Тревел-блогер Віктор Стинич про "непопсове" Закарпаття та нові магніти (ФОТО)

Автор проекту "Подорожуй" Віктор Стинич раніше розповів про те, що бачить по навколишнім та читачам, що вони почали більше їздити цьогоріч.
На питання, чи не змінився підхід до туризму після адміністративної реформи та створення громад, Віктор Стинич відповів:
- До виборів у мене був досвід спілкування з 2 сільськими головами Мукачівського району. Один із них змінився, а один ні. Коли я їм казав - слухайте, у вас є чудові об'єкти, які без коштів можна довести до нормального рівня, десь треба підстригти дерева, десь розчистити - вони мені кожного разу починали говорити про якісь великі проекти, які вони очікують, про мільйонні інвестиції, які будуть у їхньому селі - це їх цікавить. А там, де ти можеш зробити дуже просто і дешево - приїде 100 а потім 1000 людей, а потім можливо і більше - це їх не цікавило. Я тоді 2 рази поговорив, а потім припинив і не спілкувався з сільськими головами. Але є інший приклад - село Білки, де ми були з екскурсією більше місяця тому. Я просто хотів поїхати туди з екскурсоводом, що б мені розказали - бо це одне із найбільших сіл Закарпаття, воно унікальне і там народилось багато відомих людей, є старі млини, 10 районів у селі. Ми не домовлялись із сільським головою ні про що, ми з ним не знайомі. Але він дізнавшись, що буде група туристів - прийшов на зустріч, привітався, дав нам декілька пляшок білківської самогонки і поїхав по своїх справах. Це рідкісний випадок і підхід.
Загалом є стандартне туристичне Закарпаття - сакури, Синевир, Паланок, Косино і мабуть ще кілька об'єктів. Це те, що працює і гарно продається. Всі львівські, київські агенства продають саме таке Закарпаття, під ним більш-менш є інфраструктура.
Як повідомляє експерт із туризму - більш-менш, тому що якщо взяти наприклад Синевир - там є постійно конфлікти (через те, що інфраструктури не вистачає, що перетворили озеро на базар, бо не беруть гроші за вхід, а якщо беруть то невідомо куди вони потім йдуть і купа делікатних моментів). А якщо говорити про Косино - то це вже інфраструктура.
- "Проте є і "непопсове" Закарпаття, об'єкти про які не знають, туристів туди не ведуть бо це не користується попитом, виходить замкнене коло. І ті поїздки, які ми зараз робили по Закарпаттю - вони мають ціль познайомити закарпатців із Закарпаттям. Показати те, що у Перечині може бути прикольно. Якщо ти маєш правильного гіда, який тобі показує правильні об'єкти і ти приходиш із того Перечина і думаєш - не погане місто. Так, це одноденна чи кілька годинна поїздка, але з цього все починається. Ти приїжджаєш, платиш гіду, в краєзнавчий музей, в храм і всі ці люди розуміють, що гроші лягли в кишеню і хочуть, щоб до них їхали знов. Всі знають, що Перечин тільки за лісо-хімкомбінатом, а там насправді круто, якщо ти їдеш із розумом. Ті самі Білки і купа інших сіл. У Боржавському наприклад унікальний кар'єр, який колись був дном моря. Можна навіть з собою взяти ракушки. Але він закинутий і там нічого немає.
Мандрівник з стажем розповів, що кожен туристичний об'єкт є більшим чи меншим магнітом, особливо коли вони складені в маршрут то помножуються.
Я сподіваюсь, що у Мукачеві має бути 5 туристичних магнітів, вже існуючі - Паланок, РЛС на Шипці (можна його назвати Чорнобилем без радіації). Далі - наша кельтська історія - вона унікальна, важлива і ніяк майже не представлена крім кількох статуеток у різних місцях. Я сподіваюся, що у Мукачеві буде скансен, про це говорять. Ще один магніт у Мукачеві - аквапарк (зараз це питання часу, коли його добудують). І ще біля Черенчої гори є система печер. Є дискусії про них, і інформація що їм може бути 600-700 років, їх приписують монахам. Якщо це правда - то це величезний магніт. Я спілкувався з ужгородськими археологами, ми хочемо зрозуміти чи варто їм приділяти увагу, бо зараз є багато легенд і фантазій про те, що це дуже старі печери (і навіть 1000 років).
Очікуйте незабаром на розширене інтерв'ю з тревел-блогером Віктором Стиничем про те, куди краще їхати під час пандемії та який шлях розвитку туризму на Закарпатті.
Mukachevo.net
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- На Закарпатті відбудеться унікальний семінар, присвячений розвитку винного туризму - екскурсоводів запрошують до участі
- Квітковий календар Закарпаття: березень 2025, весняне натхнення
- Що, де і коли цвістиме на Закарпатті: опублікували календар цвітіння шафранів, магнолій, сакур та нарцисів
- У дендропарку Березинка поблизу Мукачева розквітли шафрани
- В Україні вийшов фільм про зимовий туризм на Закарпатті
- Туризм на Закарпатті приніс до бюджету України 130 млн грн податків
- У січні 2025 року на Закарпатті сплатили майже 2,5 млн грн туристичного збору
- Лондон – Рига – Ужгород: Управління туризму ОВА презентувало Закарпаття європейським партнерам
- Тепла зима сприяє передчасному пробудженню природи: у Нацпарку «Синевир» розквітли перші весняні квіти
- Найпопулярніші фотозони в Ужгородському замку
- Зима в НПП «Синевир» - чарівність карпатського спокою
- На Закарпатті - сніголавинна небезпека: туристів просять утриматися від походів у гори
- Туристичні відзнаки 2024 року – рейтинг Турінформ Закарпаття
- Найбільші музеї Закарпаття у 2024 році відвідали майже 580 тисяч туристів
- Розпочалися зйомки фільму про зимовий туризм на Закарпатті
- Минулого року природні парки Закарпаття відвідали понад 173 тисячі туристів
- На Закарпатті оголосили сніголавинну небезпеку
- Із 30 ведмедів, які мешкають у Реабілітаційному центрі Нацпарку "Синевир", у зимову сплячку залягли лише четверо
- 22,5 млн грн туристичного збору сплатили на Закарпатті за 11 місяців цього року
- Українська асоціація "Єдність" з Будапешта допомогла Андрієві Любці придбати 319-ту автівку для ЗСУ
До цієї новини немає коментарів