"Б’ютифул Карпати" : на Закарпатті започаткували проєкт-антизраду про регіон

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив співзасновник ГО "Б’ютифул Карпати" Ярослав Світлик.
"З колегами в Ужгороді ми започаткували проєкт-антизраду по-закарпатськи, створили ГО "Б’ютифул Карпати" та на однойменному каналі в YouTube розповідатимемо історії про успішних горян-закарпатців, щоб зруйнувати шкідливі стереотипи про "депресивний регіон", - сказав Світлик.
За його словами, дуже часто високопосадовці (від нардепів до міністрів), говорячи про Закарпаття і Карпати загалом, подають регіон стереотипно, до примітиву спрощено і дискримінаційно. Мовляв, тут одні заробітчани, лісоруби, вівчарі й контрабандисти.
"Насправді, це не так. У горах легко дихати і важко жити — але люди живуть. І працюють, зберігають та розвивають традиції, займаються улюбленою справою, створюють бізнес і дають роботу іншим. У Карпатах є чимало успішних людей і успішних історій. Це – наші теми", – зауважив співзасновник ГО "Б’ютифул Карпати".
На каналі вже вийшов перший відеоблог про Реабілітаційний центр бурого ведмедя у Синевирі й про те, як ідея рятувати ведмедів допомогла людям, давши поштовх до розвитку туризму в гірському районі.
Надалі планують створити влог про гуцульську бриндзю – перший український продукт із географічним зазначенням. Потім – про село Колочаву й креативні ідеї в туризмі. Згодом – про підприємство у Великому Бичкові, яке робить меблі для IKEA, та про форелеве господарство, яке на Міжгірщині створили вінничани. Загалом заплановано до двох десятків історій у першій фазі проєкту, яку підтримало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
"Головне для нас – щоб люди, які хочуть жити і працювати вдома, але сумніваються і думають про заробітки за кордоном, побачили приклади своїх земляків. Вони також сумнівалися і вагалися, але спробували, і в них усе вийшло. Бо, як каже один із наших героїв, молодий рахівський вівчар Олексій Молдавчук: "Рідний край – то є рідний край", – розповів Світлик.
У ГО "Б’ютифул Карпати" мають надію, що позитивні мотивувальні історії у перспективі зацікавлять й українські телеканали.
ukrinform.ua
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Військовослужбовці Чопського загону затримали поблизу кордону зі Словаччиною трьох жителів Дніпропетровщини
- На Закарпатті правоохоронці блокували схему незаконного переоформлення авто через реєстр МВС
- СБУ та Нацполіція заблокували нову «ухилянтську схему» на Закарпатті
- Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно закарпатця, який воює на боці окупантів
- На Закарпатті відновили міст через гірську річку
- За минулий тиждень поліцейські Закарпаття розшукали 9 водіїв, які залишили місце ДТП
- Подвійне вбивство пенсіонерів на Берегівщині - за доводами прокурора підозрюваний надалі залишатиметься під вартою
- Закарпатський обласний центр підготовки населення до нацспротиву відкриває 10-й набір на навчальний курс
- На Закарпатті СБУ та Нацполіція ліквідували черговий «трансфер» ухилянтів до ЄС
- В Ужгороді протягом двох тижнів можна переглянути виставку дитячих робіт «Листівка миру»
- Завищені премії та «загублені» приміщення – порушення на понад 5 мільйонів гривень виявили закарпатські аудитори під час ревізії «швидкої»
- Закарпаття представило досвід підтримки ветеранів на Всеукраїнському форумі в Києві
- В Ужгороді відбудуться прем’єрні покази вистави «Загадкові варіації»
- У пунктах пропуску на Закарпатті встановили бетонні загородження — речник ДПСУ
- Закарпатські податківці передали сучасні снайперські приціли для територіальної оборони
- Мукачівський історичний музей відсьогодні змінює графік роботи
- На Закарпатті відновили міст через гірську річку, зруйнований паводком
- Трагедія в Карпатах: загинули двоє туристів із Вінниччини
- Мукачівські поліцейські викрили схему незаконного переправлення військовозобов’язаних через кордон
- За тиждень викрили 7 переправників військовозобов’язаних, до суду скеровано обвинувальні акти стосовно ще 13 осіб

До цієї новини немає коментарів