ПрАТ «Закарпаттяобленерго» просить батьків: нагадайте дітям основні правила поводження з електроприладами

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» просить батьків: нагадайте дітям основні правила поводження з електроприладами
Аби не допустити поширення в Україні коронавірусу COVID-19 у державі оголошений карантин. Уже майе два місяці діти дошкільного та шкільного віку перебувають вдома й, згідно з офіційною інформацією, освітній процес у цьому навчальному році завершиться дистанційно. Це означає, що й надалі діти перебуватимуть удома, а тому не зайвим буде нагадати їм основні правила поводження з електроприладами і таким чином подбати про їхню безпеку. ПрАТ «Закарпаттяобленерго» наголошує: ваша уважність та серйозне ставлення до цього питання - запорука їхнього життя та здоров’я.

 

Аби не допустити поширення в Україні коронавірусу COVID-19 у державі оголошений карантин. Уже більше місяця діти дошкільного та шкільного віку перебувають вдома й, згідно з офіційною інформацією, освітній процес у цьому навчальному році завершиться дистанційно. Це означає, що й надалі діти перебуватимуть удома, а тому не зайвим буде нагадати їм основні правила поводження з електроприладами і таким чином подбати про їхню безпеку. ПрАТ «Закарпаттяобленерго» наголошує: ваша уважність та серйозне ставлення до цього питання - запорука їхнього життя та здоров’я.

Правила користування електроприладами у побуті. Суворо забороняється:

1.     Торкатися проводів з пошкодженою ізоляцією;

2.     Користуватися зіпсованими вимикачами, вилками та розетками;

3.     Користуватися електричними приладами у ванній кімнаті, торкатись проводів та приладів мокрими руками;

4.     Наливати воду у ввімкнені в мережу чайники, праски, кавоварки тощо;

5.     Витирати пил із працюючих електроприладів вологою тканиною;

6.     Допускати потрапляння вологи чи води на електроприлади;

7.     Заливати водою розетку чи електричний дріт, якщо вони загорілися;

8.     Умикати незнайомі електроприлади самостійно, без дорослих.

9.     Виймати електричну вилку з розетки за провід – слід брати тільки за штекер;

10.  Вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети (взагалі, якщо у вас маленькі діти, скористайтеся спеціальними вставками в розетку для захисту);

11.  Вмикати в електромережу несправні електроприлади;

Загалом електрики не рекомендують залишати без нагляду ввімкнені в мережу електроприлади, коли ними не користуються. По-перше, може трапитися коротке замикання і, як наслідок, пожежа. По-друге, електроприлади навіть перебуваючи в пасивному стані (увімкнені в мережу, але не працюють, приміром, електрочайник, під’єднаний, але не підігріває воду) споживають електроенергію, а отже, ваші кошти. Економте!

Нагадайте вашим дітям основні правила електробезпеки, а також навчіть, як діяти в разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної зі струмом!

Пригадайте самі й розкажіть дітям таке. Якщо людина потрапила під напругу, необхідно негайно вимкнути електроприлад чи електроустановку. Це можна зробити як за допомогою вимикача чи рубильника, так і перерубавши дріт сокирою чи лопатою з сухим дерев’яним держаком. Інший варіант – відтягти постраждалого з небезпечної зони за допомогою сухої мотузки, палиці, дошки тощо – і в жодному разі не торкатися людини під дією струму самому! У випадку відсутності згаданих предметів, людину можна витягати за одяг (якщо він сухий і відстає від тіла), наприклад, за поли піджака чи куртки, уникаючи при цьому контактів з металевими елементами одежі та відкрити ділянками тіла потерпілого) та невідкладно викликати лікаря.

 

При звільненні від дії електричного струму і наданні першої допомоги потерпілому дорога кожна хвилина.

 

При виявленні обривів електричних проводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно повідомити кол-центр ПрАТ «Закарпаттяобленерго» за номером 0-800-50-16-20, який працює цілодобово та без вихідних! 

Бережіть здоров’я і життя – власні та ваших дітей!

Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

 

 

15 травня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів