В Ужгороді відбулося позапланове виїзне засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС

В Ужгороді відбулося позапланове виїзне засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС
Ситуацію, яка виникла у будинку №42 на площі Шандора Петефі в Ужгороді через дії забудовника, вивчали сьогодні на позаплановому виїзному засіданні місцевої комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням міського голови Богдана Андріїва. Крім членів комісії, були також присутні мешканці будинку та забудовник.

 

Встановили, що відповідно до повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 29 червня 2021 року забудовник розпочав будівництво індивідуального житлового будинку на площі Шандора Петефі, 40в на власній земельній ділянці. На сьогодні там вирили котлован глибиною до 3 метрів від поверхні землі вздовж будівель, які розташовані на площі Шандора Петефі, 42. Ці будівлі побудовані без фундаментів: кладка стін починається на глибині приблизно до 0,6-0,8 метрів від поверхні землі. Під час риття котловану стався зсув ґрунту, який потягнув за собою бетонну конструкцію. У зв’язку із цим кладки всіх квартир будинку №42 виявилися не захищеними і почалося відшарування безпосередньо самої кладки, яка в окремих місцях була виконана із звичайної одинарної цегли або каміння без розчину. Тому зараз є передумови до можливого руйнування опорних стінок будинку№42, де у 5 квартирах проживають 17 мешканців, у тому числі діти. Руйнування опорних стінок відмічено в трьох квартирах.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та на відкритому повітрі

Щоб попередити настання надзвичайної ситуації техногенного характеру об’єктового рівня, комісія зобов'язала забудовника негайно виконати влаштування підпірної стінки для укріплення існуючих конструкцій стін. Роботи проводити по захватках, що убезпечить від подальшого зсуву ґрунту. Після влаштування підпірної стінки забудовник має зупинити всі будівельні роботи.

Також забудовник має провести ретельне обстеження ґрунту виритого котловану, взяти аналіз води на її хімічний склад: якщо ґрунтові води – виконати дренаж, якщо води господарської діяльності людини – відремонтувати відповідні комунікації, які розташовані поруч. Повинен він також розробити проєкт підсилення існуючих будівель та споруд, які розташовані у зоні відритого котловану, пройти експертизу та отримати повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

На зображенні може бути: у приміщенні

Мешканцям трьох квартир (11 осіб) члени комісії рекомендували не перебувати у приміщеннях до закінчення робіт із усунення аварійної ситуації. Управління економічного розвитку міста має забезпечити тимчасове проживання мешканців. Вартість тимчасового проживання мешканців будинку №42 поза межами будинку та робіт із відновлення і ремонту приміщень у квартирах, у яких виявили тріщини, зобов'язали відшкодувати забудовника.

КП «Водоканал м. Ужгорода», Ужгородське відділення АТ «Закарпатгаз»,Ужгородська філія ПрАТ «Закарпаттяобленерго» мають забезпечити проведення відповідних заходів із попередження руйнування відповідних комунікацій, відновлення їх роботи, а Ужгородське РУП ГУНП в Закарпатській області – забезпечити перебування біля будинку №42 на площі Шандора Петефі чергового наряду.

На зображенні може бути: дерево та на відкритому повітрі

Управління державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міськради контролюватиме, як забудовник виконує роботи із усунення аварійної ситуації та проведе позапланову перевірку щодо дотримання ним законодавства у сфері містобудування.

P.S. Останнє фото – забудовник уже розпочав роботи зі встановлення підпірної стіни

Ужгородська міська рада

 

 

04 вересня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів