Луценко: МВС змогло "зачистити" організовану злочинність
Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявляє, що у 2005 році Міністерство внутрішніх справ змогло "зачистити" організовану злочинність в Україні, передає УНІАН.
Про це Юрій Луценко сказав у виступі на розширеному засіданні Кабінету Міністрів за участю Президента Віктора Ющенка, голови Верховної Ради Володимира Литвина і голів облдержадміністрацій.
Він наголосив, що МВС починало здійснювати нову державну політику в умовах, які характеризувалися "пануванням донецького, дніпропетровського, київського сімейних кланів, які використовували державні структури для грабування країни".
За його словами, за матеріалами розслідувань МВС загальні збитки державі від такої діяльності становили понад 22 млрд. грн. При цьому, зазначив Луценко, усі ці клани мали на обслуговуванні групи бойовиків, які були практично недоторканними для правоохоронців.
Міністр також наголосив, що мав особисті зустрічі з Рінатом Ахметовим, Григорієм Суркісом, Віктором Пінчуком та представниками Ігоря Коломойського, перед якими були поставлені умови: відмовитися від використання криміналу; припинити махінації з бюджетом; усунутися від політики, особливо зовнішньої.
Також Луценко повідомив, що протягом року було заарештовано десятки кілерів, досягнуто 12-відсоткове зменшення кількості вбивств, 18-відсоткове зменшення крадіжок, 25-відсоткове зменшення вуличних злочинів.
Крім того, міністр відзначив роль МВС у збільшенні бюджетних надходжень у 2005 році.
Водночас він визнав, що завдання з усунення кланів від політики не виконано. На це, за його словами, є три причини. Перша - низька ефективність правоохоронної системи загалом та подекуди неприкритий саботаж, сказав міністр. Луценко навів приклад, що з 1200 кримінальних справ щодо посадових осіб до суду було передано лише 150, у чому, на його думку, винне попереднє керівництво Генеральної прокуратури України. Також він зазначив, що із 4001 зареєстрованого випадку хабарництва суди дали реальні тюремні терміни лише 42 особам.
Другою причиною Луценко назвав "різні стандарти щодо тих діячів минулого, які дискредитували себе і повертаються".
Третьою причиною міністр назвав депутатську недоторканність, яка, за його словами, "зв’язала руки міліції". Так, за його словами, органи прокуратури внесли подання до регіональних рад на притягнення 248 фігурантів кримінальних справ, тоді як відповідних дозволів отримано лише на 33 особи.
Він також наголосив на пріоритетах діяльності МВС у 2006 році, серед яких, зокрема: протидія корупційним діянням посадових осіб; боротьба зі злочинністю у бюджетній сфері і в банківському секторі. З цього приводу Луценко заявив: "Я не можу не згадати про те, що у нас відсутня взаємодія з фінмоніторингом, і завдяки цьому лише три донецьких банки вивели і далі виводять з країни 1 млрд. 600 тис. доларів за фіктивними схемами". Іншими пріоритетами міністр назвав наведення ладу у надрокористуванні, особливо в земельній сфері; протидію злочинності у паливно-енергетичному комплексі.
Головним пріоритетом, за словами Луценка, буде завершення реформування міліції і сфери громадської безпеки. За його словами, скорочення ДАІ дало можливість на 40% збільшити патрулювання, що призвело до суттєвого зменшення вуличної злочинності.
Також міністр повідомив, що у 2005 році 2500 працівників міліції не пройшли позачергову атестацію через профнепридатність, а ще справи щодо 600 працівників міліції силами Департаменту внутрішньої безпеки були передані в органи прокуратури. Крім того, зазначив Луценко, удвічі скоротилася кількість генералів, кардинально змінено керівництво регіональних і місцевих міліцейських структур.
До цієї новини немає коментарів