Закарпатська ДПС: навчання на військовій кафедрі дає право на податкову знижку

Законом України від 03 липня 2018 року №2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» внесені зміни, зокрема, до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ, згідно з якими платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Статтею 21 Закону України від 05 вересня 2017 року №2145-VІІІ «Про освіту» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2145) визначено, що військова освіта – це спеціалізована освіта, яка передбачає засвоєння освітньої програми з військової підготовки з метою набуття комплексу професійної компетентності, формування та розвитку індивідуальних здібностей особи і поглибленого оволодіння військовою спеціалізацією та здобувається одночасно з середньою, професійною (професійно-технічною), фаховою перед вищою чи вищою освітою.
Згідно з ст. 33 Закону України «Про вищу освіту» однією з складових структури вищої освіти є кафедра військової підготовки, яка проводить підготовку курсантів (слухачів, студентів) для подальшої служби на посадах сержантського, старшинського, офіцерського або начальницького складу у військових формуваннях.
Пунктом 4 Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 року №48 передбачено, що військова підготовка проводиться, зокрема, для надання фізичним особам платних послуг у галузі вищої освіти, пов’язаних з військовою підготовкою, для забезпечення реалізації права таких осіб на рівні можливості у виборі професії шляхом здобуття додаткових знань, умінь і навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності.
При цьому розмір та умови оплати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, за надання додаткових освітніх послуг встановлюються договором. Договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату (частина шоста ст. 79 Закону №2145).
Враховуючи викладене, платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу, є здобувачем професійної військової освіти, тому має право на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Відділ комунікацій
ГУ ДПС у Закарпатській області
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Минулоріч закарпатці сплатили армії 325,7 млн грн «патріотичного податку»
- Закарпатська ДПС: граничний термін сплати ЄСВ підприємцями за 4 квартал 2020 року – 19 січня 2021 року
- Податківці Закарпаття викрили схему привласнення 735 тис. гривень державних коштів
- Закарпатці у 2020-му сплатили понад 8,08 млрд грн податків
- Із 1 січня 2021 року діють нові рахунки для сплати податків
- Закарпатським платникам податків - про прощення фінансових санкцій
- Закарпатська ДПС: з 1 січня 2021 року підприємці вестимуть облік доходів і витрат по-новому
- Закарпатські юристи: ФОПів І групи платників ЄП звільнили від сплати єдиного податку . На який період?
- Закарпатська ДПС: актуальний податковий календар на січень 2021 року
- До уваги фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої групи!
- До уваги закарпатців: нові «зелені» тарифи на електричну енергію для приватних дворогосподарств
- Індексація пенсій в 2021: коли і на скільки перерахують виплати
- За 2020 рік Закарпатська митниця наповнила державну скарбницю на 8,2 млрд гривень
- Платникам - про запровадження єдиного рахунку для сплати податків
- Закарпатська ДПС: платникам про переваги програмного РРО
- Податківці Закарпаття викрили фіктивний податковий кредит на понад 5 млн гривень
- Допомога ФОП у розмірі 8000 грн: як її отримати закарпатцям?
- Закарпатські спрощенці сплатили більше 640 млн грн єдиного податку
- За місяць на Закарпатті здорожчали овочі, олія та цукор і подешевшали фрукти й риба
- Закарпатські податківці про ЄСВ: хто не сплачує з 1 січня 2021 року?
До цієї новини немає коментарів