Близько 30-ти дітей взяли участь в пленері в селищі Середнє на Ужгородщині

Близько 30-ти дітей взяли участь в пленері в селищі Середнє на Ужгородщині
Пленер влаштували 28 вересня на Закарпатті для вихованців трьох шкіл мистецтв. Зокрема, з Ужгорода, селища Середнє та села Великі Лучки. За словами організатора Володимира Мишанича, учні разом із вчителями малювали Середнянський замок.

 

На пленер із Великих Лучок приїхала Іванна Севч. Дівчина навчається у місцевій дитячій школі мистецтв 5 років. На пленері, каже, малює Середнянський замок.

"Я обрала такий макет, тому що я люблю більше малювати олійними фарбами, бо там є більше можливостей, ніж з акварельними фарбами, — пояснила дівчина, — бо олійні фарби більше перекривають фон, а акварель все пропускає. Я планую зобразити тут все, що я бачу, тому що дехто закриває очі на траву, на зелене, на кущі, а я хочу все передати".

Учасники пленеру малювали замок на різних локаціях. Біля задньої стіни фортеці працював Максим Чухра, який приїхав з Ужгорода.

"Я став сюди, тому що мені тут зручніше, — пояснив він. — Мені тут подобається, як виглядає планування. Я поки лише наношу основу, на ній буде зображена ця стіна. Мені здається, що це більше схоже на вихід чи вікно. Ця стіна виглядає більш могутньою та сильною".

Окрім дітей, до пленеру долучилися художники-вчителі. Олександр Сидорук каже: добре, що на пленері діти можуть працювати разом з викладачами.

"Щоб бачили не тільки теорію, а й як практично це робиться. Так трішки й викладачі діляться досвідом, і діти бачать, як працюють інші, — сказав художник. — Так само жива природа. Діти нарешті відриваються від своїх гаджетів і бачать, що навколо них. Це дуже важливо, тому що вони дуже талановиті, але сидіти в класі – це одне, а виходити на живу природу – це інше".

Викладачка живопису в Середнянській школі мистецтв Людмила Курта-Стегун підтвердила: на таких спільних пленерах важливим є спілкування дітей та викладачів-художників.

"У кожного викладача свій підхід до роботи, тим то воно дуже-дуже цікаво, — сказала вона. — Потрібно більше ходити на пленер, це однозначно, це я побачила. Дітям важко компонувати. Вони дуже близько сідають біля замку й вони не можуть скомпонувати гарну картинку, але це все з практикою і з досвідом буде".

За словами працівника Обласного організаційно-методичного центру культури та організатора пленеру Володимира Мишанича, на пленер зібралися близько 35 учасників.

"Ідея створити, провести такий пленер виникла досить спонтанно. Захотілося трішки познайомити дітей із сіл, хотілося продемонструвати, як працюють професійні художники, — пояснив чоловік. — Можливо, він буде початком проєкту "Замки Закарпаття очима дітей" або "Закарпаття – наш рідний край". Тобто є такі ідея і задум: поїздити Закарпаттям разом з дітьми».

За словами Володимира Мишанича, тривав пленер три години. Картини учасники забрали додому.

Суспільне Закарпаття

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

29 вересня 2021р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів