Жінкам на замітку: причини виникнення пігментних плям, їхня профілактика та лікування

Жінкам на замітку: причини виникнення пігментних плям, їхня профілактика та лікування
Зберігайте, щоб не загубити.

 

Причини гіперпігментації

В якості основних причин гіперпігментації традиційно розглядаються генетичні фактори, вплив УФ-випромінювання, робота жіночих статевих гормонів, патологія щитовидної залози, запальні захворювання шкіри, а також деякі косметологічні процедури, внаслідок яких травмуються шкірні покриви (фракційний фототермоліз, лазерна і фотоепіляція, хімічні пілінги).

Генетична схильність вважається однією з головних причин, що впливають на розвиток гіперпігментації. Дані епідеміологічних досліджень показують, що існують відмінності в появі і інтенсивності пігментації у представників різних рас. Також впливає обтяжений сімейний анамнез.

Профілактика і лікування

Стандартний план корекції надлишкової пігментації шкіри зазвичай включає видалення провокуючих факторів і активне руйнування пігменту з допомогою засобів для місцевого застосування або апаратних косметологічних процедур.

Пацієнтам з підвищеним ризиком виникнення гіперпігментації рекомендується не піддавати шкіру впливу ультрафіолетового випромінювання. Також необхідно регулярно використовувати сонцезахисний крем мінімум з SPF 25 незалежно від погодних умов.

Існують ефективні методи лікування гіперпігментації, спрямовані на блокування виробництва пігменту. Наприклад, підбір зовнішнього засобу з такими інгредієнтами в складі, як ніацинамід, арбутин/дезоксиарбутин, екстракт солодки, соєвий інгібітор трипсину, пептиди, антиоксиданти, коєва кислота, ретинол, фруктові кислоти.

При відсутності ефекту від косметичних засобів лікар-дерматокосметолог призначає лазерну терапію. Це дозволяє ефективно і безболісно знищувати пігмент та клітини, які його синтезують, не ушкоджуючи сусідні тканини. Найбільш популярними з використовуваних лазерів є олександритовий, неодимовий, вуглекислотний, пікосекундний.

Також для корекції гіперпігментації використовують IPL-системи, засновані на застосуванні високоінтенсивного імпульсного світла. Сьогодні з'являються все нові дослідження на тему комбінації різних видів лазерної терапії між собою і з іншими методами лікування. Пам'ятайте, що лікування пігментації лазером слід проводити тільки після того, як інші методи виявилися неефективними. Лазери і джерела світла можуть викликати ускладнення, тому повинні бути використані тільки в руках досвідченого лікаря.

Ukr.Media

 

23 липня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів