Вирощування лісової суниці на дачі: корисні поради

 

Багато дачників мріють посадити лісову суницю на своїй ділянці, адже доглядати за нею набагато простіше, ніж за садовою, та й зростати невибаглива лісова гостя на одному місці зможе кілька десятків років. Як це зробити правильно? Хочемо дати кілька порад, інформує Ukr.Media.

Лісова суниця зустрічається у багатьох регіонах Євразії. Вона вже давно завезена й вирощується також у Північній і Південній Америці та на півночі Африки. Це, мабуть, найсмачніша дика ягода. Щоб вона прижилася і у вас, потрібно вибрати для посадки правильне місце і приділити рослинам трохи свого часу.

Користь лісової суниці

Спочатку давайте розберемося, чи варто займатися розведенням лісової суниці на дачній ділянці. Ось позитивні моменти, які помітили ті, у кого вже зростає суниця:

  1. Лісова суниця — ягода не лише неймовірно смачна і запашна, але й надзвичайно корисна. У її складі є аскорбінова кислота, вітаміни групи В, лимонна і яблучна кислоти, залізо, марганець, фосфор і інші корисні речовини. Урожай збирають з червня до серпня. До того ж, користь приносять не лише плоди, а й листя рослини, де названі речовини також наявні.
  2. Листя суниці лісової використовують не лише для отримання запашного чаю, але і у якості лікарського засобу. Їх застосовують для лікування анемії і діабету, а також як сечогінний засіб.
  3. Лісова суниця дуже стійка до витоптування. З цієї причини багато людей використовують її як ґрунтопокривну рослину замість газонної трави. Суниця пускає "вуса" і швидко займає усю відведену їй територію, вкриваючи землю суцільним килимом.
  4. Квіти суниці залучають у сад бджіл, що позитивно позначається на врожаї бджолозапильних культур.

Як бачите, причин, через які варто розвести лісову суницю у себе на дачі, чимало. Як це правильно зробити?

Як посадити лісову суницю

Перш ніж зайнятися посадкою, уважно поспостерігайте, де і як зростає суниця лісова за природних умов.

Місце посадки

Спочатку слід визначитися з місцем посадки. Де найчастіше можна зустріти суничник? Хащі лісової красуні можна виявити на лісових галявинах, узліссях, у світлих лісах або на місці вирубок. Однак і під пологом дерев та чагарників вона також зростає. Причина у тому, що лісова суниця — рослина дуже гнучка, пластична. Вона вміє пристосовуватися і добре почувається за різних умов: як на відкритих місцях, так і у затінку дерев. Однак садівники відзначають, що ягоди у суниці, посадженої на сонячній ділянці, більш великі і достигають раніше, ніж у її сусідки, яка зростає у затінку.

Те ж саме і з родючістю ґрунту. Ягода може зростати на не дуже родючому ґрунті, проте кілька підживлень на рік (під час бутонізації, квітнення, плодоношення і після збору врожаю), безумовно, підуть їй лише на користь: урожай у цьому випадку буде більш рясним і тривалим. Підгодувати лісову суницю можна такими ж засобами, як і садову суницю.

Не варто садити лісову суницю на піднесених ділянках, де дмуть вітри, і у низині, де постійно застоюється вода. У першому випадку взимку вітер буде прибирати сніговий покрив з посадок. Рослина, яка залишилася без захисту, взимку підмерзне, а то й зовсім загине. Те ж саме відбувається і з кущами, що зростають у сирому місці.

Якщо ж зима буде м'якою і цього не станеться, то влітку суниця буде страждати через нестачу вологи. Зрештою ягоди будуть дрібними і нечисленними. Причина така ж сама — відсутність взимку снігу на височині.

Час посадки лісової суниці

Коли краще садити суницю? Це можна робити як навесні, так і влітку: наприкінці травня — на початку червня або наприкінці липня — на початку серпня. Бажано викопувати кущики суниці разом з грудкою землі — так рослини легше приживуться на новому місці. Якщо ви знайшли галявинку, вкриту суничним килимом, можна вирізати шматки дерну разом з суничними кущиками, які заввишки у 7-8 см і просто розкласти їх на підготованій ділянці.

Під час посадки поодиноких кущів розташовуйте їх на відстані у 40-60 см один від одного. Завдяки "вусам", вони дуже швидко поширяться усією територією.

Найкраще приживаються молоді — одно- чи дворічні — кущики суниці. Якщо ви вирішили у якості посадкового матеріалу використовувати "вуса" суниці, то беріть ті розетки, які знаходяться ближче до материнської рослини. Вони швидше вкорінюються і дають більший урожай.

Для роботи вибирайте прохолодний похмурий день. Після посадки добре полийте кущі і укрийте їх від палючого сонця, поки вони не вкоріняться.

Подальший догляд у перші роки, поки лісова суниця не накрила усе суцільним килимом, не відрізняється від догляду за суницею садовою: видалення сухого листя, прополка, розпушування, полив під час посушливих періодів. До речі, навіть якщо ви не зробите чогось з цих пунктів, ягоди все одно будуть. Навіть за мінімального догляду лісова суниця обов'язково обдарує вас урожаєм неймовірно запашних і смачних ягід.

 

19 червня 2020р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів