Куди поїхати неподалік Ужгорода: три готових маршрути
Разом із Київстар ми зібрали для вас цікаві маршрути з Ужгорода. Мобільний інтернет 4G від Київстар допоможе вам залишатися на зв’язку та мати доступ до Інтернету навіть у найвіддаленіших локаціях ваших подорожей, адже ця компанія створила найбільшу мережу 4G, що охоплює понад 14 тис. населених пунктів і 87,7% населення України. Підключити 4G можна безоплатно в будь-якому магазині Київстар або ж самостійно на сайті компанії.
Маршрут № 1
Неймовірний Пилипець
ua.igotoworld.com
Пилипець розташований на відстані 137 км від Ужгорода. Це селище, що сховалося поміж гір у найчистішому районі Закарпаття, зазвичай зачаровує кожного, хто сюди приїжджає. Ось перелік місць, які не можна пропустити, приїхавши сюди.
Вершина гори Гимба
Гимба вважається однією з найвищих вершин гірського масиву Полонина Боржава. Піднятися на гору можна одним із найдовших крісельних підйомників Закарпаття. Тривалість поїздки підйомником становить близько 5 хв – ви можете насолоджуватися красою Карпат, слухаючи музику. З верхньої станції підйомника відкривається чудовий краєвид. Якщо ж хочеться більше вражень, то вирушайте на найвищу точку гори. Це займе від 30 хв до години. Піднявшись на самісіньку вершину, ви побачите неймовірну панораму Боржавського хребта. Головне – не забудьте взяти із собою воду та вдягти зручне взуття.
Полонина Боржава, фото Тарас Гіпп guide.karpaty.ua, https://guide.karpaty.ua/uk/places/gemba
Чайовня «Сурія»
Хочете перекусити, випити чаю чи просто зайти погрітися, а заразом помилуватися класним краєвидом за вікном? Тоді це місце для вас! Чайовня розташована біля підйомника на горі Гимба. Тут можна випити незвичного смачного чаю. Загалом гора Гимба – чудове місце для відпочинку. Взимку сюди приїжджають для того, аби покататися на лижах чи борді, а в інші пори року – для трекінгу та велотрейду.
the-village.com.ua, https://img.the-village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/ROlcCadXKBPPRnHXM0bsFw-wide.jpg
Водоспад Шипіт
Ще одне місце, яке обов'язково треба відвідати у Пилипці, – водоспад Шипіт. За місцевими легендами його назвали так через звук води, подібний на шепіт. Сьогодні Шипіт називають одним із найкрасивіших і найбільш повноводних водоспадів Закарпаття – і недарма, бо він вражає своєю красою. Прохід на територію, де розташований водоспад, платний, тому не забутьте взяти із собою готівку. Потрапити сюди можна як автомобілем, так і пішки.
kolomyia.today, https://kolomyia.today/wp-content/uploads/2018/05/0405robota3-770x578.jpg
Як доїхати до Пилипця? Найкраще сюди їхати автомобілем. Вам потрібна траса, яка проходить через Мукачево та Воловець. Тривалість поїздки становить близько двох годин. Якщо ж ви плануєте їхати автобусом, то вирушайте на автостанцію Ужгорода (вул. Станційна, 2). Звідти декілька разів на день відправляються автобуси, які вам підходять. Обирайте ті, що курсують за маршрутом Ужгород – Міжгір'я. Вартість поїздки становить від 140 до 155 гривень.
Маршрут № 2
Синевирські краєвиди
synevir.info, https://www.synevir.info/wp-content/uploads/2019/02/synevirim-1-1024x575.jpg.pagespeed.ce.jgQza7tohs.jpg
Синевир
Якщо загуглити найкрасивіші озера в Україні, то Синевир завжди буде на першому місці майже кожного рейтингу. Це озеро є одним із найбільших у Карпатах. Воно розташоване на висоті майже 1000 м. Його можна повністю обійти – для цього тут розробили спеціальну стежку. Для тих, хто хоче потрапити на середину озера, є пліт, що перевозить туристів туди і назад. Купатися в озері, а також ловити рибу – заборонено. Якщо захочете випити кави, чаю чи щось перекусити, то знайдете все необхідне на ярмарку, розташованому біля озера. Найгарніше озеро виглядає ввечері. У цей час майже всі туристи, які приїжджають екскурсійними автобусами, їдуть, тож ви матимете змогу помилуватися його красою в тиші.
prokarpaty-tour.info, https://prokarpaty-tour.info/wp-content/uploads/00-pohod-ozero-sinevir3.jpg
Реабілітаційний центр бурих ведмедів
Реабілітаційний центр бурих ведмедів розташований на шляху до озера. Можна заїхати сюди, не відхиляючись від свого маршруту, бо він знаходиться зовсім недалеко – у Синевирській Поляні. Знайти його нескладно – є вказівник, який видно з дороги між селами Синевир і Синевирська Поляна. Також орієнтиром є зелений паркан. Щоб потрапити до реабілітаційного центру, треба від дороги піднятися вгору приблизно 300 метрів. Подивитися на бурих ведмедів можна з 9:00 до 18:00.
ua.igotoworld.co, https://ua.igotoworld.com/frontend/webcontent/websites/1/images/gallery/2682259_800x600_P1020207.jpg
Як доїхати? Найкраще їхати до Синевиру та центру бурих ведмедів автобусом або автомобілем. Якщо ви їдете автівкою, то послуговуйтеся трасамиE471, Е50, М06 і T0718. Тривалість поїздки становить близько трьох годин. Якщо ж ви плануєте їхати автобусом, то вам підійде маршрут № 906 Ужгород – Синевир або 0У06ДОД Ужгород – Колочава. Обидва відправляються з автостанції Ужгорода (вул. Станційна, 2).
Маршрут № 3
Замковий
Локація: село Карпати
Замок Шенборнів
Цей палац збудували у 18 ст. як мисливську резиденцію австрійського роду Шенборн, що називалася Берегвар, а сьогодні він входить до переліку пам'яток архітектури України та вабить до себе туристів. Зовнішній вигляд палацу і його територія з великим красивим парком, озерами та джерелом зачаровують. Тут є сувенірний ярмарок і кав’ярня. Якщо ви хочете оздоровитися, то у пригоді стане санаторій, що тут функціонує. Поблизу палацу протікає гірська річка Латориця, а неподалік є водоспад Скакало. Його висота всього лише 4 метри – він вважається одним із найменших на Закарпатті. Щоб дістатися до водоспаду Скакало, візьміть за орієнтир санаторій «Водограй». Від нього є промаркована стежина. Поруч розташований ще один замок, що має назву Сент-Міклош. Він є пам'яткою архітектури XIV–XIX ст. і вважається один із найромантичніших замків середньовіччя. Тут ви зможете роздивитися експозиції кельтської та скіфської культур, дізнатися про таємні кімнати і побачити портрети усіх власників замку.
Як доїхати в село Карпати? Щоб потрапити сюди, найкраще їхати автомобілем на Мукачево у сторону Чинадійово. Тривалість поїздки становить близько 53 хв. Відстань – 55 км.Можна їхати автобусом з автовокзалу Ужгорода (вул. Стаційна, 2). Вартість квитка – від 67 гривень. Приблизний час у дорозі – півтори години.
0312
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Набір унікальних листівок про Ужгородський замок можна придбати у музеї ім.Тиводара Легоцького
- Найкращі виноградники Закарпаття у 2024 році. Рейтинг Закарпатської туристичної організації
- Більш ніж 18 млн грн туристичного збору до бюджетів Закарпаття сплатили за 10 місяців 2024 року
- На Закарпатті встановлюють вказівники на високогір’ї Карпат: у ДСНС пояснили, для чого
- Відсьогодні Мукачівський історичний музей у замку "Паланок" змінює графік роботи
- Ужгородців та гостей міста запрошують завтра, 27 жовтня, на вільну екскурсію
- НПП "Синевир" показав золоту осінь у Карпатах
- Майже 22 тисячі туристів з початку року отримали консультації закарпатських рятувальників. Понад 200 людей врятували
- Найбільше туристичного збору з початку року сплатили до бюджетів Поляни та Ужгорода
- Топ-7 туристичних місць на Закарпатті, які варто відвідати восени
- Із нагоди Дня туризму музеї Закарпаття запрошують завтра, 27 вересня, усіх охочих на «Вільні години»
- У горах на Закарпатті з початку року врятували 211 туристів
- Навчаються сталому туризму та ходять у гори: на Рахівщині тривають активності «Щасливих дітей»
- На Закарпатті зросли податкові надходження від туристичної галузі
- Унікальне дике озеро у Нацпарку "Синевир" на висоті 1000 метрів над рівнем моря
- «Синь і Вир». Відомій скульптурі біля верховинського озера виповнюється 40 років
- За пів року національні природні парки Закарпаття відвідали майже 57 тисяч туристів
- За пів року на Закарпатті сплатили понад 8,6 млн грн туристичного збору
- На Рахівщині рятувальники надали допомогу п’ятьом туристам
- Нову туристичну родзинку створили у Мукачеві до Дня міста
До цієї новини немає коментарів