«Обрахувався» на кордоні: українець втратив незадекларовану валюту на 1 млн грн

Під час виїзду з митної території України за кордон на автомобілі разом із жінкою та сином, чоловік запевняв митників, що переміщує виключно дозволену суму готівкових коштів валюти – 30 тисяч євро, тобто по 10 тис євро на кожного члена сім”ї.
Для цього він свідомо обрав спрощену смугу митного контролю – «зелений коридор», тим самим заявляючи про дотримання митного законодавства.
Втім, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, митники вивели транспортний засіб із загального потоку для проведення ретельної перевірки всіх речей на оглядовому майданчику.

Невдовзі було виявлено серед особистих речей папку для документів, в якій знаходилося значно більше готівки - 50 тисяч євро, яку водій одразу ж визнав своєю власністю. Ще й «згадав» звідки така сума: отримав від продажу автомобіля.
Тож, за не декларування письмово в повному обсязі переміщення через митний кордон валютних цінностей та й ще без підтверджуючих банківських документів, відносно порушника складено протокол за ч.1 статті 471 Митного кодексу України.
Санкції передбачають штраф в розмірі 20 відсотків суми, що перевищує норму, дозволену для вивезення без письмового декларування, а це – 10 тис євро на одну особу.
Відтак, валюта у сумі 20 тисяч євро вилучена. За курсом НБУ це становить майже 1 млн грн.
Пресслужба Закарпатської митниці
До теми
- На Закарпатті ліквідували канал незаконного переправлення через кордон чоловіків призовного віку
- Гірські рятувальники допомогли чоловіку, який травмувався на Рахівщині
- Поліція притягнула до відповідальності ще одного порушника за забруднення території поблизу озера Синевир
- Згубив зв'язок з мамою через розбитий телефон: в Ужгороді поліцейські допомогли дитині повернутися додому
- 2092 пожежі за пів року: кожна друга пожежа на Закарпатті – через займання в екосистемах
- На Ужгородщині гірські рятувальники розшукують зниклого місцевого мешканця, який пішов до лісу та не повернувся
- Поліція Хустщини затримала місцевого жителя, який «замінував» приватний будинок
- Алкоголю – у 13 разів більше за норму: в Ужгороді водійка скоїла ДТП
- Автобус до Хорватії зупинили на Закарпатті: водій користувався чужою чіп-картою
- На Закарпатті від початку місяця розшукали 31 водія-втікача з місць ДТП
- П’ята локація адаптивного спорту на Закарпатті: у Мукачеві відкрили секцію боксу для ветеранів
- Діти Захисників із Закарпаття та Сумщини вирушили на оздоровлення до Австрії
- На Закарпатті екскомбата та військовослужбовицю підозрюють у привласненні понад 1,5 млн грн грошового забезпечення
- Закарпатські гвардійці отримали нові квадроцикли
- Заслужені нагороди: фахівці Закарпатського кардіоцентру отримали високі відзнаки до Дня медичного працівника
- На Закарпатті від початку місяця 771 водія оштрафували за перевищення швидкості
- Під час пожежі у житловому будинку в Ужгороді травмувалися двоє людей
- На Закарпатті рятувальники допомогли туристці, яка травмувалася під час сходження на Говерлу
- Поліція Закарпаття встановлює обставини ДТП, у якій загинув неповнолітній мотоцикліст
- Службовий статус для незаконного переправлення військовозобов’язаних: ДБР викрило правоохоронця на Закарпатті (ВІДЕО)

До цієї новини немає коментарів