У Хусті нестандартно розвивають внутрішній туризм (ФОТО, ВІДЕО)

Таким чином театр разом з готелями, ресторанами та крафтовими виробниками намагаються відновити власну роботу та розвивати внутрішній туризм, – пише Varosh.
Містика, розбійники, королівські інтриги, кохання – все поєдналося у дійстві про легендарного опришка Пинтю Капітана. Раніше містичну феєрію за твором Олександра Гавроша вже ставили на сцені Хустського театру і саме вона найбільше підійшла до задуму гри просто неба. На думку режисера В’ячеслава Демидюка, сюжет органічно лягає до навколишніх лісів та мурів старовинного Хустського замку.
– В основу вистави покладено легенду про капітана Григора Пинтю, який чинив розбої у марамороських лісах. Ми оглянули територію замкової гори, самостійно побудували декорації і продумали, як задіяти глядачів до дійства. Образ Пинті мені подобається. Це вольовий активний рішучий капітан, який збирає всіх у гурт і веде за собою, – розповів головний режисер Закарпатського обласного театру драми та комедії В’ячеслав Демидюк, який зіграв Пинтю.
Розпочинається п’єса в реальному часі з підніжжя гори. Перша сцена знайомить глядачів з розбійниками-опришками, які грабують багатіїв на лісових дорогах. Непомітно глядачі стають учасниками вистави і слідують за сюжетом від одного майданчика до іншого. Дорогою з живописними панорамами звучить оповідь ведучої про історію замку та стародавнє життя місцевих жителів. Далі глядачі спостерігають за першим знайомством і почуттями, які спалахують між Пинтею Капітаном і донькою графа Естергазі Ілоною. Вони щиро співчувають закоханим та навіть вигукують застереження, коли їм загрожує небезпека. Такий інтерактив занурює в дійство і кожен може відчути себе його героєм.
– Мені надзвичайно подобається, як все вдалося. Хоча над деякими моментами ще доведеться попрацювати. Наприклад, ми не підозрювали, що глядачі виявляться такими прудкими і так швидко йтимуть за нами дорогою. Ми ледь встигали переодягнутися і зустріти їх на новій локації. Що стосується образу моєї героїні Ілони, то я під час вистави повністю на неї перетворилася. Мені навіть здається, що в цих місцях я вже колись жила, – ділиться враженнями акторка Мирослава Рибчук-Сливка, яка зіграла Ілону.
Не залишило байдужими дійство і глядачів. Публіку складали переважно місцеві жителі, але було тут і чимало приїжджих людей.
Успіх вистави надихнув організаторів на подальше розширення проєкту. За словами власниці готельно-ресторанного комплексу V&P Марини Лунченко, її команда вже розробила одноденні та триденні гастрономічні тури для туристичних груп на 20-30 осіб. У них, окрім дегустацій місцевої кухні, передбачається участь гостей у інтерактивній виставі. Ймовірно, до її початку чи наприкінці проходитимуть майстер-класи від місцевих виробників. Ідеєю вже зацікавилися туристичні компанії.
– Як на мене, це дуже цікавий спосіб заохотити людей піднятися на замкову гору та поєднати розважальну, культурну і гастрономічну програми. Особисто мене дійство захопило, сподобалася історія кохання, гра акторів. Таким проєктом ми зможемо привабити сюди гостей, які цікавляться історією і закарпатською кухнею водночас, – вважає власниця турагенції Олександра Крафчик.
У подальшому інтерактивні вистави анонсуватимуться на сайті Закарпатського обласного театру драми і комедії.
Varosh
Фото: Олександр Рокосовик
До теми
- Закарпатське Берегово: 6 “родзинок” для мандрівника
- Слухай і мандруй: туристичні маршрути Синевира ожили голосом легенд і музики
- Дике озеро (Озірце) на Міжгірщині зустрічає оновленим виглядом
- Музеї Закарпаття, які варто відвідати
- Усі 2-тисячники за ніч: на Рахівщині пройде гірський марафон Чорногорою
- Долина нарцисів – єдиний в Україні унікальний заповідний масив
- Нове місце для відпочинку на території Ужанського національного природного парку
- Мандрівка у минуле: маленькі гості з різних областей України у музеї ім. Т. Легоцького
- Долина нарцисів зустрічає весну білосніжним цвітінням!
- За 4 місяці 2025 року на Закарпатті сплатили майже 8 млн грн туристичного збору
- Ужгородців та гостей міста запрошують завтра на відкриту екскурсію «Квітучий Ужгород»
- Відтепер у Національний природний парк "Зачарований край" можна мандрувати на велосипедах
- На Рахівщині пройшла перша на Закарпатті «Школа хайкінгу»
- На легендарному Ужоцькому перевалі облаштовують оглядовий майданчик
- Два закарпатські села представлятимуть Україну на світовому туристичному конкурсі
- НПП «Зачарований край» відкриває туристичний сезон велопоходом мальовничими локаціями Іршавщини
- За три місяці 2025 року національні природні парки Закарпаття відвідали понад 14 тисяч туристів
- В Ужгороді – пік цвітіння сакур
- Сезон сакури в Ужгороді 2025: де шукати?
- «Сакура — це не все»: гід Юрій Зизич про туристичний сезон на Закарпатті, виклики й нові можливості
До цієї новини немає коментарів