12 порад від трихологів — як правильно мити волосся
Ви колись задавали собі питання: скільки наносити шампуню? Наскільки часто мити волосся? Чи не зашкодять засоби волоссю? Про все це ми дізналися у фахівців і розповіли, як все ж таки доглядати за волоссям правильно, інформує Ukr.Media.
Не давайте волоссю забруднитися
Голову треба мити у міру забруднення шкіри. Як підтверджують дослідження, проведені трихологами і дерматологами у різних країнах, шкіра голови і волосся набагато сильніше страждають через забруднення, яке накопичується біля основи волосся і вчасно не видаляється з голови. Сальний секрет, пил, бруд створюють живильне середовище для розвитку бактерій, не дають шкірі дихати, коріння волосся недоотримує корисні речовини, — все це порушує нормальне функціонування шкіри голови і уповільнює зростання волосся.
Не бійтеся шампунів
Шампуні, на яких зазначено, що їх дозволено використовувати щодня, є максимально нейтральними, делікатними, гіпоалергенними і мають неагресивний склад. Відповідно, їх дійсно можна використовувати щодня. Зверніть увагу і на безсульфатні шампуні.
Дотримуйтеся частоти миття
Частоту миття голови слід підбирати індивідуально, враховуючи тип волосся і якість води. Якщо у вас жирний тип волосся, то за перерву у 3-4 дні буде накопичуватися рясний сальний секрет, що може призвести до появи незначного запалення.
Наносьте шампунь правильно
Кількість шампуню принципово залежить від довжини волосся. Не рекомендується лити засіб безпосередньо на голову. По-перше, так буде складно контролювати його кількість; по?друге, на обмежену ділянку потрапить надмірно концентрований засіб. Тому спочатку потрібно спінити шампунь у долонях або розвести у невеликій кількості води, а вже потім розподілити по волоссю.
Правильний алгоритм миття голови
Перед тим як почати мити голову, волосся необхідно розчесати, щоб ретельно його вимити. Мити голову потрібно від вуха до вуха, по так званих умовних лініях, після чого переходити до потилиці. Рухи повинні бути масажними і здійснюватися подушечками пальців, але у жодному разі не нігтями, щоб не дряпати шкіру. Під час миття голови рекомендується кілька хвилин робити масаж, він корисний для коренів волосся.
Скільки наносити шампуню
Тут все залежить від частоти миття і використовуваного засобу. Якщо доводиться мити голову щодня, то у подвійному намилюванні немає необхідності. Тим же, хто миє голову 2 рази на тиждень, краще наносити шампунь двічі. Вдруге кількість шампуню рекомендується зменшити вдвічі.
Температура води
Багато людей роблять грубу помилку і миють голову занадто гарячою водою, яка вилуговує волосся і активізує роботу сальних залоз. Оптимальна температура води для миття волосся становить 40-50 градусів. Саме такий температурний режим сприяє гарному розчиненню шкірного сала, легкому видаленню бруду, а також покращує кровообіг.
Завершуйте миття голови холодною водою
Завершувати процедуру миття бажано прохолодним або холодним душем, який стимулює кровопостачання волосистої частини голови, а волосся робить блискучим.
Маска після миття голови
Частота застосування масок залежить і від стану волосся, і від бажаного ефекту, а також від складу живильного засобу. Якщо ваше волосся сильно пошкоджене і потребує посиленого догляду, наносьте маску через день. Після 8-10 сеансів результат вже буде добре помітний, і ви зможете користуватися даними косметичним продуктом набагато рідше.
Якщо плануєте наносити маску на волосся з профілактичною метою, робіть це не частіше 1-2 разів на тиждень. Така періодичність вважається оптимальною.
Не забудьте про бальзам
Бальзам наносять на волосся після миття шампунем. Бальзам не тільки стабілізує рівень рН волосся, але і надає йому блиск, робить більш шовковистим, оскільки до його складу входять елементи, що легко рефлексують. Бальзам також згладжує зовнішній шар, або кутикулу волосся, яка відкривається, коли на неї потрапляє луг — тобто і жорстка вода, і шампунь, і фарба або розчин для перманенту.
