Закарпатцям роз'яснили, як формується ціна на електроенергію

Закарпатцям роз'яснили, як формується ціна на електроенергію
З 1 липня 2019 року в Україні запрацював новий ринок електроенергії: від моделі єдиного покупця і продавця, яким виступав ДП «Енергоринок», до впровадження конкурентних механізмів на ринку електричної енергії в Україні.

 

 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення визначити дві окремі торгівельні зони, які діють у новому ринку електроенергії – «Бурштинський енергетичний острів» (далі – БуОС) та «Об'єднана енергетична система України» (далі – ОЕС України).

Звертаємо увагу споживачів ТОВ «Закарпаттяенергозбут», які приєднані до електричних мереж і фізично розташовані на території Закарпатської області, на факт підключення таких до електромереж «острова Бурштинської ТЕС».

БуОС — умовна територія, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської електростанції разом із прилеглою до неї електромережею та власними споживачами електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей.

БуОС працює в синхронному режимі з енергосистемою Європи та не має зв'язку з енергосистемою України (ОЕС України).

В БуОС функціонують усі сегменти ринку, за допомогою яких здійснюється купівля-продаж електричної енергії, а саме: ринок «на добу наперед» (РДН), внутрішньодобовий ринок (ВДР) і балансуючий ринок (БР), на яких формується вільна (ринкова) ціна. В середньому, ціна в БуОС від самого початку запуску ринку вища, ніж в ОЕС України.

Виходячи з вище викладеного, постачальник ТОВ «Закарпаттяенергозбут» змушений купувати електроенергію для своїх споживачів, які розташовані на території Закарпатської області, виключно від БуОС за цінами, які складаються на ринку електричної енергії у торгівельній зоні БуОС. Купівля електроенергії за ціною, що формується на ринку електричної енергії у торгівельній зоні ОЕС України, для споживачів ТОВ «Закарпаттяенергозбут», які розташовані на території Закарпатської області, неможлива в зв'язку з тим, що всі споживачі електричної енергії Закарпаття віднесені до торгівельної зони БуОС.

Для довідки: у липні поточного року середньозважена ціна на РДН в БуОС була вищою за аналогічну ціну в ОЕС України на 3,6%, у серпні – на 11,2%, у вересні – на 19,1%, у жовтні – на 22,4%. 

Уся інформація щодо торгів на РДН та ВДР, зокрема, про ціни та обсяги купівлі-продажу електричної енергії оприлюднюється Оператором ринку електричної енергії. Переглянути середньозважену ціну, яка склалася у торгівельній зоні БуОС, можна на сайті Державного підприємства «Оператор ринку», перейшовши за посиланням https://www.oree.com.ua/.   

Адміністрація ТОВ «Закарпаттяенергозбут»

 

27 листопада 2019р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів