Коронакриза активізувала попит на сільський туризм Закарпаття

Коронакриза активізувала попит на сільський туризм Закарпаття
Влітку Закарпаття, зазвичай, перетворюється на справжнісіньку туристичну Мекку. Однак і вірус, і погода внесли у цей процес суттєві корективи. Чи оговтається агротуризм та зелений туризм Закарпаття після карантину і потопу, журналісти SEEDS намагалися з’ясувати у експерта з розвитку закарпатського туризму Олександра Коваля.

 

– Чи є сподівання, що люди бодай якусь копійчину цього літа зароблять на туристах?

– Ситуація непроста. Ми маємо на сьогодні різні дані соціологів, які вказують на те, що лише 30-40% українців планують поїхати на відпочинок за межі свого місця проживання. Хтось на море, хтось за місто, у тому числі до родичів, а хтось і у Карпати.

Якщо говорити про Закарпаття, то повноцінного регулярного, адекватного залізничного сполучення немає (їдуть окремі поїзди з напрямку Києва, Одеси та Харкова), у наявності вагони класу купе та люкс, що вносить корективи у можливості туристів приїхати та купити квитки.

Тому поки їдуть ті, хто має власне авто та може собі дозволити далекі поїздки.

– Яка наразі ситуація з поширенням коронавірусу на Закарпатті?

–  Маємо проблеми з високим рівнем захворювань на COVID-19 саме по окремим сільським територіям, що у свою чергу стримує бажання господарів сільських садиб рекламувати відпочинок у них.

Це фактори з якими ми повинні рахуватись. Як результат по території Закарпаття обмежено роботу закладів громадського харчування до 22 години, що створює не зручності для відвідувачів, адже через спеку життя активізується лише у вечірній час.


 

Тим не менше у популярних місцях відпочинку туристи присутні, багато проживають і у секторі сільського туризму – обирають місця меншого скупчення людей. Все залежить від готовності та бажання садиби приймати (дехто справді не приймає, через побоювання та ризики).

– Як щодо легендарних термальних вод Закарпаття? Чи можна нині туди потрапити?

– На жаль басейни та термальні води досі повноцінно не працюють, санаторії приймають людей, без послуг лікування чи оздоровлення. Це теж стримуючий фактор, адже багато хто приїздив за оздоровленням.

Маємо вже половину літа, але через щоденну статистику, очікувати, що ситуація кардинально зміниться у кращу сторону не доводиться.

Однак на Закарпатті у жодному санаторії, готелі, чи закладі проживання, або харчування не зафіксовано жодного випадку захворювання. Тож відпочивати на Закарпатті безпечно.

SEEDS.org.ua 

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

15 липня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів