Мінсім’ї спільно з ОБСЄ і НАТО провело міжнародну відео-конференцію

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з ОБСЄ і НАТО провело сьогодні міжнародну відео-конференцію "Національна безпека і оборона: ґендерний аспект", передає УНІАН.

 

Як повідомили у прес-службі Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, головна мета конференції - обговорення стратегічних напрямів ґендерних перетворень та їх системного, практичного здійснення у сфері національної безпеки та оборони, а також співпраці з міжнародними організаціями.

Ґендерні проблеми безпеки зовсім недавно стали предметом інтересу суспільства в Україні, зазначили у прес-службі.

"Коли в суспільстві не забезпечується рівноправність, то це загрожує безпеці держави", - заявив під час відео-конференції міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. Відсутність доступу до освіти, охорони здоров’я, неможливості участі у політиці, самореалізації та права голосу, це основні види нерівності, що можуть призвести до конфліктів.

Ґендерний підхід до проблем безпеки, зазначив Павленко, дозволяє знайти комплексні і виважені шляхи вирішення всіх гострих для нашого суспільства проблем.

Під час конференції українські спеціалісти спілкувались у відео-режимі з фахівцями з Брюсселю. У заході взяли участь народні депутати, представники РНБО, міністерств, громадських організацій, а також науковці.

У Брюсселі учасниками відео-конференції були експерти ООН, ОБСЄ і НАТО.

За даними прес-служби міністерства, нині у Збройних силах України проходять військову службу понад 19 тис. жінок. Починаючи з 2001 року, загальна чисельність жінок-офіцерів збільшилася майже вдвічі з 598 до 1 тис. 145 у 2006.

У міжнародних миротворчих операціях з 1992 року взяли участь 42 військовослужбовця-жінки.

 

03 березня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів