Про що говорять діти в часи війни? Завтра в Ужгороді мистецький центр «Кубло» відкриє виставку історій про життя
![Про що говорять діти в часи війни? Завтра в Ужгороді мистецький центр «Кубло» відкриє виставку історій про життя](/images/news/2024/3/max/Illustr_CubloVarosh.jpg)
Виставка підсумовує проект «Чути дітей: зцілення через історії та мистецтво», під час якого переселені та місцеві діти 11-16 років мали заняття зі сторітелінгу за 4-ма напрямками: писали з журналісткою Тетяною Літераті, малювали з художником Віктором Лавним, записували подкасти з викладачем Закарпатської академії мистецтв, засновником подкасту «Глибше» Робертом Довганичем та грали в плейбек- і форум-театрі зі студією «Станція Уж» із Харкова.
Все це можна побачити (а також почитати і почути) на виставці «Чути дітей», яка триватиме з 14 по 24 березня в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту (скансен), в залі на 2-му поверсі.
Про що думають діти, які живуть у війні? Що їх турбує, тривожить, а що надихає? Як змінилося їхнє життя за останні роки? Чи розуміють вони, що відбувається навколо? Про що вони мріють, у що вірять? Як впливає на них війна?
Тетяна Смріга, керівниця ГО «Мистецький центр «Кубло»: «Це – не звична виставка дитячих робіт на тему війни. Ніяких зажурених дівчат у вишиванках та віночках. Це документ, який допоможе глибше зрозуміти дітей і самих себе; прості й відверті історії, в яких перемішані біль і страх зі сміхом та грою. Дзеркало, в якому діти можуть побачити, що вони не самотні у своїх переживаннях, а дорослі – помітити те, що часом хотіли би приховати або прикрасити.»
Виставка буде насичена подіями (вхід на всі події безкоштовний, всі події відбуваються в скансені на 2-му поверсі):
• 14 березня, четвер, 16:00
Офіційне відкриття виставки.
• 15 березня, п’ятниця, 16:00
Виступ підліткового плейбек-театру «Таємниця серця».
Актори театру – підлітки, які вже більше року займаються на «Станції Уж» плейбек-театром. Активну участь беруть учасники проекту «Чути дітей», а також усі глядачі – актори будуть відігравати на сцені саме ВАШІ історії. Кожен бажаючий в залі зможе поділитися своєю історією, почуттями, а актори це одразу відтворять. Надзвичайно цікава подія!
• 16 березня, субота, 13:00
Кураторська екскурсія по виставці «Чути дітей».
Куратор розповідає про роботи учасників, їхній сенс, значення, культурологічну та мистецьку цінність. Подія буде особливо цікава всім, хто цікавиться сучасним мистецтвом, батькам підлітків, психологам, педагогам та людям, котрі працюють з дітьми.
• 17 березня, неділя, 13:00
Лекція-дискусія з психологом Людмилою Балецькою «Як розмовляти з дітьми в часи війни».
Чи варто взагалі розмовляти з дітьми про війну? Як відповідати на їхні складні питання? Як створити середовище, в якому діти зможуть повноцінно розвиватися і не тікати від тривог та страхів у віртуальний світ? Як відрізнити, коли дитині просто потрібна підтримка, а коли у неї серйозна проблема? Ця подія – для тих, кому важливі стосунки з дітьми, психологічний стан власних дітей, для батьків ВПО та усіх, хто працює з дітьми. Поки батьки спілкуються з психологом, діти матимуть екскурсію по скансену та творчий майстер-клас.
• 21 березня, четвер, 16:00
Виступ форум-театру, створеного учасниками проекту «Чути дітей».
Цю виставу було створено на основі реальних ситуацій та переживань учасників студії. Ви побачите низку актуальних проблемних ситуацій, які виникли у підлітків під впливом війни, але під час показу глядачі матимуть можливість втрутитись, поекспериментувати і змінити хід подій, обговорити їх та пошукати інші рішення ситуацій.
-->
До теми
- Ужгородців та гостей міста запрошують завтра на перегляд фільму просто неба
- В Ужгороді завтра відкривається виставка-колекція старожитностей Слобожанщини
- В Ужгороді визначили нових лауреатів премії імені Петра Скунця
- В Ужгороді відбудеться фотовиставка «Незламність в об’єктиві»
- В Ужгороді відкрили виставку графічних робіт Миколи Дзись-Войнаровського
- Студія сучасного танцю «Бліц» запрошує сьогодні на площу Поштову в Ужгороді - на благодійний концерт для підтримки ЗСУ
- «Два століття – одна війна». Одноденну виставку, що об’єднує фото із двох воєн – Другої світової та російсько-української – розгорнули на площі Театральній в Ужгороді
- Завтра в Ужгороді представлять нові книжки закарпатських письменників зі США Петра Часто і Любові Дмитришин
- В ужгородському скансені сьогодні відкриють виставку робіт Ганни Беряк «Моє життя вишиване»
- У Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва стартували «Літні читання»
- У садибі Івана Чендея в Ужгороді влаштують вільну екскурсію
- В Ужгороді з’явилась нова туристично-літературна цікавинка
- «Рефлексії»: в Ужгородському скансені відкрили виставку картин викладачів Закарпатської академії мистецтв
- "Пам’ятаємо про маленькі серця": до Дня пам’яті дітей, які загинули внаслідок агресії рф, в Ужгороді провели акцію
- В Ужгороді представили творчий доробок художників Лариси та Івана Бровді
- «Капуркова книжка» від обласної бібліотеки
- Закарпатський драмтеатр відкрив сцену просто неба
- «ЛІНІЯ. КОЛІР. ФОРМА» – виставку дипломних та курсових робіт студентів презентували в галереї «Ужгород»
- В Ужгороді відбудеться творча виставка Івана та Лариси Бровді
- Фонди краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького поповнили нові артефакти
До цієї новини немає коментарів