У Колочаві вперше пройшов Карпатський фестиваль меду (ФОТО)

У Колочаві вперше пройшов Карпатський фестиваль меду (ФОТО)
Село Колочава традиційно відзначає День села у перших числах травня. Цього року свято було незвичайним, адже 4 травня у селі вперше у день Колочави відбувся ще й Карпатський фестиваль меду. У центрі уваги фестивалю була карпатська бджола, її продукція та проблеми збереження.

 

Перш за все почесні гості свята з інших регіонів відвідали Карпатську школу бджільництва, а саме виставку від вулика-дуплянки до «розумного» вулика, яка створена в рамках цього проєкту. Під час екскурсії досвідчений бджоляр Василь Беца розповів про історію бджолярства та його проблеми у наш час.

Черговим етапом свята стала театралізована екскурсія до славнозвісного музею - скансену «Старе село». Саме тут зібрана цікава експозиція зі старих вуликів-дуплянок, якими в данину користувалися бджолярі-верховинці.

Під час фестивалю пасічники знайомили гостей свята з усіма тонкощами бджолярства, проводили майстер-класи з виготовлення свічок, миловаріння, викачування меду, гончарства та писанкарства, показали роботу розплідника карпатської бджоли тощо. А на сцені в цей час виступали місцеві виконавці, запрошені знаменитості: гурт «ZE-BAR» (Міжгір’я), артистка Закарпатського музичного драматичного театру Жанна Баранович, колочавський співак Володимир Маркович, колочавські співачки Олександра Барна та Меланія Двуйло, Євгенія Хланта вихованці та учні Колочавських закладів освіти, поп - гурт «Made in Ukraine».

Фестиваль меду у Колочаві пройшов у межах проєкту «Карпатська бджола – спільні заходи із збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні», що реалізується Асоціацією "Єврорегіон Карпати-Україна" спільно з громадською організацією об’єднання пасічників Колочавською сільською радою, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.

zakarpattya.net.ua

 

06 травня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів