В Ужгороді відбулася прем'єра кіноетюду “Відречення від кохання за ключ, нею загублений”

В Ужгороді відбулася прем'єра кіноетюду “Відречення від кохання за ключ, нею загублений”
відбулася сьогодні в актовій залі ужгородської Лінгвістичної гімназії імені Т. Г. Шевченка. За словами директорки закладу Любові Попович, над роботою, яка розповідає про життєвий шлях Великого Кобзаря, працювали як педагоги навчального закладу, так і самі учні.

 

Кіноетюд приурочений до 206-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича, у фільмі, зокрема, зосередили увагу на романтичних стосунках, які надихали поета в різні життєві періоди (від дитячих років і до кінця його днів). Зйомки проводили на мальовничих локаціях міста, зокрема біля пам’ятника Тарасу Шевченкові на площі Народній, а також у Закарпатській обласній філармонії, обласному краєзнавчому музеї імені Т.Легоцького, Закарпатському академічному обласному театрі ляльок “Бавка”, Ужгородському греко-католицькому кафедральному соборі, Закарпатському обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая.

У фільмі, над яким працювали понад 3 місяці, дебютували 9 учнів (від 6 до 10 класу). Троє зіграли Тараса Шевченка у дитинстві та юності, також у кіноетюді зображені дівчата й жінки, які відіграли особливу роль у житті Кобзаря: у дитинстві - Оксана Коваленко, далі Ядвіга Гусиковська, Варвара Рєпніна, Ганна Закревська, Катерина Піунова, Ликера Полусмак. Наголосили, що, хоч і короткочасні, захоплення цими жінками надихали Тараса Шевченка на написання віршів, як-от “Катерина”, Причинна”, “Тризна” тощо. Крім того, у Лінгвістичній гімназії розгорнули й тематичну виставку з нагоди Шевченківських днів.

Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка

 

10 березня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів