На Закарпатті судитимуть «чорного археолога», який незаконно знайшов і намагався продати унікальний скарб бронзових кельтів

За матеріалами слідства, чоловік умисно проводив незаконні розкопки на пам’ятці археології, занесеної до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
У лютому 2025 року обвинуваченому вдалося відшукати 11 фрагментів горщика, усередині яких містились чотири бронзові сокири-кельтів. Усвідомлюючи важливість знайденого, чоловік не повідомив про знахідку, а привласнив її та намагався продати на одному з інтернет-аукціонів.
Незаконний продаж вдалося припинити завдяки скоординованим заходам правоохоронців із представниками Національного музею історії України, які виявили лот під час моніторингу.
Як підтверджено фахівцями, знахідки є скарбом археологічної культури Ґава-Голігради, яка існувала в період фіналу пізнього бронзового віку – на початку раннього залізного віку. Вона була поширена від Верхнього Подністров’я та Попруття до північно-східної частині Карпатської котловини у басейні Верхньої Тиси та датується в межах XII–IX ст. до н.е. А те, що скарб знайдено у керамічній посудині, додає йому ще більшої унікальності. Усі археологічні знахідки вилучено та передано на відповідальне зберігання Національному музею історії України.
Обвинуваченому інкриміновано незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок на об'єкті археологічної спадщини та незаконне привласнення знайденого скарбу, який має особливу культурну цінність (ч. 1 ст. 298 КК України, ч. 1 ст. 193 КК України).
Досудове розслідування здійснювало Ужгородське райуправління поліції спільно з Управлінням протидії кіберзлочинам у Закарпатській області під процесуальним керівництвом Ужгородської окружної прокуратури



До теми
- «Книги на лінії фронту» – в Ужгороді відкрилася фотовиставка Владислава Товтина
- Із небезпечного регіону – на Закарпаття: евакуювали родину з Дніпропетровщини
- Трагедія в Ужгороді: у квартирі знайшли мертвою жінку
- Поліція Великого Березного розслідує смертельну ДТП за участі автомобіля та мотоцикла: загинув неповнолітній
- «Кілька днів свободи, що стали символом»: в Ужгороді відзначили річницю Карпатської України
- До Дня українського добровольця: відкрили меморіальну дошку головному сержанту Івану Скоблею
- Біля кордону зі Словаччиною затримали іноземця
- Через фальшиві документи водій вантажівки втратив на кордоні напівпричіп за 700 тис грн
- В Ужгороді презентували книги про Карпатську Україну
- Стріляв по вікнах драмтеатру: в Ужгороді поліція затримала хулігана
- Майже 900 тис. грн переплати за пальне: на Закарпатті ДБР викрило підполковника ТЦК
- Забруднення земель на понад 15 млн грн: на Закарпатті поліція повідомила про підозру посадовцю лісохімічного підприємства
- Суд взяв під варту трьох підозрюваних у нападі на військовослужбовців ТЦК та СП на Ужгородщині
- В Ужгороді розпочала роботу наукова школа «Закарпаття по-закарпатськи»
- У потягу, що прямував з Угорщини, прикордонники знайшли психотропні речовини
- Двох переправників затримали на Закарпатті прикордонники разом зі співробітниками поліції та СБУ
- Поліція Ужгородщини затримала осіб, причетних до нападу на військовослужбовців ТЦК та СП
- В Ужгороді відбувся всеукраїнський форум «Як навчання стає відкритим»
- Правоохоронці задокументували факт спроби підкупу військовослужбовця Мукачівського прикордонного загону
- На Хустщині прокуратура через суд вимагає встановлення захисту понад 223 га пралісів

До цієї новини немає коментарів