10 способів, як зробити спорт своєю звичкою

10 способів, як зробити спорт своєю звичкою

 

Розповідаємо про те, як почати займатися спортом і зробити його звичкою: як змусити себе ходити на тренування і що зробити, щоб не потрібно було себе змушувати, інформує Ukr.Media.

Знайдіть щось улюблене

"Я тренуюся тричі на тиждень і пропускаю тренування, тільки якщо дійсно сильно захворію. Навіть коли я зламала мізинець на правій руці, я продовжувала ходити в тренажерний зал: підтягувалася з лямкою для штанги і робила Берпі на одній руці (це була жесть!), — ділиться експертка. — Я не професійний спортсмен, не готуюся до змагань і ніколи не змушую себе йти в зал тому, що "так треба". Просто я так люблю кроссфіт, що з радістю приходжу на тренування. Це не означає, що кроссфіт такий хороший, що обов'язково змусить вас полюбити спорт. Навпаки, багатьох він приведе в жах".

Пробуйте якомога більше видів спорту, поки не знайдете свій. Не зупиняйтеся — він точно існує.

Займайтеся в хорошій компанії

Починати разом з друзями набагато легше і веселіше. Всі незручні моменти стануть приводом для сміху, ви почуватиметеся впевненіше і вільніше.

Мало того, що ви будете розмовляти одне з одними між підходами, у вас з'явиться додаткова мотивація. Якщо ви домовилися зустрітися в спортзалі, не можна просто так взяти і не піти.

Якщо у вас немає друзів, які хотіли б зайнятися спортом, знайдіть тренера.

Знайдіть тренера

Якщо ви знайдете свого тренера, він буде не лише стежити за технікою і допомагати вам досягати своїх цілей, але і базікати з вами в перервах між підходами. Дружнє спілкування і веселощі — це величезний бонус, який змусить вас приходити на тренування.

Крім того, вам може бути соромно пропускати тренування. Навіть якщо тренер не буде кричати на вас, як капрал з американських фільмів, ви все одно будете відчувати деякі зобов'язання.

Порада: дізнайтеся, чи є у тренера вища спеціальна освіта чи він всього лише пройшов двотижневі курси, який стаж тренерської діяльності, чи є заслуги в спорті. Ви повинні знати, кому довіряєте своє здоров'я.

Якщо ж ви твердо вирішили обійтися без тренера, перед походом у зал складіть програму тренувань.

Складіть програму тренувань

Більшість новачків просто ходять туди-сюди, іноді хапаються за снаряди, які попалися на очі: підхід тут, підхід там. Бігуни-почаитківці не розминаються, біжать, поки можуть, а потім, захекавшись, з пульсом під 180, зупиняються і просто стоять, упершись руками в коліна.

Будь-які тренування — це новий світ зі своїми особливостями і правилами. Перш ніж увійти в нього, отримайте потрібну інформацію.

Приходьте в зал з готовою програмою і базовими знаннями про техніку, на стадіон або в басейн — з уявленням про розминку і заминку. Складаючи програму тренувань, обов'язково враховуйте свою мету. Це допоможе протриматися до перших результатів.

Визначте свою мету

Коли ви вже знайшли спорт, який вас надихає, визначте, чого хочете досягти. Якщо це силовий спорт, можете поставити собі за мету певну вагу, наприклад виконати станову тягу на 100 кілограмів, якщо кроссфіт — виходи на кільцях, 10 метрів ходьби на руках, якщо біг — пробігти 10 кілометрів або стометрівку за 10 секунд.

Ваша мета може стосуватися поясів, відстаней, зовнішнього вигляду — чого завгодно. Тільки ставте конкретні цілі.

  • Погано: схуднути, накачатися, стати здоровими і сильними.
  • Добре: скинути 5 кг, виконати присідання зі штангою в 100 кг.

Купіть одяг спеціально для тренувань

Купівля спортивного одягу та екіпіровки — це не спроба змусити себе займатися, шкодуючи витрачених грошей. Це не працює.

Спортивний одяг потрібен, щоб:

  • забезпечувати комфорт на тренуваннях і робити їх приємнішими для вас;
  • налаштовувати вас на потрібний лад, навіть коли ви займаєтеся вдома.

Справжня мука — плавати без хороших окулярів, займатися в мокрих від поту речах з бавовни і постійно поправляти невідповідний бюстгальтер. Під кінець тренування ви проклянете навіть найкрасивіший одяг, який заважає вам займатись.

Навіть якщо ви займаєтеся вдома, спортивний одяг допоможе зробити тренування звичними. Проведіть у ньому кілька занять, і речі почнуть асоціюватися з фізичною активністю. Тепер, щоб налаштуватися на тренування, вам достатньо буде надіти свій спортивний наряд.

Протримайтеся до перших результатів

Усі знають, що тренування корисні для здоров'я, але це не дуже-то мотивує. Коли ви молоді і добре себе почуваєте, можливі проблеми зі здоров'ям не особливо чіпають: витривалість і здоров'я серця не викладете в Instagram, їх навіть не відчуєте толком, принаймні в спокої. Інша справа — зовнішній вигляд. Саме це приводить більшість людей у тренажерні зали і на стадіони. Якщо ви, як і будь-яка людина, хочете добре виглядати, протримаєтеся, поки не помітите перші результати, а далі у вас з'явиться сильний мотиватор.

Знайдіть ідеальний час для тренувань

Організм людини підпорядкований біоритмам, причому у кожного вони свої. Комусь подобається займатися вечорами, після роботи, іншим більше підходять ранкові тренування. Спробуйте і те, і інше.Якщо робота не дозволяє тренуватися вранці або після обіду, спробуйте у вихідний день. Можливо, суботнє тренування стане вашим улюбленим.

Створіть ритуал зборів

Маленькі ритуали допомагають зміцнити звичку. З першого заняття створіть свій ритуал зборів: зарядіть телефон, створіть плейлист з музикою для тренування, складіть речі і флягу з водою. Наступного разу, коли вам не захочеться йти на тренування, просто виконайте свій ритуал зборів, і ваш настрій зміниться.

Почніть рухатися

Якщо після зборів вам, як і раніше, не хочеться йти на заняття, обіцяйте собі потренуватися всього 10 хвилин. Тільки 10 хвилин, і потім ви підете додому з почуттям виконаного обов'язку, адже коротке тренування краще, ніж його відсутність. Відправляйтеся з такою обіцянкою, і ви гарантовано прозаймаєтеся звичайні 40-60 хвилин. Головне — затягнути себе в зал або витягнути на вулицю, а потім ви потрапите в потік і тіло саме захоче тренуватися далі. Спочатку ви просто ходите на заняття для якоїсь мети, а потім уже просто не можете не тренуватися. Головне — протриматися перші два-три місяці, а потім ви просто не зможете без тренувань.

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

28 січня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів