Закарпаття: „Блок Юлії Тимошенко працює тільки на позитиві”
Під час прес-конференції в.о. голови Закарпатської обласної організації політичної партії ВО „Батьківщина”, заступник керівника обласного штабу БЮТ Андрій СЕРБАЙЛО представив список кандидатів на посаду депутатів облради та кандидатів в депутати Ужгородської міської ради.
— За яким принципом були сформовані списки кандидатів до обласної та міських рад від БЮТу?
А.С.: До формування списків кандидатів до обласної ради від БЮТ був принциповий підхід. Ми б хотіли мати у обласній раді реальну кількість людей, не менше 40 осіб. До першої п’ятірки від виборчого блоку політичних партій БЮТ увійшли: Олександр Кеменяш, Василь Мікловда, Михайло Мартин, Василь Лінтур та Іван Курах. До Ужгородської міської ради БЮТ висунув таку авторитетну п’ятірку кандидатів: Степан Шолтес, Тарас Шляхта, Віталій Танчинець, Василь Цірик, Павло Федака.
— Наскільки „заповнений” список кандидатів у депутати обласної ради від БЮТ? Чи мають „бютівці” своїх представників у ДВК?
А.С.: Наразі Блок Юлії Тимошенко в списку трьох політичних сил, які подали до ТВК список кандидатів у депутати Закарпатської обласної ради і всі вони зареєстровані в повному обсязі – тобто 90 кандидатів. Щодо дільничних територіальних виборчих комісій, то із 39 суб’єктів виборчого процесу тільки 4 політичні сили, в тому числі і БЮТ практично по всіх мають свої представників, які не допустять порушень закону на ДВК.
— З ким блокуватиметься фракція БЮТ у Закарпатській обласній раді?
А.С.: Лідером Блоку вже підписана угода про створення коаліції демократичних сил, і цей процес буде перенесений і на регіональний рівень. На сьогодні БЮТ не проводив в області офіційних переговорів про блокування. Фракція БЮТ в облраді буде потужною і не допустить того, щоб „певні клани надалі дерибанили Закарпаття, оскільки „Батьківщина” і БЮТ не є купленими і не будуть купленими”.
— Чому обласний штаб почав активну роботу в грудня минулого року, а не раніше, як інші штаби?
А. С. : Формування виборчих штабів БЮТ через об’єктивні причини почалося лише в грудні. Сьогодні вже розроблено цілу низку Проектів. Один з них – „Громадський помічник” - проект, згідно з яким людина отримує від Юлії Тимошенко Лист-звернення до виборців і отримує повноваження помічника. Інший проект пов’язаний із діяльністю громадських приймалень, які знаходяться у районних центрах Закарпаття і покликаний допомагати в першу чергу людям пенсійного віку. В громадській приймальні кожен бажаючий може перевірити, чи правильно Пенсійний фонд нараховує йому пенсію. Зараз в області почали роботу 4 агітпоїзди БЮТ із нашими агітаторами, які працюють у кожному населеному пункті і пропагують ідеї Юлії Володимирівни. Щодо агітаційної кампанії, то „Блок Юлії Тимошенко працює тільки на позитиві, в нас немає чорного піару. Це є наша конкретна позиція у цій виборчій кампанії.
— Чим були викликані зміни в керівництві обласної організації „Батьківщина”?
А.С.: 31 січня цього року Президія політради прийняла рішення про те, що керівник Закарпатської обласної організації „Батьківщина” Михайло Мартин був звільнений від обов’язків голови організації і виведений зі складу бюро. Так само було виведено зі складу обласного бюро „Батьківщини” Михайла Поповича. Президія політради пішла на те, щоб змінити керівника регіональної організації „Батьківщини” і виправити ситуацію у обласній партійній організації. М. Поповича і М. Мартина ніхто з партії не виганяє та їхні заслуги під час формування обласної організації ніхто не забирає.
— Вчора Юля Тимошенко підписала угоду про створення Коаліції демократичних сил. Що принципового в цій угоді? Яка позиція БЮТ?
А.С.: Так. Лідер Блоку зробила це 21 лютого у Коростені, що на Житомирщині.Свій крок Тимошенко пояснила зволіканням партнерів із процесом узгодження угоди, наявністю кількох варіантів документу і побоюванням, "що насправді ніхто нічого не збирається підписувати". Довгий час політичні сили, які вважають себе прихильниками помаранчевої революції, обговорювали доцільність підготовки і підписання відповідної політичної угоди. Є розуміння того, що Юлія Володимирівна в черговий раз поставила конкретну угоду на стіл і закликала учасників її підписати, в тому числі сподівається, що його підпише і Президент України Віктор Ющенко як гарант чесних демократичних виборів. Якщо комусь із помаранчевої команди чи іншої політичної сили якийсь пункт цієї угоди не подобається, то нехай про це скажуть публічно і подадуть натомість свою пропозицію.
У документі Ви не побачите попереднього розподілу посад. Навпаки, до виборів ніхто нічого не ділитиме. Існує єдина домовленість – яка політична сила посяде перше місце на виборах, та й матиме право пропонувати кандидатуру на посаду Прем’єр-міністра. Юлія Тимошенко відзначила головним в угоді те, що "її учасники скасовують всі зобов’язання та гарантії, які вони давали представникам колишньої влади щодо збереження їхнього майна, приховування їхніх злочинів, включно із справою Гонгадзе, та припинення справ щодо фальсифікації результатів президентських виборів".
Крім цього, майбутня коаліція повинна зобов’язатися денонсувати два пакети угод – газову та про створення могильника ядерних відходів на території України. Також лідер БЮТ наполягає на терміновому скасуванні недоторканості депутатів Верховної Ради та місцевих рад. Юлія Тимошенко хотіла би, щоб всі інші лідери "помаранчевих" сил також поставили свої підписи під цією угодою.
Вл. Інф.
Сербайло, Кеменяш все таки краще ніж Балога, Ледида, Пристая і подібні. Я визиваю звісно на дві перші хфамілії хвилю каки, ну але що поробиш-демократія:-)
А кто такой Сербайло? Кто его видел во время президентских выборов, где он тогда был? Видно очень слабенько в области с лидерами у БЮТ! Жидковатенько...
Пан Сербайло! Чому у вас в прохідних списках обласної Ради взагалі не має жінок? Ви їх боїтеся? Лідер вашого блоку жінка, а її харизму на свою користь використовують - чоловіки. Ганьба! Маєте час виправити таке становище.