Закарпатська ДПС: Як правильно оформити запит на отримання публічної інформації в контролюючих органах

Доступ до інформації забезпечується шляхом:
1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом;
2) надання інформації за запитами на інформацію.
Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі.
Запит на інформацію має містити:
ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації та на офіційному вебпорталі ДПС України tax.gov.ua (Головна>Робота з громадянами>Публічна інформація>Форми подання запиту). Зазначені форми мають містити стислу інструкцію щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання тощо.
У разі якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його має оформити відповідальна особа з питань запитів на інформацію, обов’язково зазначивши в запиті своє ім’я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.
Довідково. Порядок надання запитів на отримання публічної інформації визначено Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року № 2939-VI.
Відділ комунікацій
ГУ ДПС у Закарпатській області
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- За п’ять місяців 2026 року до місцевих бюджетів Закарпаття надійшло понад 5,2 млрд гривень податків і зборів
- Закарпатська митниця за 4 місяці виявила контрабанду на 50 млн грн
- Імпорт автомобілів у зоні діяльності Закарпатської митниці – основний бюджетоформуючий товар
- В Закарпатті платники перерахували до зведеного бюджету понад 16,5 млрд гривень податків
- 176 платників Закарпаття увійшли до Переліку платників з високим рівнем податкової довіри
- «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) та «АВЕ Ужгород» об’єдналися заради екології
- Закарпаття: до бюджетів громад надійшло майже 12 млн грн плати за ліцензії на підакцизні товари
- На Закарпатті землевласники поповнили місцеві бюджети майже на 331 млн грн податком на землю
- Закарпаття: надходження акцизного податку протягом січня-квітня 2026 року склали понад 90 млн грн
- Місцеві бюджети Закарпаття отримали понад 118 млн грн податку на нерухомість
- Платники Закарпаття сплатили понад 5 млрд грн ЄСВ за чотири місяці 2026 року
- У Закарпаттяобленерго пояснили, чому краянам потрібно інформувати про встановлення сонячної електростанції
- На Закарпатті податкова посилює контроль за обігом пального: уже застосовано 4 млн грн штрафів
- Понад 9 мільярдів гривень митних платежів отримав Держбюджет від Закарпатської митниці за 4 місяці 2026 року
- З початку 2026 року місцеві бюджети Закарпаття отримали понад 4 млрд грн податків
- На Закарпатті зросла кількість платників із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
- Місцеві бюджети Закарпаття отримали майже 79 млн грн податку на нерухомість
- На Закарпатті з початку року проведено 160 перевірок у сфері обігу підакцизних товарів: виявлено порушень на 8,5 млн гривень
- Неефективні управлінські рішення на понад 108 мільйонів гривень виявили у І кварталі закарпатські аудитори
- Закарпаття: надходження акцизного податку протягом січня-березня 2026 року склали майже 69 млн грн

До цієї новини немає коментарів