В ОДА розглянули проєкт інтегрованої стратегії просторового розвитку територій. Які переваги для закарпатців?

В ОДА розглянули проєкт інтегрованої стратегії просторового розвитку територій. Які переваги для закарпатців?
У середу, 4 грудня, в облдержадміністрації відбулася нарада з питань розроблення інтегрованої стратегії просторового розвитку територій уздовж державного кордону України та Польщі.

 

Олексій Гетманенко, перший заступник голови ОДА, наголосив, що цей важливий планувально-аналітичний документ дозволить здійснювати планування прикордонних територій України та Польщі на якісно вищому рівні.

– Зазначу, що вперше до цього процесу було залучено не тільки Львівську і Волинську, а й Закарпатську область, оскільки ми маємо зацікавлення щодо налагодження логістичної інфраструктури з Підкарпатським воєводством Польщі, формування нових транскордонних зв’язків, – підкреслив Олексій Гетманенко. – Першим етапом було розроблення проекту узгодження картографічної основи і виділення меж прикордонного регіону, створення гео-інформаційної моделі, аналіз даних містобудівного та господарського розвитку. Також здійснено обґрунтування розміщення на території прикордонного регіону нових індустріальних парків, технопарків, логістичних центрів, інших територіальних форм економічного розвитку.

Під час другого етапу розробили схему транспортної інфраструктури прикордонного регіону в ув’язці з розвитком міжнародних транспортних кордонів, визначених Генеральною схемою планування території України та міжнародними програмами просторового розвитку. Визначили й оптимальні місця створення нових пунктів пропуску через державний кордон. Було здійснено оцінку стану навколишнього природного середовища прикордонного регіону та визначено ключові заходи з його охорони. Сьогодні ми зібрались для обговорення третього етапу проекту.

Відтак, учасники наради обговорили результати першого та другого етапів реалізації проекту, представники «ДІПРОМІСТО» представили проект третього етапу його реалізації, цілі і завдання в контексті реформування законодавчої бази просторового планування та євроінтеграції. Йшлося також про розвиток туризму та рекреації в прикордонному регіоні, стан навколишнього природного середовища тощо.

Пресслужба ОДА

 

04 грудня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів