Кінах: Ситуація на ринку нафтопродуктів стабільна

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Анатолій Кінах заявляє, що на сьогодні ситуація на ринку нафтопродуктів України стабільна, контрольована і не очікується значних коливань цін, передає УНІАН.

 

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції після засідання РНБО.

“Ситуація стабільна, не чекаємо значного коливання цін", - сказав Кінах.

При цьому він додав, що “ситуація під контролем, не очікується дефіциту нафтопродуктів, зокрема на проведення весняно-польових робіт".

Кінах також повідомив, що під час засідання РНБО було розглянуто питання можливого збільшення цін на нафтопродукти в Україні. “Ми жорстко реагуватимемо на монопольні дії на ринку нафтопродуктів", - додав він.

Стратегічні запаси

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) доручила відповідним міністерствам і відомствам протягом 10 днів підготувати програму дій з формування стратегічного запасу нафти і нафтопродуктів в Україні, повідомив секретар РНБО.

За його словами, стратегічний запас нафти і нафтопродуктів в Україні буде сформований як мінімум протягом двох років.

Зараз експерти вивчають, у якому вигляді і у якій формі формуватиметься цей запас. Як приклад Кінах назвав Угорщину, де протягом чотирьох років сформувався стратегічний запас нафти і нафтопродуктів, який складає 3-місячне споживання країни у цих видах енергоносіїв.

Також за словами Кінаха, Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення щодо прискорення робіт зі ствердження балансу енергетичних ресурсів України на 2006-2007 роки.

"Прийнято низку рішень, щоб прискорити роботу зі ствердженням балансу енергетичних ресурсів на 2006-2007 роки", - повідомив Кінах.

За його словами, зараз в Україні спостерігається зменшення обсягів переробки нафти і збільшення споживання нафтопродуктів. При цьому він зазначив, що більше 80% нафти Україна імпортує з Російської Федерації.

На засіданні також обговорювалися заходи щодо забезпечення стабільного функціонування вітчизняного ринку нафти і нафтопродуктів, зокрема удосконалення механізмів економічного стимулювання, залучення у галузь інвестицій, зупинення монополізації на ринку нафтопродуктів і т.д.

 

09 березня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів