Похід на Мармароси у травні: фоторепортаж від ужгородського мандрівника

Похід на Мармароси у травні: фоторепортаж від ужгородського мандрівника
Якщо говорять про похід у гори, то одразу згадують Закарпаття та неймовірні краєвиди гірського масиву Мармароси, сьогодні ви можете побачити ту мить, коли зима ще не відходить, але весна вже прийшла.

 

Туристично інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” пропонує Вам побачити якими у цей час є один з найпопулярніших гірських масивів українських Карпат  – Мармарароси, яку відзняв гірський мандрівник та фотограф Михайло Дорогович.

Закарпаття, Мармароси та підкорення неба

Кожен метр туристичної стежки на Мармароси створює привід зупинитись. Це чудова можливість роздивитись краєвиди навколо та трохи перепочити та отримати неймовірні відчуття. Це задоволення, яке знаходиться в Україні, на території Закарпатської області у Рахівському районі.

Мармароси – найдавніші гори Карпат на кордоні з Румунією

Це межа, кордон не лише між двома країнами, але й природня межа між Східними та Південними Карпатами. На території гірського масиву мармароси росте дуже багато уніклаьних рослин, що занесені у червону книгу.

Як кажуть географи, геологічна будова Мармаросів є унікальною для Карпат – вони є не лише кордоном між Україною та Румунією, а й природною межею між Південними і Східними Карпатами. Тут росте багато рідкісних рослин. А ще вас можуть зацікавити льодовикові кари, зокрема, Попа Івана Мармароського, про підкорення якого розповімо трохи далі.

Пам’ятайте, що ви у горах, і гори не прощають помилок, тому ходіть у походи лише з досвідченими провідниками з дотриманням усіх правил безпеки.

Гуцульські Альпи

МармаросиСам факт вже зацікавлює багатьох, у цей період вони теж дуже гарні, хоча найгарніші у червні, коли їх схили укриває рододендрон. Тут ландшафт та клімат дуже відрізняється від інших гірських масивів, що робить їх ще більш цікавішими для туристів, що обирають активний відпочинок в Закарпатті. Їх скелястість, полонини нагадують дещо Альпи. Через це їх називають Гуцульські Альпи.

Крокуси – ще одна родзинка Мармаросів

Чому саме цей період ще цікавий на Мармаросах? Кінець весни, травень це період масового цвітіння крокусів, шафранів. Це дуже гарно. Сніг, ще не зійшов зі схилів Карпат, а між ними на галявинках ростуть вони, утворюють фіолетові килимки. Зрідка можна побачити й білі крокуси.

Як потрапити на Мармароси?

  • Звертаємо увагу, що для того, що б потрапити на Мармароси, необхідно отримати дозвіл від прикордонного загону, оскільки це кордон між Україною та Румуннією.
  • Для цього за 5-7 днів, до походу напишіть листа на ім’я командира Мукачівського прикордонного загону,  де вам слід вказати список усіх учасників походу, їх дані паспорту (документи слід мати при собі), описати маршрут по якому будете йти та вказати термін перебування (дата початку і закінчення походу).
  • Рекомендуємо за день, два до походу передзвонити на прикордонну заставу у село Ділове, що б перевірити чи вони отримали дозвіл, та забрати його у прикордонників.
  • Для проходження маршруту, вам потрібен GPS-навігатор та ретельно спланований маршрут.
  • За правилами перебування на туристичному маршруті, ви маєте йти за маркуванням, керівник групи має звітувати про стан групи, надсилаючи смс повідомлення на номер телефону, що вказаний у перепустці.

У жодному разі не робіть спроб самостійно йти на Мармароси самостійно, користвуйтесь послугами гірських провідників та реєструйтесь у рятувальників.

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

11 травня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів