На Закарпатті з'являться веломаршрути по насипних дамбах вузькоколійок, – Арсен Мелкумян

На Закарпатті з'являться веломаршрути по насипних дамбах вузькоколійок, – Арсен Мелкумян
Велосипедні доріжки – актуальне питання, якщо говоримо про туризм на Закарпатті. Кількість велотуристів зростає з кожним днем, відповідно, і попит на веломаршрути. Саме тому й розробляють ідеї, де і як їх облаштувати, повідомив у п’ятницю під час засідання Ужгородського пресклубу віцепрезидент Закарпатської туристичної організації Арсен Мелкумян.

 

Із його слів, практика будівництва велодоріжок на насипних дамбах залізниці, якою вже не користуються, поширена в Польщі, й дуже підійшла би для Закарпаття, де теж чимало насипних дамб і закинутих колій.

«Поляки показали нам приклад, як вони використовують дамби, з яких зняли колії, – каже Арсен Мелкумян. – У нас теж так можна зробили на дамбах, які залишилися з-під вузькоколійки – зараз вони захаращені, але розчистити цілком реально».

Мелкумян також уточнив, що насипних дамб, які будували для вузькоколійок, по області багато, тож мережа веломаршрутів теж могла би бути розгалуженою. Це би дало суттєвий поштовх для розвитку туристичної інфраструктури вздовж маршрутів вузькоколійок.

«Плануємо разом із місцевими ОТГ, волонтерами розчистити частину дамби, – додав президент ЗТО Федір Шандор. – Втілимо стартовий проєкт на насипі вузькоколійки вздовж річки Тур’я – таким чином можна зробити чудовий веломаршрут від Перечина до парку Шенборна у Воєводині».

Зі слів Ф. Шандора, до цього проєкту, зініційованого Закарпатською туристичною організацією, планують долучитися Перечинська і Тур'я-Реметянська ОТГ. Орієнтовно він має запрацювати навесні 2021-го.

 Uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

12 серпня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів