Життя за принципами справедливості – мрія на майбутнє... Справедлива пенсія – реальність вже сьогодні!
У суботу, 21 січня, Юлія Тимошенко презентувала в Сімферополі програму Блоку Юлії Тимошенко і руху "Прозора влада" "Справедлива пенсія". Ми звернулися за коментарем до народного депутата України Олександра Кеменяша, члена фракції „Блок Юлії Тимошенко” у Верховній Раді України.
Олександре Михайловичу, що це за програма і як вона може допомогти пенсіонерам?
Мета програми "Справедлива пенсія" – сприяти покращенню роботи Пенсійного фонду та його регіональних відділень у сфері нарахування пенсій.
Ю.Тимошенко, представляючи дану програму, зазначила, що " факти невчасної виплати пенсій, неправильного нарахування виплат, на жаль, є частими. Сьогодні в Україні близько 14300 тисяч пенсіонерів, і практично половина з них свідомо обмануті державою".
Необхідність розробки програми „Справедлива пенсія” була викликана самим життям. З початком впровадження пенсійної реформи почали виникати певні непорозуміння, з’ясування яких вимагало спеціальної підготовки. Пенсійне законодавство України постійно зазнає змін, які, на жаль, не всі відповідні органи вчасно відслідковують. В результаті значна частина пенсій нараховується некоректно. Прохання пенсіонерів розібратися в ситуації відверто ігноруються, тому мета нашого Блоку – розпочати спостереження за роботою Пенсійного фонду.
З метою усунення помилок і була створена програма „Справедлива пенсія", суть якої полягає в здійсненні перерахунку на підставі наданих документів за допомогою новітніх комп’ютерних розробок.
Взяти участь у програмі може кожен, звернувшись до громадських приймалень Блоку Юлії Тимошенко, які відкриваються в усіх регіонах, та надавши інформацію щодо нарахованого йому розміру пенсії. На основі цих даних та аналізу результатів діяльності Пенсійного фонду і його регіональних відділень можна буде здійснити обгрунтований прогноз їх розвитку й покращення роботи на регіональному й державному рівні.
Чому, на Вашу думку, "Блок Юлії Тимошенко" так серйозно зайнявся проблемами пенсіонерів саме перед виборами? Намагаєтеся привернути до себе електорат?
Саме таке запитання задавали, коли ми спробували опублікувати адреси громадських приймалень і перелік необхідних для перерахунку документів, та виставляли нам рахунок, як за політичну рекламу.
Дозволю собі нагадати, що коли Юлія Володимирівна стала прем’єр-міністром, перше, що вона зробила, це збільшила доходи Пенсійного фонду, ініціювавши внесення відповідних змін до бюджету, який несправедливо назвали "бюджетом проїдання", тому що , за словами Тимошенко "до цього політики не підозрювали, що люди також їдять", та збільшивши його на 70 %. При цьому зростання пенсій відбулося не за рахунок інших незахищених верств населення. І хоча уряд Тимошенко отримав важку спадщину від свого попередника, він не лише узаконив тимчасові дотації Януковича, а й підняв їх до нового рівня прожиткового мінімуму. Так що слова про те, що БЮТ згадав про пенсіонерів лише перед виборами, м’яко кажучи, не відповідають дійсності.
А щодо електорату…Знаєте, яка основна різниця між флюгером і компасом? Стрілка компаса завжди показує один напрямок, незалежно від погоди, а флюгер – куди вітер дує. Сподіваюся, серед прихильників Блоку Юлії Тимошенко більше тих, чиє серце вже визначило свій напрямок, а в протилежному випадку шкодувати не варто – раптом завтра вітер поверне у протилежний бік?
Олександре Михайловичу, що має зробити звичайний пенсіонер, для того, щоб отримати допомогу по перерахунку пенсій?
Для того, щоб скористатися можливістю перевірити справедливість розміру отримуваної пенсії, пенсіонер повинен зробити наступне:
1. Зібрати необхідні для перерахунку документи (відсутність хоча б одного з них робить перерахунок неможливим – такі вимоги комп’ютерної програми).
2. Звернутися у громадську приймальню свого міста чи району. Якщо є можливість – попередньо передзвонити і з’ясувати, коли краще прийти, щоб не стояти в черзі.
3. Здати документи в громадську приймальню.
4. Чекати на відповідь. Комп’ютерна обробка відбувається в окремому розрахунковому центрі і її тривалість залежить від завантаженості приймалень та правильності наданих документів. Зараз Важко прогнозувати, скільки днів для цього знадобиться.
Одразу хочу застерегти шановних пенсіонерів. Будьте готові до того, що при спробі отримати ксерокопії документів, необхідних для здійснення розрахунків, Ви можете зустріти супротив деяких чиновників. Напевне, внаслідок власної непоінформованості вони вважають, що їх перевіряють або мають намір звинуватити в некомпетентності. Це не так. Ми не прагнемо „воювати” будь з ким. Наша мета – допомогти . До речі, працівники програми ”Справедлива пенсія” є волонтерами, тобто працюють на громадських засадах і не отримують жодної винагороди, крім морального задоволення від того, що справедливість торжествує.
Двері громадських приймалень відкриті для всіх, хто потребує допомоги, незалежно від їх політичних уподобань. Дізнатися адресу найближчої приймальні жителі Закарпаття можуть за телефоном 8-226-3-06-48. Сподіваюся, започаткована добра справа допоможе моїм землякам домогтися справедливості.
До цієї новини немає коментарів