Цікаві напрямки для подорожей Україною

Куди поїхати на власному авто – Валерія Мікульська
Для всіх активних людей і туристів загалом цей карантин став випробуванням, яке ще не завершилося. Тому я б радила обирати місця просто неба, де найменше скупчення людей – а таких локацій в Україні безліч. Біля Києва, у Білій Церкві, раджу відвідати парк Олександрія – це великий дендропарк, де є на що подивитися. Обов’язково слід відвідати Качанівку, Тростянецькі Альпи.
На Житомирщині є чудовий Поліський заповідник – це справжня українська тайга, яку варто побачити на власні очі. Там є дерев’яні будиночки, в яких немає цегли, і бортні – бджолині вулики на деревах.
У Черкаській області можна відвідати Буцький каньйон – унікальне місце зі скелями часів динозаврів. На жаль, дістатися до нього дуже складно.
Буцький каньон
Багатоденні подорожі – Федір Шандор
Якщо говорити про багатоденні подорожі, то найцікавішим регіоном є Закарпаття. Нещодавно там представили новий туристичний маршрут "Золоте коло". Такий маршрут існує у багатьох країнах. Іноді туристи хочуть побачити усі визначні місця одразу і якомога швидше – такий собі "all inclusive".
Загалом ми розробили три види маршрутів для "чайників": це "Золоте коло", "Срібний трикутник" і "Бронзовий овал". У цих маршрутах йдеться не тільки про те, куди поїхати, а ще й де поїсти і на що подивитись: з біотермальними басейнами, виноградниками та дегустаційними залами. Вони ідеально підійдуть для тих, хто не хоче спілкуватися з екскурсоводами чи туроператорами, адже у них все і так детально розписано.
Ми включили в нього основні локації – це Ужгород і Мукачево, а по дорозі плануємо показати, які оригінальні нюанси є між ними по колу Перечин-Свалява. Тобто об’єднали 80% туристичних маршрутів в одноденний автомобільний чи навіть триденний або семиденний тур.
Дороги на маршруті чудові, всюди є телефонний зв'язок та інтернет від 3G до 4G. Є можливість відремонтувати машину, перекусити. Там неймовірно багато готельчиків, хостелів, сироварень, чанів тощо.
Караванний туризм – Олег Лунгул
Сьогодні ця галузь тільки розвивається, проте є декілька кемпінгів, які вже працюють і мають інфраструктуру. Один з таких розташований у туристичному комплексі "Буковель" – там є усе необхідне, щоб приїхати і розміститися не лише влітку чи навесні, а також у зимовий період. Є пральня, туалети, душові, а також місця для відпочинку.
Стан доріг на популярних туристичних маршрутах – Олександр Кава
Це залежить від напрямку, але цього року деякі популярні маршрути для літнього туризму будуть відремонтовані. Зокрема, зараз проводиться ремонт траси М-30 – це дорога від Запоріжжя до Бердянська, відомої усім курортної зони, до якої раніше було вкрай складно доїхати. Цього року поїздка до Бердянська буде вже значно приємнішою.
Так само відремонтують дорогу і до Очакова: це як відгалуження від траси М-14, так і дорога від Миколаєва до Очакова. Обидві будуть приведені до початку сезону відпочинку в належний стан. Традиційний маршрут Київ-Одеса також активно ремонтується. При цьому найскладніші ділянки в Київській області та на півночі Черкаської області будуть відремонтовані ще до початку сезону.
У найгіршому стані перебувають дороги Н-11, маршрут із Дніпра через Кривий Ріг до Миколаєва і траса Н-14 від Кропивницького в напрямку Миколаєва. Ці два маршрути були вщент зруйновані внаслідок регулярного проїзду перевантажених фур.
На них також цьогоріч виконуватимуться ремонтні роботи. На жаль, повністю вони відремонтовані не будуть, проте ті, хто поїде цими маршрутами, відчують значно кращий стан доріг. Наприклад, дорога від Кропивницького до Миколаєва ремонтується під облаштування цементобетонним покриттям.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Сезон сакури в Ужгороді 2025: де шукати?
- «Сакура — це не все»: гід Юрій Зизич про туристичний сезон на Закарпатті, виклики й нові можливості
- З початку 2025 року найбільші музеї Закарпаття відвідали понад 90 тис. туристів
- Поляна та Ужгород лідирують у надходженнях зі сплати туристичного збору
- В Ужгороді проводять безкоштовні екскурсії містом у межах «Сакура-фесту»
- На Закарпатті створили туристичну мапу Боржавської долини
- У додатку «В похід Карпатами» з’явилися нові маршрути для хайкінгу
- У Нацпарку «Синевир» розпочався сезон тиші
- В Ужгороді запрошують на безкоштовні екскурсії у період цвітіння сакур
- Міфи й правда про сакури в Ужгороді
- Гойдалка серед модрин: нова туристична атракція буде у Ясінях
- На Закарпатті відбудеться унікальний семінар, присвячений розвитку винного туризму - екскурсоводів запрошують до участі
- Квітковий календар Закарпаття: березень 2025, весняне натхнення
- Що, де і коли цвістиме на Закарпатті: опублікували календар цвітіння шафранів, магнолій, сакур та нарцисів
- У дендропарку Березинка поблизу Мукачева розквітли шафрани
- В Україні вийшов фільм про зимовий туризм на Закарпатті
- Туризм на Закарпатті приніс до бюджету України 130 млн грн податків
- У січні 2025 року на Закарпатті сплатили майже 2,5 млн грн туристичного збору
- Лондон – Рига – Ужгород: Управління туризму ОВА презентувало Закарпаття європейським партнерам
- Тепла зима сприяє передчасному пробудженню природи: у Нацпарку «Синевир» розквітли перші весняні квіти
До цієї новини немає коментарів