Закупи під час пандемії: як зменшити ризик зараження в супермаркеті

Закупи під час пандемії: як зменшити ризик зараження в супермаркеті
Чи можна брати візок для закупів? Що робити зі свіжими овочами, якщо їх могли торкатися інші? Чи безпечно користуватись готівкою на касі?

 

Попри запроваджені значні обмеження у пересуванні для стримання поширення нового коронавірусу, кожен чи не щодня опиняється у продуктовому магазині.

Як здійснювати закупи з огляду на те, що інфекцію COVID-19 можна підхопити й у супермаркеті? Адже поруч люди, які користуються візками, а також торкаються руками овочів, фруктів, пляшок, упакованих товарів.

Не торкайтесь руками свого обличчя

Оскільки в супермаркеті покупці торкаються руками продуктів чи пляшок, за першої можливості відразу після закупів необхідно ґрунтовно вимити руки з милом чи продезінфікувати їх. Під час закупок не торкайтесь за жодних обставин свого обличчя - не чухайте ніс, не тріть очі, не стирайте з чола піт. Адже вірус потрапляє у слизові саме таким шляхом. Для того, щоб уникати натовпу в магазині, доступ до торгових залів нині намагаються обмежувати для певної кількості людей. Зважаючи на це, варто запланувати більше часу, ніж зазвичай, і дотримуватись порад охоронця чи співробітника магазину на вході.

Тримайте дистанцію

У самому супермаркеті утримувати дистанцію на два метри від інших відвідувачів, які рухаються від полиці до полиці хаотично, не зовсім реально. У Німеччині, наприклад, у більшості магазинів на підлозі розмістили відповідні відмітки, які дозволяють триматись дистанції, поки інша людина добирає собі товар. Важливо не скупчуватись біля кас, а вишикуватись у чергу на безпечній відстані одне від одного. Збираючись у супермаркет, дотримуйтесь порад фахівців і намагайтесь менше хапатись за різні предмети поза домом, адже вони можуть бути контаміновані.

Стабільність коронавірусів у довкіллі залежить від багатьох факторів - температури, вологості повітря та характеру поверхні, а штаму вірусу та його концентрації, пише на своїй інтернет-сторінці німецький Інститут оцінки ризиків (BfR), що займається питаннями безпечного споживання продуктів і товарів. Як правило, коронавіруси у сухому стані втрачають активність впродовж годин або кількох днів. Що стосується нового коронавірусу SARS-CoV-2, то, як свідчать перші лабораторні дослідження, якщо мала місце сильна контамінація, то як аерозоль він може зберігати активність до трьох годин, до чотирьох годин - на мідній поверхні, до 24 годин - на картоні й до 2-3 днів на сталевій поверхні та пластику.

Слід зауважити, наголошує BfR, що ці дані містять попередні наукові публікації, які ще не пройшли незалежного рецензування. Фахівці BfR, однак, наголошують, що якщо поверхня не містить дози вірусу, що може спричинити інфікування, і є сухою, то ризик зараження через неї суттєво знижується. Більше того, встановлених випадків зараження таким шляхом наразі немає.

Чи безпечно брати візок для закупів?

Якщо ви не плануєте купляти багато, звичайно, краще взяти з дому більшу сумку чи рюкзак та користуватись ними, а не візком для закупів, за ручку якого трималось уже чимало покупців. Якщо ж візка не уникнути, то скористайтесь рукавичками. Якщо вони у вас одноразові, то відразу після відвідання супермаркету викиньте їх. Якщо ж ні - виперіть або продезінфікуйте. Якщо ж рукавичок немає, коли возите візок у магазині не торкайтесь обличчя, а потім після закупів, повернувшись додому, відразу ґрунтовно помийте руки з милом.

Чи можна купляти овочі і фрукти без упаковки?

Коли йдеться про придбання свіжих овочей і фруктів, у споживачів виникає схоже запитання: чи безпечна їхня оболонка? Адже є ризик, що хтось хворий на COVID-19 до цього покашляв на ящики або мацав чи обнюхував помідори чи яблука. Експерти радять не оминати свіжі овочі і фрукти, але вдома добре їх промивати. Яблука, груші чи ківі можна ще й чистити.

У німецькому міністерстві сільського господарства та продовольства додають, що овочі варто термічно обробляти, тобто варити їх, запікати у духовці чи смажити. У BfR запевняють, що наразі немає даних про те, що імпортовані товари або продукти харчування є джерелом коронавірусної інфекції. Водночас фахівці нагадують: не хапатись за обличчя і якомога швидше помити руки.

Оплата: готівкою чи карткою?

Той, хто в супермаркеті розраховується готівкою, ймовірно, замислюється, скільки рук уже торкались купюр і монет. Фахівці Інституту оцінки ризиків щодо цього кажуть: до цього часу невідомо про передачу інфекції SARS-CoV-2 таким шляхом."Вірус потряпляє на поверхні шляхом безпосереднього чхання чи кашляння інфікованої особи на них. І тримається на них певний час. Зараження ж іншої особи у такому випадку через торкання грошей, а також карткових терміналів, смартфонів, ручок торгових візочків можливе, якщо вірус відразу після цього потрапляє через руки в слизові рота чи носа або в очі", - пояснюють фахівці.

І наполегливо рекомендують щодо убезпечення від цього дотримуватись правил гігієни - мити руки і, знову ж таки, не торкатись обличчя. До речі, як повідомляють ЗМІ, китайські банки під час карантину у КНР "ізолювали" старі купюри - їх дезінфікували і не використовували 14 днів. У Німеччині цього поки що не роблять, оскільки такої поради банкірам не давали вірусологи.

ТСН

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

25 березня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів