Закарпатцям роз'яснюють важливі питання щодо нової ціни на газ

Наприкінці квітня закарпатці почали активно обговорювати питання зміни ціни на газ. Спочатку заговорили про її підвищення, потім – про зниження. Однак, офіційної інформації на той момент не було, оскільки НАК «Нафтогаз України» не надсилав на адресу постачальника зі спеціальними обов’язками ТОВ «Закарпатгаз Збут» жодних документів з цього приводу.
Скільки тепер закарпатці мають платити за газ?
Ціну на газ для українців встановлює Кабінет міністрів своїми постановами. Відповідно до останньої, прийнятої 8 травня, ціна за 1 кубометр спожитого у травні газу для закарпатців становить 8,41 грн. А у червні - 8,79 грн.Чому у травні і червні ціни відрізняються?
Тому що змінилася оптова ціна газу, за якою «Нафтогаз» продає газ для потреб населення. З 1 травня вона становить 7 188,00 грн. за тис куб.м, а з 1 червня буде - 7 558,80 грн за тис куб.м. Про це йдеться у додаткових угодах, які НАК "Нафтогаз України" надіслав на адресу ТОВ «Закарпатгаз Збут» як постачальника із спеціальними обов’язками.А як буде у липні та наступних місяцях?
Ціна на газ регулюється ринком і визначається НАК «Нафтогаз України», але не може перевищувати граничних меж. Постановою КМУ №867 від 19.10.2018 року визначений граничний рівень ціни для населення до 1 жовтня 2019 року. Зокрема, для закарпатців він становить - 9,88 грн за метр кубічний спожитого газу. Станом на сьогодні достеменно відома ціна на травень і червень.Чому тепер по Україні ціна на газ різна?
До 1 травня для споживачів по всій Україні діяв однаковий загальний тариф на доставку газу. Він складався з тарифу на транспортування для АТ «Укртрансгаз» та тарифу на розподіл для операторів ГРМ. Однак, за рішенням НКРЕКП, одна складова, а саме тариф на транспортування магістральними газопроводами, трансформувався з 1 травня у тариф за послугу замовленої потужності і склав по всій Україні 0,19 грн. за 1 куб м . Тож тепер кінцева ціна газу для побутових споживачів, тобто населення, буде різною по всій території України.З чого складається ціна на газ?
Доводилося чути, як споживачі називали отримані у лютому квитанції за спожитий газ «простирадлами». Через їх новий вигляд. Насправді у такий спосіб ТОВ «Закарпатгаз Збут» надає детальну інформацію. Споживачі чітко бачать не тільки кількість використаних кубометрів, їх ціну, стан проплати, а й з чого, власне, складається ціна на газ, та хто в якій мірі отримує кошти. Розшифруємо цей стовпчик квитанції, беручи за приклад травень. За сам природний газ як за товар кошти отримує НАК «Нафтогаз України». Йому йде 85,47% від загальної суми. Тобто з 8,41 грн компанія отримає 7,19 грн. «Нафтогаз» – державна компанія, яка закуповує цей газ у АТ «Укргазвидобування», що є дочірнім підприємством «Нафтогазу». За транспортування газу кошти йдуть на другий рахунок: компанії АТ «Укртрансгаз». Вона також входить до структури «Нафтогазу». З ціни за кожний кубометр компанія отримує 2,24% або 0,19 грн. За те, щоб газ потрапив у домівки закарпатців, щоб газотранспортна система перебувала у належному стані, щоб справно працювала аварійна служба, споживач сплачує оператору газорозподільних мереж. У випадку закарпатців це – ПАТ «Закарпатгаз». Із загальної ціни на газ на ці потреби ПАТ «Закарпатгаз» отримує 0,85 грн, що становить 10,15%. Четверта складова рахунку належить постачальнику газу зі спеціальними обов’язками, тобто ТОВ «Закарпатгаз Збут». В обов’язки товариства входить закупівля ресурсу, продаж газу населенню за ціною, яку встановлює уряд, нарахування за спожитий газ з врахуванням пільг та субсидій, формування рахунків, консультація споживачів, взаєморозрахунки з учасниками ринку. На цю складову припадає 0,18 грн (2,14%) від загальної суми. Отже, як бачимо, людина сплачує одну суму в банк, а звідти кошти автоматично одразу направляються на 4 рахунки. Цю та іншу інформацію кожен клієнт ТОВ «Закарпатгаз Збут» отримає в рахунках за газ.Прес-служба ТОВ «Закарпатгаз Збут»
До теми
- Школа безпеки 2.0: другий сезон завершено — підсумки піврічного проєкту для жінок і дівчат на Закарпатті
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
До цієї новини немає коментарів