НАТО купуватиме українські "Руслани"

Російсько-українське спільне підприємство Ruslan SALIS Gmb, яке включає групу компаній "Волга-Днепр" і Авіаційний науково-технічний комплекс імені Антонова (АНТК, Україна), виграло тендер НАТО на забезпечення вантажних перевезень в інтересах Північноатлантичного альянсу.

 

Контракт із НАТО може принести СП близько 650 мільйонів євро.

Презентація проекту щодо забезпечення вантажних перевезень для країн-учасниць НАТО відбудеться сьогодні в Лейпцизі і фактично стане офіційним оприлюдненням підсумків тендера НАТО, оголошеного в листопаді 2004 року в межах програми SALIS (Strategic Airlift Interim Solution - "Тимчасове рішення для стратегічних повітряних перевезень").

У "Волга-Днепре" офіційно підтвердили, що зареєстроване у ФРН СП Ruslan SALIS Gmb виграло тендер. За словами джерела видання, договір між Ruslan SALIS і НАТО було підписано ще в листопаді, однак процедура його прийняття країнами-членами НАТО завершилася тільки зараз.

Ан-124 "Руслан" стане альтернативним повітряним судном, що забезпечить авіаперевезення НАТО до появи нового європейського військово-транспортного літака Airbus A400M у 2009 році.

Контракт зі СП укладено на три роки з можливістю продовження до 2012 року. Відповідно до його умов, два Ан-124 будуть постійно базуватися в Лейпцизі, ще чотири машини можуть бути надані за вимогою. Рейси на замовлення НАТО будуть на рівноправній основі здійснювати російські й українські екіпажі. Сума угоди не розголошується, але учасники ринку кажуть про 650 мільйони євро.

Конкурентами Ruslan SALIS у тендері виступили американська компанія Boeing із транспортним літаком C-17 і кілька авіаброкерських компаній, що пропонували свої послуги з фрахтування російського Ан-124 "Руслан".

Нагадаємо, що "Руслан", або Ан-124-100 - єдиний у світі літак, що може перевозити вантаж масою 150 тонн і діаметром 6,5 метрів. З 1986 року випущено 56 таких літаків, зараз в експлуатації перебуває 49, близько половини належить міністерству оборони Росії.

За матеріалами Лента.ru.

 

23 березня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів