Відсьогодні закарпатці зможуть побачити нову "п’ятдесятку" і нові 5 гривень (ФОТО)

Відсьогодні закарпатці зможуть побачити нову "п’ятдесятку" і нові 5 гривень (ФОТО)
Для початку Нацбанк планує ввести в обіг по 5 мільйонів нових банкнот та монет.

 

У п'ятницю, 20 грудня, Національний банк України ввів у обіг нові банкноти номіналом 50 грн та монети номіналом 5 грн.

Як повідомляється на сайті НБУ, оновлені банкноти номіналом 50 грн мають аналогічний розмір, таку колірну гаму і містять основні зображення банкнот відповідного номіналу попередніх зразків, включаючи портрет видатного державного діяча України Михайла Грушевського на лицьовій стороні.

Оновлена 50-гривнева банкнота

Водночас нова банкнота має вдосконалену систему захисту, включаючи покращену рельєфність елементів друку, досконаліші елементи ультрафіолетового й інфрачервоного захисту.

Монета номіналом 5 грн виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям. На реверсі монети зображено портрет гетьмана Богдана Хмельницького, як і на банкноті аналогічного номіналу.

Нова 5-гривнева монета

Як згодом прокоментували в НБУ, спочатку регулятор планує ввести в обіг по 5 млн нових банкнот і монет, але з часом ця кількість буде збільшуватися залежно від потреб економіки. У НБУ повідомили, що банки вже можуть отримувати оновлені грошові знаки у підрозділах НБУ і видавати своїм клієнтам.

Також в НБУ нагадали, що громадянам не потрібно обмінювати старі банкноти на оновлені грошові знаки, і вони поступово будуть замінюватися у зверненні оновленими монетами та банкнотами по мірі зношування. Оновлення номінального ряду національної валюти є плановим і почалося з банкноти номіналом у 100 грн зразка 2014 року, введеної в обіг 9 березня 2015 року.

З детальною інформацією про нові обігові монети та їх технічні параметри можна ознайомитися на сайті Нацбанку.

Невдовзі, у 2020-му, мають також з’явитись оновлені 200 грн і нові 10 грн, у монетизованому вигляді.

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

20 грудня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів