ПОСОЛ США ДЖОН ГЕРБСТ НАЗВАВ ВИБОРЧУ КАМПАНІЮ-2006 НАЙЧЕСНІШОЮ В І СТОРІЇ УКРАЇНИ
Сьогодні в Ужгородському прес-клубі реформ відбувся круглий стіл за участю посла США в Україні Джона Гербста. Журналісти обговорювали питання американо-українських відносин, зокрема цікавилися оцінкою американського уряду ходу передвиборчої кампанії в Україні, результатами двосторонньої угоди про взаємний доступ на ринки США та України, ставленням до підписанням угоди про поставки газу Росією в Україну.
Про перспективи співпраці США та Закарпаття посол зауважив, що одним з основних його завдань є розвиток двосторонньої торгівлі, а також висловив власне прагнення сприяти залученню американських інвестицій до України та зокрема Закарпаття. "Я впевнений, що поступ України у наближенні до членства в СОТ пожвавить торгівельні зв’язки США та України", — сказав Дж. Гербст. Закарпаття, на переконання посла, є цілком привабливим для інвестицій завдяки освіченості населення та географічному положенню. "Ви знаходитися у двох кроках від ЄС, що приваблює інвесторів, — сказав посол. — Але щоб залучити капіталовкладення, необхідно перш за все подолати корупцію". Найцікавішими для інвестицій на Закарпатті посол вважає лісову та деревообробну галузь. Стосовно "газової" угоди між Україною та Росією, то Джон Гербст вважає їх неідеальною, а структуру "Росукренерго" непрозорою. "Прибуток цієї компанії за минулий рік склав 3 млрд. у.о., а у її штаті лише 12 осіб. Краще ці гроші пішли б до бюджетів",-- зазначив посол. З його слів, США підтримали б ініціативу про розірвання угоди, якби про це йшлося.
Посол Джон Гербст назвав цьогорічну виборчу кампанію найчеснішою та найвільнішою в історії України: "Українська влада і український народ заслуговують похвали. Я бачу рекламу усіх партій, на телебаченні є репортажі про діяльність усіх політичних сил без викривлення на чиюсь користь, як це було на минулих виборах. Важливо також, щоб саме голосування пройшло чесно. Ми сподіваємося, що так і станеться".
Щодо питання про американську зацікавленість у зміні влади в Україні посол відповів: "Поширення демократії є позитивом для всіх: і для України, і для Європи, і, звичайно, для США. Те, що сталося в Україні наприкінці 2004 року є величезним кроком вперед у сенсі демократії".
Посол також запевнив, що США завжди були зацікавлені у найкращому розвиткові стосунків з Україною. На питання, з приходом якої партії до парламенту в "країни могли б погіршитися стосунки з США, посол відповів: "З нинішніх учасників виборчої кампанії пані Вітренко не зацікавлена у гарних стосунках із США, але у неї серйозні проблеми з подоланням 3%-го бар’єру. Ми готові співпрацювати з будь-яким урядом, що буде сформований у результаті парламентських виборів".
Посол розповів, що спеціально виділених годин для прийому українських громадян у його графіку нема. "Однак я часто буваю у громадських місцях і маю змогу особисто спілкуватися з багатьма українцями".
До цієї новини немає коментарів