Закарпатська митниця: 2,2 мільйони гривень митних платежів, виявлені пост-аудитом торік, хустська фірма досі не сплатила

Закарпатська митниця: 2,2 мільйони гривень митних платежів, виявлені пост-аудитом торік, хустська фірма досі не сплатила
Днями ряд Інтернет-видань оприлюднили офіційну інформацію правоохоронних органів: «Понад 2 мільйони гривень збитків на розмитненні автомобілів – вісьмом інспекторам митниці на Закарпатті повідомили про підозру». У тексті сказано, що  «працівники митного поста «Хуст» ігнорували фальсифіковані документи й оформлювали імпорт легкових та вантажних, мінімізуючи обов’язкові платежі».  Закарпатська митниця Держмитслужби офіційно повідомляє, що дана інформація не відповідає дійсності та є не об’єктивною.

 

Наприкінці 2020 року Закарпатська митниця Держмитслужби інформувала громадськість про результати аудиторських перевірок підприємств, які здійснюють оформлення транспортних засобів у зоні діяльності митниці. Так, підрозділ митного аудиту у 2020 році провів 98 документальних перевірок щодо безпідставного з боку суб’єктів підприємницької діяльності та громадян використання пільг (преференцій) на товари, що походять з країн ЄС. В результаті – донараховано грошових зобов’язань на суму 11,5 млн грн, з яких 2,2 млн грн – за результатами проведеної документальної перевірки  на митному посту «Хуст».

Відтак, хустському підприємству митниця виставила податкове повідомлення-рішення сплатити виявлену суму донарахувань, яке воно отримало ще у квітні 2020 року. Наразі фірма оскаржує прийняті митницею рішення у судовому порядку. Таким чином, Держбюджет досі не отримав кошти, які повинна сплатити компанія. Що стосується наведених у матеріалах правоохоронців фактів мінімізації мита при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, констатуємо наступне:

-                     щодо тарифних преференцій (пільг), то вони надаються суб’єктам ЗЕД виключно за умови документального підтвердження походження товарів з Європейського Союзу через подання митниці одного з документів, визначених відповідними міжнародними Угодами. Саме такими документами керувалися митники під час митного оформлення транспортних засобів на митному посту «Хуст» за преференційною ставкою мита.

-                     щодо перевірки поданих митниці преференційних документів на предмет їх достовірності (автентичності), з’ясування питання чи може вважатися товар походженням з Європейського Союзу, то таке підтвердження надають виключно уповноважені органи держави-експортера. Тож, підрозділ митного аудиту Закарпатської митниці, компетенція якого виключно здійснення документальних перевірок, офіційно зініціював відповідні запити через Держмитслужбу до іноземних експортерів. В отриманих відповідях – не підтверджено преференційне походження деяких транспортних засобів.  

Таким чином, несплату митних платежів у повному обсязі хустською фірмою-імпортером насправді виявлено саме Закарпатською митницею під час проведення пост-аудиту ще у першій половині 2020 року.

Пресслужба Закарпатської митниці Держмитслужби

 

08 лютого 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів