На Закарпатті визначили Топ-5 пріоритетів для розвитку бізнесу
Опитування підприємців здійснювалося у рамках адвокасі-кампанії з визначення пріоритетів для розвитку малого і середнього бізнесу у краї. «Тему досліджували різними методами, – розповіла Ірина Бреза. – Проводили інтерв’ю з представниками малого та середнього бізнесу Ужгорода та Мукачева, як у формі особистих зустрічей, так і телефонного опитування (20%). У співпраці із Закарпатський центром ґендерної освіти було розроблено анкету, яку соціологи з центру використовували також для проведення фокус-груп. Частина отриманої інформації була використана для журналістських публікацій, коментарі підприємців лягли в основу журналістських матеріалів».
Ще одна з форм опитування, яка використовувалася, он-лайн анкетування. Про неї детальніше розповіла Аня Семенюк: «Зокрема, на питання «Які чинники заважають ефективній роботі Вашого бізнесу» 25% назвало відсутність місцевих програм підтримки підприємництва під час кризових періодів», 20%- відсутність доступного кредитування, 15%- недосконалість податкової системи та податкове навантаження. Підприємці також звертали увагу на недорозвинену інфраструктуру (10%) та інші». Згідно з он-лайн анкетуванням, 50% опитаних представляли сферу надання послуг, 18 % -виробництво, 20%- оптову торгівлю, 12% -роздрібну торгівлю. Подібні показники фіксувалися і за результатами анкетування. Для проведення інтерв’ю були обрані різні галузі для якнайширшого представлення інтересів підприємців.
Мар’яна Колодій приєдналася до пресконференції через скайпзв’язок і детальніше зупинилася на результатах, отриманих за рахунок заповнених анкет та проведення фокус-груп.
«Що стосуються з приводу оцінок минулого 2019 та бізнес-клімату в Україні, 17% оцінюють бізнес як такий, що значно погіршися, 23% що певним чином погіршився. 47% - залишився незмінним та 11% -певним чином покращився. Щодо бізнес-клімату -2020, опитуванні висловилися так: 0% вважає, що ситуація покращилася, 2%- лишилася незмінною, 21% переконані, що бізнес-клімат значно погіршився, 31%-певним чином погіршився, сподіваються , що за результатами року ситуація залишиться незмінною -44%.—прокоментувала Мар’яна Колодій. – За оцінками підприємців їхня діяльність поточному році також змінилася: 64% відчувають значний спад у підприємництві, певні труднощі мають 22%. Залишаються на існуючому рівні 10%, а 3% відчувають певне зростання, значного зростання немає ні в кого. Якщо сукупно порахувати, то 86% говорять про те, що мають спад в доходах. Цікавими були також відповіді підприємців, коли попросили їх прорангувати напрями покращення розвитку підприємництва в Україні. З найбільш частих відповідей: зменшення ставки ЄСВ, дерегуляція в напрямі здешевлення ведення бізнесу тощо. Бути підприємцем сьогодні – це розкіш. Потрібні знання, розуміння складної податкової системи».
У результаті, використовуючи отриманий матеріал, експерти визначили 5 ТОП-пріоритетів для розвитку малого та середнього бізнесу. Це такі:
- Зменшення податкового навантаження, запровадження пільгових періодів для оподаткування;
- Ефективні місцеві програми для підтримки дрібних підприємців у період криз;
- Доступне кредитування, співпраця місцевої влади та банків для вироблення конкретних кредитних програм у регіоні.
- Розвиток місцевої інфраструктури (особливо актуально для бізнесу надання послуг громадського харчування, туристичних послуг).
- Чіткі та прозорі правила ведення бізнесу, встановленні місцевою владою.
Ужгородський прес клуб
«Адвокасі-кампанія здіи?снюється за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Окремі думки, висловлені в публікаціях (під час заходу), відображають особисту позицію авторів і можуть не збігатися з поглядами Уряду США та Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ)».
До теми
- Податок на землю поповнив місцеві бюджети Закарпаття на 564 млн гривень
- На Закарпатті громадяни зі своїх доходів сплатили понад 600 млн грн військового збору
- До місцевих бюджетів Закарпаття сплачено майже 7,3 млрд гривень податків
- «Бограч-index» – листопад 2024: за місяць продукти подорожчали на 15%
- Понад 4 млн українців отримали статус тимчасового захисту в ЄС, кількість зростає
- ТОП-5 нових та вживаних електромобілів, які купують в Україні та на Закарпатті
- Українці в жовтні оформили кредити на 176 млн грн на встановлення сонячних електростанцій
- Василь Іванчо: "За період війни в Закарпаття інвестовано українським бізнесом близько 500 млн. доларів"
- На Закарпатті збудовано 80 об'єктів відновлюваної енергетики
- Скільки коштує "круть": в Україні відновили замовлення індивідуальних номерів:
- Вісім закарпатських підприємств увійшли до престижного Всеукраїнського рейтингу «Сумлінний платник податків – 2023»
- Попри війну: туристичний збір поповнив бюджет Закрапаття нна 18 млн грн
- Держбюджет на 2025 рік: скорочення соціальних видатків і зростання оборонних витрат
- Закарпатська митниця заявила, скільки саме митних платежів скерувала в дохід держави
- “Тисяча Зеленського”: чому Уряд вирішив підтримати українців грошима, і хто може претендувати на виплати?
- Посилення української ідентичності: грантовий конкурс проєктів від програми USAID «Мріємо та діємо»
- Можливості для ужгородських підприємців: EIT презентує грантові та інші програми
- Стало відомо, який середній розмір пенсії на Закарпатті
- SHEMAX: інсайти експортера
- На Закарпатті за 9 місяців сплатили понад 15 млн гривень туристичного збору
До цієї новини немає коментарів