Як написати дитячу казку: п'ять порад від ужгородки Олени Арбузної
— Зараз я не тільки переконаю вас в цьому, а й дам 5 соковитих інструментів для неперевершеного казкарства. Очевидно, що написання казок важливе як для дитини і її розвитку, так і для ваших з нею гармонійних відносин. Адже в казці можна обговорити з дитиною відверто несимпатичний вчинок і не бути при цьому занудою або похвалити, але при цьому не привчати дитину до залежності від стороннього оцінювання. До того ж навчатись читати, або лягати спати завжди цікавіше під свої «особливі» історії. Я не пам'ятаю сюжетів батьківських казок про Павутинне царство, але та атмосферність і близькість - одні з найтепліших згадок мого дитинства. А ще - це справжня знахідка, якщо ви ведете соціальні мережі. Складаючи казки, ви прекрасно прокачаєте власні навички писати цікаві пости і писати захоплюючі сторіс. — розповідає Олена.
Тож, які є безпрограшні варіанти для вигадування цікавих сторій разом з дітьми?
1. Берем за основу реальну історію, яка відбулась з дитиною (або ви хочете, щоб відбулась)
Одного разу менший син не хотів йти до стоматолога. Тож я придумала казку про хлопчика Армандо і його маленьку собачку Лолу. Лола була невпевнена, а сміливий Армандо їй допоміг і навіть тримав за лапку, поки вона була в кріслі. В історії було багато наших сімейних деталей, Армандо, звісно, виявився красунчиком, а Лола була щаслива після відвідування стоматології. Після декількох разів перечитування цієї казки син з легкістю погодився піти на огляд.
2. Робимо копію-переказ існуючої казки.
Позичте із довільної казки сюжетну лінію. Поміняйте головних героїв на своїх дітей, домашніх тварин чи улюблену іграшку. До прикладу, того ж Колобка можна переписати так: Головний герой вирішив відправитись в мандри, зустрів хороших і поганих людей і ледь не втрапив у халепу. Але завдяки сміливості і розуму вийшов переможцем і повернувся додому з купою подарунків і вражень.
3. Створіть мікс з казок.
Візьміть початок з однієї казки, середину з іншої, кінцівку — з третьої. До прикладу, хай це буде Острів скарбів, Ріпка і Рапунцель. Стефан вирішив відправитись на пошуки скарбів, зібрав друзів і відплив на кораблі. Раптом у них на палубі виріс величезний кавунисько. Почали друзі того кавуна перекочувати в трюм. Одного покликали, іншого, нарешті черга дійшла до Стефана. А той в цей час був високо на щоглі і видивлявся у горизонт. І тут Стефан побачив, як по небу летять різнокольорові ліхтарики. Спустився він вниз по канату, допоміг закотити кавуна до трюму, а після того вони поплили на велике свято в це невідоме королівство. Там Стефан з друзями обміняли кавуна на карту скарбів. Знайшли всі скарби і щасливо повернулись додому.
4. Скласти історію на підставі фрагментів ілюстрацій.
Відкривайте книгу навмання і говоріть про те, що впало в око. Або візьміть кубіки з картинками, киньте декілька і використовуйте в сюжеті в довільному порядку.
5. Мій улюблений варіант - розповідати один за одним по декілька речень.
Це незамінна історія для мандрівок чи очікувань в черзі, коли під рукою нічого нема. Особлива родзинка в тому, що така гра підійде як для малюків, так і для дорослих. Адже є особливе задоволення і в тому, щоб ввести героя в безвихідну ситуацію для наступного казкаря, і спробувати витягнути героя з труднощів, які вигадано попереднім розповідачем.
А якщо ви хочете навчитись писати справжні Ужгородські народні казки всім гуртом то така можливість у вас з'явиться на першому сімейному арбузк-вікенді «Родина разом» який проходитиме 9-11 липня. Деталі за посиланням
До теми
- Обережно, небезпечний контент з TikTok: діти страждають через необдумані експерименти!
- В Ужгороді на базі облмуздрамтеатру запрацює театральна школа-студія для дітей від 6 до 14 років
- Як оформити виплати для дітей з інвалідністю?
- Закарпатські патрульні радять батькам, як уберегти дітей від небезпек в Інтернеті
- Аліменти від держави: кому виплачуються та за яких умов?
- Дітям-потерпілим у кримінальному провадженні держава гарантує безоплатні послуги адвоката
- Безпечно повідомити про булінг у школі стало набагато простіше
- Коти і діти: як налагодити гармонійне співіснування в домі
- Ужгородських підлітків запрошують взяти участь у програмі «У міста є Я»
- Що таке послуга патронату над дитиною, скільки заробляють патронатні вихователі і як створити патронатну родину?
- Навчання за кордоном: відкрийте для себе нові можливості
- В Ужгороді дітей запрошують на гуртки
- Міністерство соціальної політики і Державна служба у справах дітей пояснюють, як оформити опіку над дитиною
- Шукаєте цікаві настільні ігри для дітей та дорослих? Kubix допоможе!
- Медичні довідки для дошкільнят та учнів: що потрібно знати перед початком нового навчального року?
- Упродовж літа в Ужгороді діти зможуть взяти участь в археологічних розкопках
- Закарпатські патрульні нагадують батькам правила безпечної поведінки для дітей під час канікул
- "Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
- У Центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям «Діва Марія», що у Сваляві, є можливість щомісячно реабілітувати 60 діток
- ГО «Щасливі діти» відкрила реєстрацію на безкоштовні курси з підготовки до НМТ для випускників Ужгорода
До цієї новини немає коментарів