Бальзам можна наносити на усю довжині волосся (деякі люди вважають, що він потрібен тільки для кінців), включаючи корені, але не втирати у шкіру голови. Залиште на 5-7 хвилин, потім ретельно змийте. За умови нанесення на шкіру голови є ймовірність, що бальзам обтяжить волосся і позбавить його об'єму біля коренів.
Що робити, коли ви вже помили голову
Залежно від типу волосся з'являється необхідність використовувати олію для волосся, захисний спрей або інші незмивні засоби. Дотримуючись інструкції, зазначеної на етикетці, нанесіть крапельку олії на сухе або вологе волосся залежно від того, як воно реагує на олію. Використовуйте дуже невелику кількість олії, щоб волосся не виглядало жирним або мокрим. Потрібно знати, що вплив ефірних олій на пошкоджене волосся більш ефективний, коли воно мокре. Тому, якщо ви зазвичай використовуєте олію на сухе волосся, зволожте його водою і потім нанесіть олію для досягнення потрібного ефекту.
Завжди використовуйте термозахист
Що стосується термозахисних засобів, то їх необхідно використовувати, якщо волосся потребує постійного укладання феном або іншими приладами. Волосся вразливе перед нагріванням, оскільки складається з твердого білка кератину. За умови впливу температур пригладжені лусочки кутикули (верхній захисний шар волосся) піднімаються, відкриваючи кортекс. Кератин розм'якшується, і вода випаровується. За умови гарячого укладання, особливо на вологе волосся, волога випаровується, і розщеплюється жирове мастило. Волосся ламається, тьмяніє і стає крихким.
Важливо відзначити, що до складу термозахисних спреїв зазвичай входять натуральні протеїни, вітаміни Е і В5, а також екстракти лікарських рослин. Завдяки цим компонентам волосся не тільки знешкоджене від термічного впливу, але і набуває додатковий об'єм, що робить зачіску ще ефектнішою.
До теми
- Де найчастіше треба пилососити: п'ять місць, про які забуваємо
- Поради закарпатських патрульних водіям під час проїзду перехресть
- Патрульні Закарпаття звертають увагу водіїв на безпеку на дорозі в морозну погоду
- Що обов’язково потрібно зробити з автомобілем перед зимовим сезоном
- Як правильно підготувати авто до зими — поради закарпатських патрульних
- Час «перевзути» авто, радить поліція
- Як обрати тональний крем онлайн і не прогадати: поради, які варто врахувати
- Чому при засолюванні сала та квашеної капусти не можна використовувати йодовану сіль
- Кіберполіція застерігає закарпатців від шахрайств у популярному месенджері
- Поради щодо вибору вуличних меблів, які варто врахувати
- Як обрати посудомийну машину в режимі онлайн, щоб потім не шкодувати
- Що має бути у тривожній валізі та аптечці - поради ДСНС
- Кіберполіція та Державна податкова служба попереджають про фейкові листи з шкідливим програмним забезпеченням
- Шкіряні вироби оптом: додайте розкоші та практичності вашому магазину
- Закарпатські патрульні дають поради, як убезпечити себе від телефонного шахрайства
- Поліцейські Закарпаття попереджають про шахрайську схему «Соцвиплати під час війни»: як себе вберегти
- Патрульна поліція Закарпаття: не залишайте дітей і тварин під час спеки в автомобілі!
- Закарпатські патрульні нагадують батькам правила безпечної поведінки для дітей під час канікул
- Патрульна поліція Закарпаття нагадує, що під час спеки не можна залишати в автомобілі дітей і тварин
- Закарпатські патрульні нагадують велосипедистам про дії під час проїзду пішохідних переходів
До цієї новини немає коментарів