Литвин вважає, що Верховна Рада не направлятиме своїх миротворців до Південної Осетії

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що найближчим часом Україна не направлятиме свій військовий контингент до Південної Осетії, передає УНІАН.

 

Про це він сказав, відповідаючи на запитання жителів міста Овруч і представників місцевого самоврядування Житомирської області.

Спікер нагадав, що відповідне рішення має приймати парламент, і "я можу вас запевнити, що Верховна Рада дурниць не допустить".

Після цього на прес-конференції Литвин нагадав, що для того, аби парламент розглянув це питання, необхідно, щоб до України звернулися з відповідної міжнародної інституції.

"Наскільки я знаю, таких рухів немає, а все інше - це розмови", - сказав Литвин.

Він також повідомив, що у разі такого звернення питання має розглянути Рада національної безпеки, після чого Президент України має звернутися до парламенту. Навіть якщо це відбудеться найближчим часом, то парламент цього скликання навряд чи встигне розглянути це питання, сказав голова Парламенту і зауважив, що залишився лише один пленарний тиждень, і "я вже не кажу, що у нас різні настрої у сесійній залі".

Виступаючи перед мешканцями Овруча, Литвин також висловився за необхідність подолання вето Президента на закон, яким пропонувалось направляти 1% від валового внутрішнього продукту на погашення втрачених заощаджень у колишньому Ощадбанку СРСР.

Також голова ВР прогнозує, що парламент наступного пленарного тижня в цілому прийме закон, яким пропонується направити на ці ж цілі частину коштів від приватизації ВАТ "Криворіжсталь".

Володимир Литвин розповів, що звернувся до Президента України Віктора Ющенка з проханням підписати Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" щодо фінансового забезпечення дітей війни. Закон про дітей війни (парламент подолав вето Президента на цей закон 21 лютого - ред.). За словами спікера, якщо Президент цього не зробить, він сам його підпише відповідно до законодавства.

"Але, я думаю, до цього не дійде", - зазначив він.

18 лютого МЗС України розповсюдило заяву про те, що Україна готова розглянути питання про участь у процесі забезпечення міжнародної миротворчої місії в Південній Осетії виключно за наявності мандату ООН або ОБСЄ та відповідного рішення Верховної Ради України. Україна розглядає зазначене рішення парламенту Грузії у контексті продовження пошуку шляхів підвищення ефективності діяльності миротворчої місії, головною метою якої є сприяння повноцінному розв’язанню цього конфлікту.

 

26 лютого 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів