ужгороді тривають Всеукраїнські змагання зі спорту на пілоні та повітряної акробатики
- Ужгород лідирує: 10 команд школярів представлятимуть Закарпаття на Всеукраїнському етапі спортивних змагань
- В Ужгороді відбулася традиційна легкоатлетична естафета серед школярів
- Ужгородка Влада Харькова здобула першу за 7 років медаль України на Кубку світу з фехтування у жіночій одиночній шпазі
- В Ужгороді знову запрацювали активні парки
- Юні ужгородські дзюдоїсти вибороли дві бронзи міжнародного турніру у Словаччині
- В Ужгороді відбувся 62-й турнір з легкої атлетики "Дружба"
- Ужгородка Надія Дьолог стала чемпіонкою України з парафехтування
- Стадіон «Авангард» в Ужгороді відзавтра змінює графік роботи
- Ужгородець виборов бронзу на Чемпіонаті Європи з боротьби самбо серед дорослих, юніорів, кадетів
- В Ужгороді сьогодні стартував UTF (Ukrainian Tennis Federation) CUP - тенісний турнір міжнародного рівня ФОТО
- Близько 300 спортсменів приїхали в Ужгород на Відкритий турнір із дзюдо «Randori Spring Cup»
- В Ужгороді – відкритий чемпіонат міста з кікбоксингу WAKO
До цієї новини немає коментарів